MFK KOŠICE-RUŽOMBEROK

1. března 2008 v 20:59 |  ZAPASY
Corgoň liga - 19. kolo:

MFK Košice - MFK Ružomberok 1:0 (1:0)
Gól: 29. Pavol Jurčo, ŽK: 15. Bašista, 82. Milinkovič, 85. Kaminský - 18. Š. Zošák, 35. M. Bakoš, ČK: 85. M. Bakoš (Ružomberok) po 2. ŽK, rozhodovali: Trutz - Csabay, Brendza, 1426 divákov

Zostavy:

Košice: Putnocký - Školník, Kaminský, P. Bašista, Cicman - Pavol Majerník - Kolbas, J. Majoroš ml. (55. R. Šimko) - J. Novák (67. Viazanko), Pavol Jurčo, Bicák (81. Milinkovič)

Ružomberok: Hajdúch - Siva, J. Maslo (63. Pilár), J. Novotný, Ďubek - Š. Zošák, Demeter, Kucka, Božok - M. Bakoš, Števko

Prvý polčas sprevádzal silný lejak, terén bol čoraz ťažší, takže kombinácie sa utápali v blate. Prvú šancu mali domáci. Jurčo sa dostal do šestnástky, ľavačkou vystrelil, no Hajdúch jeho krížnu strelu vyrazil. Kolbas z dorážky mieril nad. O tri minúty neskôr tečoval Kolbas strieľaný priamy kop a ohrozil tak vlastného brankára. Ružomberok mal najäčšiu príležitosť v 27. min, no Putnocký zlikvidoval Ďubekovu "jedovku". O chvíľu neskôr Bicák unikol po ľavom krídle, na jeho spätnú prihrávku si nabehol Jurčo a ľavačkou otvoril skóre - 1:0. Ešte pred prestávkou vyhlavičkoval Maslo Jurčovu hlavičku na roh. Cez prestávku dážď vystriedali slnko a vietor, ktorý pomáhal Košičanom. Tí sa spoliehali na brejky. Strely Bicáka i Nováka však obrancovia MFK blokovali. V 73. min Viazanko vysunul Jurča, ktorý obišiel aj Masla, no sám pred Hajdúchom trafil len nohy gólmana. Domáci mali viac z hry, ale nepremieňali šance. Ďalšie tri tutovky zahodili Jurčo, Viazanko i Majerník. Košičania nakoniec tesné vedenie bez problémov udržali a zaslúžene zvíťazili.

Hlasy:
Ján Kozák (tréner Košíc): "V prvom polčase sa hral futbal v dobrom tempe. Hostia mali viac z hry, my zasa viac šancí. Pomohol nám gól. Po prestávke sme si opäť vypracovali viac príležitostí. Škoda, že sme súpera športovo nedorazili."

Přemysl Bičovský (tréner Ružomberka): "Na úvod jarnej časti sme videli kvalitný zápas. Košičania vyhrali zaslúžene, boli dôraznejší v šestnástke. Hrali sme pekný futbal, no len medzi šestnástkami a to rozhodlo."