MFK KOŠICE-BANSKÁ BYSTRICA

22. března 2008 v 22:32 |  ZAPASY
Corgoň liga - 22. kolo:

MFK Košice - Dukla Banská Bystrica 1:3 (1:1)
Góly: 38. Kolbas - 29. M. Ďuriš, 60. V. Gajdoš, 62. Šulek, ŽK: 3. Velický, 63. Šulek, 65. Kulík (všetci B. Bystrica), rozhodovali: Smolák - Sluk, Csabay, 930 divákov

Zostavy:
Košice: Putnocký - Školník, Kaminský (66. Bjedov), Bašista, Cicman - Pavol Majerník - Kolbas, N. Matič (59. J. Majoroš) - Viazanko, Pavol Jurčo, Bicák
Banská Bystrica: Boroš - M. Pančík ml., Debnár, Poljovka, T. Hučko - T. Pančík (58. Šulek), Pečovský, Velický (85. Jarabica), Kulík - V. Gajdoš, M. Ďuriš

"Biela sobota" bola v Košiciach naozaj biela. Na zasneženom trávniku obe mužstvá najprv zahodili vyložené príležitosti. V 8. min išiel sám na Boroša domáci Bicák, ale ani na dvakrát sa mu nepodarilo skórovať. V 27. min sa vyhol ofsajdovej pasci M. Ďuriš, bol sám pred domácim Putnockým, no ten jeho strelu chytil. O dve minúty sa však ten istý hráč predral cez stopérsku dvojicu a tentoraz nedal Putnockému šancu - 0:1. V 37. min vystihol Jurčo malú domov v podaní hosťujúceho Pančíka, jeho strela však skončila tesne vedľa žrde. O minútu sa však domáci tešili, keď po biliardovej akcii sa lopta dostala ku Kolbasovi, ktorý ju usmernil do protipohybu Boroša - 1:1. Do šatní mohli napokon odchádzať spokojnejší Košičania, ale strela Pavla Majerníka v záverečných sekundách I. dejstva skončila na žrdi.

Po hodine hry sa hostia dostali opäť do vedenia, keď center prešiel až ku Gajdošovi, ktorý z uhla prestrelil Putnockého - 1:2. Onedlho zahrával priamy kop hosťujúci Debnár, jeho prudká strela sa iba podrazila od brankára MFK a dobiehajúci Šulek, ktorý bol na ihrisku iba štyri minúty, upravil na 3:1 pre Duklu. Domáci potom vrhli všetky sily do útoku, ale z ich strany to bola už len kŕčovitá snaha. Nervozita na ich kopačkách bola očividná a v druhom polčase prakticky ani neohrozili bránku hostí. Naopak v 79. min sa Velický ocitol pred Putnockým, ten však jeho strelu zlikvidoval. Hostia v Čermeli zaslúžene zvíťazili.

Hlasy:
Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Na ťažkom teréne sme videli zaujímavé stretnutie. Šance boli na oboch stranách, Bystričania však na rozdiel od nás svoje príležitosti využili. Hostia hrali aktívne počas celého zápasu, mali vhodné typy hráčov na rýchle brejky a zaslúžene zvíťazili."

Štefan Horný (tréner Banskej Bystrice): "Som rád, že po dlhom čase sme konečne zvíťazili na ihrisku súpera. Chalpci sa veľmi dobre vysporiadali s ťažkým terénom. V druhom polčase sme strelili dva rýchle góly, ktoré rozhodli o našom víťazstve. S výsledkom i hrou mužstva som spokojný."