MFK KOŠICE-SENEC

29. března 2008 v 18:54 ZAPASY
Corgoň liga - 23. kolo:

MFK Košice - FC Senec 4:0 (2:0)
Góly: 11., 45.+, 60. a 81. J. Novák, ŽK: 25. Pavol Majerník - 32. Volf, 48. Marcin, rozhodovali: P. Hrčka - D. Hrčka, Rendko, 1250 divákov

Zostavy:
Košice: Pulen - R. Cicman, Bašista, Školník, R. Šimko - Pavol Majerník - J. Majoroš ml. (64. Viazanko), N. Matič (71. Milinkovič) - Kolbas, J. Novák, Bicák (87. Jurčo)
Senec: J. Novota - Volf (46. Šlahor), Marcin, M. Drahno, Ľ. Hanzel - Matej Kováč - Pinte, Bubenko, Knapp (46. Babnič), Kuráň (64. Medveď) - Botelho Gaucho

V Čermeli videli diváci jednoznačný zápas v ktorom suverénne dominoval domáci celok. Košičania boli jasne pánmi na ihrisku a Senčania môžu byť radi, že odišli domov "len" so štvorgólovým prídelom. Mužom zápasu bol nepochybne útočník Ján Novák, ktorý strelil všetky štyri góly. Už v 11. min si nabehol na ideálnu prihrávku Kolbasa a zblízka otvoril skóre. V 22. min z dobrej pozície mieril Bicák pod brvno, ale Novota vyrazil na roh. O chvíľu bol senecký brankár opäť v permanencii po strele Kolbasa k žrdi. Hostia boli v útoku úplne neškodní, no paradoxne ich prvá strela na bránku mohla znamenať vyrovnanie. V 44. min totiž Kuráň v páde mieril len do brvna a odrazenú loptu Pinte z päťky poslal vedľa. Nedáš - dostaneš opäť platilo. Z rýchleho protiútoku Novák povedľa Novotu pohodlne skóroval. Košičania tak išli do šatní s dvojgólovým náskokom.

Hostia po prestávke prestriedali, ale ich nemohúcnosť na trávniku neubudla. Naopak, Košičania si vypracovali šancí na dva zápasy. Defenzíva Senca horela pri každom protiútoku. Najprv Matičova strela išla vedľa, neskôr osamotený Novák z päťky netrafil loptu. Po hodine hry však išli dvaja domáci na jedného hosťujúceho obrancu, Bicák prihral Novákovi a ten zavŕšil hetrik. O 2 min išiel Bicák opäť sám na Novotu, ale jeho strela skončila na žrdi. V 81. min Viazanko nezištne prihral Novákovi a ten strelou pod brvno pridal štvrtý gól MFK. O ďalšie 2 min mal veľkú príležitosť Kolbas, no nakoniec z toho nič nebolo.

Hlasy:
Ján Kozák (MFK Košice): "Po nešťastnom zápase s Banskou Bystricou sa tentoraz na našu hru dalo pozerať. Strelili sme štyri góly, vypracovali sme si ďalšie príležitosti. Chlapci mali dobrý pohyb, boli aktívni počas celého stretnutia. Ja som spokojný. Neostáva mi nič iné, ako poblahoželať Novákovi k štyrom gólom."

Branislav Kriška (tréner Senca): "Mne ostáva jediné - zagratulovať Košiciam k trom bodom. V zápase zaslúžene zvíťazili. My sme nezačali dobre, veľmi skoro sme dostali lacný gól. Potom sme síce vyrovnali hru, ale v závere prvého polčasu sme nepremenili šancu a opäť sme inkasovali. O zápase bolo v tom momente rozhodnuté. Veľa hráčov podalo podpriemerné výkony."

MFK KOŠICE-BANSKÁ BYSTRICA

22. března 2008 v 22:32 ZAPASY
Corgoň liga - 22. kolo:

MFK Košice - Dukla Banská Bystrica 1:3 (1:1)
Góly: 38. Kolbas - 29. M. Ďuriš, 60. V. Gajdoš, 62. Šulek, ŽK: 3. Velický, 63. Šulek, 65. Kulík (všetci B. Bystrica), rozhodovali: Smolák - Sluk, Csabay, 930 divákov

Zostavy:
Košice: Putnocký - Školník, Kaminský (66. Bjedov), Bašista, Cicman - Pavol Majerník - Kolbas, N. Matič (59. J. Majoroš) - Viazanko, Pavol Jurčo, Bicák
Banská Bystrica: Boroš - M. Pančík ml., Debnár, Poljovka, T. Hučko - T. Pančík (58. Šulek), Pečovský, Velický (85. Jarabica), Kulík - V. Gajdoš, M. Ďuriš

"Biela sobota" bola v Košiciach naozaj biela. Na zasneženom trávniku obe mužstvá najprv zahodili vyložené príležitosti. V 8. min išiel sám na Boroša domáci Bicák, ale ani na dvakrát sa mu nepodarilo skórovať. V 27. min sa vyhol ofsajdovej pasci M. Ďuriš, bol sám pred domácim Putnockým, no ten jeho strelu chytil. O dve minúty sa však ten istý hráč predral cez stopérsku dvojicu a tentoraz nedal Putnockému šancu - 0:1. V 37. min vystihol Jurčo malú domov v podaní hosťujúceho Pančíka, jeho strela však skončila tesne vedľa žrde. O minútu sa však domáci tešili, keď po biliardovej akcii sa lopta dostala ku Kolbasovi, ktorý ju usmernil do protipohybu Boroša - 1:1. Do šatní mohli napokon odchádzať spokojnejší Košičania, ale strela Pavla Majerníka v záverečných sekundách I. dejstva skončila na žrdi.

Po hodine hry sa hostia dostali opäť do vedenia, keď center prešiel až ku Gajdošovi, ktorý z uhla prestrelil Putnockého - 1:2. Onedlho zahrával priamy kop hosťujúci Debnár, jeho prudká strela sa iba podrazila od brankára MFK a dobiehajúci Šulek, ktorý bol na ihrisku iba štyri minúty, upravil na 3:1 pre Duklu. Domáci potom vrhli všetky sily do útoku, ale z ich strany to bola už len kŕčovitá snaha. Nervozita na ich kopačkách bola očividná a v druhom polčase prakticky ani neohrozili bránku hostí. Naopak v 79. min sa Velický ocitol pred Putnockým, ten však jeho strelu zlikvidoval. Hostia v Čermeli zaslúžene zvíťazili.

Hlasy:
Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Na ťažkom teréne sme videli zaujímavé stretnutie. Šance boli na oboch stranách, Bystričania však na rozdiel od nás svoje príležitosti využili. Hostia hrali aktívne počas celého zápasu, mali vhodné typy hráčov na rýchle brejky a zaslúžene zvíťazili."

Štefan Horný (tréner Banskej Bystrice): "Som rád, že po dlhom čase sme konečne zvíťazili na ihrisku súpera. Chalpci sa veľmi dobre vysporiadali s ťažkým terénom. V druhom polčase sme strelili dva rýchle góly, ktoré rozhodli o našom víťazstve. S výsledkom i hrou mužstva som spokojný."

FC NITRA-MFK KOŠICE

15. března 2008 v 22:08 ZAPASY
Corgoň liga - 21. kolo:
FC Nitra - MFK Košice 1:0 (1:0)
Gól: 1. Semeník, ŽK: 46. M. Farkaš - 37. Kaminský, 59. Bicák, 66. Bašista, 80. Viazanko, rozhodovali: Hriňák - Mókoš, Mikulaj, 3570 divákov
Zostavy:
Nitra: Hroššo - M. Kostoláni, Martin Tóth, Karlík, Ďatko - Grajciar, Gruber (86. Čerman), Štajer, M. Bača (61. Babic), M. Farkaš - Semeník (70. Vrána)
Košice: Putnocký - Školník, Kaminský, Bašista, Cicman - Viazanko, Kolbas, Pavol Majerník, Matič (72. J. Majoroš), Bicák (67. Bjedov) - Pavol Jurčo (72. Milinkovič)
Stretnutie susedov v tabuľke začalo zostra, keď sa už v 1. minúte presadil kanonier Semeník po centri Štajera a svojim stosedemnástym ligovým gólom otvoril skóre. Už o dve minúty mal možnosť vyrovnať Bicák, no jeho prudkú strelu z desiatich metrov zneškodnil domáci brankár Hroššo. V ďalšom priebehu sa dej hry odohrával medzi šestnástkami a vzruch priniesla až 28. minúta, ale strela Baču spoza pokutového územia skončila v rukách košického brankára Putnockého. Po prestávke mala hra podobný priebeh, v 51. min musel po Gruberovom centri hasiť nebezpečnú situáciu Kaminský. V 69. minúte mal blízko ku gólu Grajciar, keď jeho prudká strela po prihrávke Štajera "lízala" spojnicu brány Košíc a vzápätí na druhej strane netrafil po prihrávke Kolbasa odkrytú bránu Kaminský. V 83. minúte sa dostal až pred domáceho Hrošša Kolbas, no nitriansky brankár jeho šancu zlikvidoval. V 89. min sa pokúsil zvýšiť skóre striedajúci Vrána, ale jeho strela šla nad. Na opačnej strane trafil Milinkovič po rýchlom protiútoku iba brvno brány Nitry. V nadstavenom čase nastrelil domáci Grajciar žrď Putnockého bránky a v závere ešte rozhodca Hriňák poslal trénera Košíc Kozáka na tribúnu.
Hlasy:
Pavel Hapal (tréner Nitry): "Zápas bol napriek ťažkému terénu kvalitný. Vstúpili sme do neho výborne, dali sme hneď v úvode gól a tým sa stal zaujímavým. Košice museli otvoriť hru, vypracovali si tri gólové príležitosti, no bohužiaľ pre nich ich nepremenili. Naši chlapci odmakali celý zápas, nechali na ihrisku srdce a za to ich musím pochváliť "
Ján Kozák (tréner Košíc): "Futbal to bol obojstranne zaujímavý, hra mala tempo, spád, nasadenie. Ale dalo by sa hovoriť aj o iných veciach, napríklad o vyhodení Kozáka na tribúnu. Nepovedal som rozhodcovi nič, za čo by som tam mal ísť, ale teraz je aspoň o čom písať. Nie som typ človeka, ktorý by sa vzdával a budem proti tomuto bojovať ďalej."

TRENČIN-KOŠICE

9. března 2008 v 7:41 ZAPASY
Corgoň liga - 20. kolo:

AS Trenčín - MFK Košice 1:2 (0:1)
Góly: 90.+ Sluijter - 44. a 87. J. Novák, ŽK: 45. Gergel, 82. Kleščík - 10. Bicák, rozhodovali: P. Hrčka - Kubačka, Cuninka, 2030 divákov

Zostavy:
Trenčín: D. Rožník - Godál, Cs. Horváth, Kleščík, Kasálek - Marček (63. Jašurek), Gergel, Baez (76. Chanti), Sluijter - Depetris, Šebek (63. Hlohovský)
Košice: Putnocký - Školník, Džogan, Bašista, Roman Šimko - Pavol Majerník - Viazanko (69. Cicman), Kolbas, Milinkovič (89. J. Majoroš), Bicák (85. P. Jurčo) - J. Novák

Oba tímy hrali v prvom polčase až príliš opatrne, akoby mali jeden z druhého až prílišný rešpekt. Pekných akcií bolo ako šafránu a ani tempo hry nebolo vysoké. V 18. min Šebek efektne pätičkou vysunul Sluijtera, ktorého tvrdú strelu vyrazil spod brvna brankár hostí Putnocký. V 31. min ho delovkou z 20 metrov preveril aj Gergel, skóre sa však paradoxne menilo až tesne pred prestávkou na opačnej strane. Po krídle unikol v 44. min Kolbas a jeho prihrávku usmernil na päťke nedôsledne strážený Novák do odkrytej bránky - 0:1. Gól do šatne domácich zaskočil a do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie Košice. Tím z východu Slovenska sa dostal aj do šancí. V 57. min Bicákovu tvrdú strelu z päťky gólman Rožník vykopol a v 68. min znovu Bicák zaváhal vo výbornej pozícii. Domáci sa nedokázali dostať do hry a v druhom polčase si nevypracovali príležitosť na skorigovanie skóre. V 83. min neuspel na päťke osamotený Majerník. Košice však aj tak zvýraznili svoje zaslúžené víťazstvo v 87. min, keď najskôr Jurčo napálil do brvna a Novák hlavičkou dorazil loptu do prázdnej bránky - 0:2. V nadstavenom čase holandský legionár Sluijter takisto hlavičkou predsa len strelil aspoň čestný úspech trápiaceho sa Trenčína.

Hlasy:
Martin Stano (tréner AS Trenčín): "Za náš výkon v tomto zápase sme si nezaslúžili bodovať. Prvý polčas bol ešte vyrovnaný, v jeho závere sme však dostali gól a v druhom polčase to už bolo z našej strany chaotické. Zle sme kombinovali, príliš veľa chlapcov hralo pod svoj výkonnostný štandard. Žiaľ, našej hre chýbalo aj srdce, na ihrisku sa musíme o výsledok pobiť oveľa viac."

Ján Kozák st. (tréner MFK Košice): "Prvý polčas nebol z našej strany dobrý, pretože po predchádzajúcom zápase sme urobili štyri zmeny v zostave a hráči sa zohrávali trochu dlhšie. Naviac aj domáci hrali poctivý futbal a dobre vykrývali priestor. Vedeli sme, že toto stretnutie bude o tom, kto strelí prvý gól. Podarilo sa to nám a keďže po prestávke bola už naša hra dobrá s peknými kombinačnými prvkami a ťahom na bránku, môžem vysloviť spokojnosť."

MFK KOŠICE-RUŽOMBEROK

1. března 2008 v 20:59 ZAPASY
Corgoň liga - 19. kolo:

MFK Košice - MFK Ružomberok 1:0 (1:0)
Gól: 29. Pavol Jurčo, ŽK: 15. Bašista, 82. Milinkovič, 85. Kaminský - 18. Š. Zošák, 35. M. Bakoš, ČK: 85. M. Bakoš (Ružomberok) po 2. ŽK, rozhodovali: Trutz - Csabay, Brendza, 1426 divákov

Zostavy:

Košice: Putnocký - Školník, Kaminský, P. Bašista, Cicman - Pavol Majerník - Kolbas, J. Majoroš ml. (55. R. Šimko) - J. Novák (67. Viazanko), Pavol Jurčo, Bicák (81. Milinkovič)

Ružomberok: Hajdúch - Siva, J. Maslo (63. Pilár), J. Novotný, Ďubek - Š. Zošák, Demeter, Kucka, Božok - M. Bakoš, Števko

Prvý polčas sprevádzal silný lejak, terén bol čoraz ťažší, takže kombinácie sa utápali v blate. Prvú šancu mali domáci. Jurčo sa dostal do šestnástky, ľavačkou vystrelil, no Hajdúch jeho krížnu strelu vyrazil. Kolbas z dorážky mieril nad. O tri minúty neskôr tečoval Kolbas strieľaný priamy kop a ohrozil tak vlastného brankára. Ružomberok mal najäčšiu príležitosť v 27. min, no Putnocký zlikvidoval Ďubekovu "jedovku". O chvíľu neskôr Bicák unikol po ľavom krídle, na jeho spätnú prihrávku si nabehol Jurčo a ľavačkou otvoril skóre - 1:0. Ešte pred prestávkou vyhlavičkoval Maslo Jurčovu hlavičku na roh. Cez prestávku dážď vystriedali slnko a vietor, ktorý pomáhal Košičanom. Tí sa spoliehali na brejky. Strely Bicáka i Nováka však obrancovia MFK blokovali. V 73. min Viazanko vysunul Jurča, ktorý obišiel aj Masla, no sám pred Hajdúchom trafil len nohy gólmana. Domáci mali viac z hry, ale nepremieňali šance. Ďalšie tri tutovky zahodili Jurčo, Viazanko i Majerník. Košičania nakoniec tesné vedenie bez problémov udržali a zaslúžene zvíťazili.

Hlasy:
Ján Kozák (tréner Košíc): "V prvom polčase sa hral futbal v dobrom tempe. Hostia mali viac z hry, my zasa viac šancí. Pomohol nám gól. Po prestávke sme si opäť vypracovali viac príležitostí. Škoda, že sme súpera športovo nedorazili."

Přemysl Bičovský (tréner Ružomberka): "Na úvod jarnej časti sme videli kvalitný zápas. Košičania vyhrali zaslúžene, boli dôraznejší v šestnástke. Hrali sme pekný futbal, no len medzi šestnástkami a to rozhodlo."