(10. kolo) FC ŠTK 1914 Šamorín - FC VSS Košice Streda 24.5.2017 17:00

MFK KOŠICE-MŠK ŽILINA

29. dubna 2008 v 17:00 ZAPASY
Corgoň liga - 27. kolo:

MFK Košice - MŠK Žilina 2:2 (0:0)

Góly: 53. Bicák, 68. Kolbas - 70. Štyvar, 90.+ Vladavič (11 m) ŽK: 35. Pečálka, 72. D. Kuciak, 78. Pekarík (všetci Žilina), rozhodovali: Trutz - T. Somoláni, Mókoš, 1270 divákov

Zostavy:
Košice: Putnocký - Cicman, Školník, Kaminský, R. Šimko - Pavol Majerník - J. Majoroš ml. (75. K. Kuzma), Matič (80. Viazanko) - Kolbas, J. Novák, Bicák (86. Džogan)
Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Pečálka, V. Vidič, Tesák - Breška (55. Vladavič), Zd. Štrba, Belák, Jež (65. Devátý) - Porázik (72. Adauto), Štyvar

V Čermeli začali oba tímy opatrne, v úvodnej desaťminútovke sa hralo iba medzi šestnástkami. Až v 11. min sa Žilinčan Jež odhodlal k prvej strele na bránku, ktorá však Putnockému nenarobila vážnejšie problémy. Na počudovanie to bolo zo žilinskej strany v I. polčase všetko. Domáci vyrážali do nebezpečných protiútokov a neraz hrozili pred brankárom Kuciakom. Prvú šancu si Košičania vypracovali v 17. min, keď po priamom kope Kolbasa z pravej strany kanonier Novák hlavičkoval nebezpečne k žrdi. Kuciak však loptu vyrazil na roh. V 24. min sa v dobrej šanci ocitol Matič, ale namiesto zakončenia volil prihrávku na päty Šimkovi. Srbský legionár mal šancu na skórovanie ešte raz, ale jeho hlavičku v 42. min gólman Kuciak chytil na čiare.

Po zmene strán Košičania otvorili skóre v 53. minúte, keď sa po rýchlom protiútoku dostala lopta k Bicákovi, ten preloboval Kuciaka a zaznamenal svoj prvý ligový gól v sezóne - 1:0. O štvrťhodinu neskôr sa domáci tešili opäť. Po centri Šimka sa lopta dostala lopta ku Kolbasovi, ten sa v šestnástke zbavil obrancu Tesáka a pravačkou svojím jubilejným 10. gólom zvýšil na 2:0. Domáci sa z dvojgólového vedenia dlho netešili, lebo už o dve minúty majster kontroval. Na Vladavičov center si nabehol Štyvar a hlavou a znížil na 1:2. Desať minút pred koncom mohli Košice dať tretí gól, ale Viazankovu strelu vytlačil Kuciak nad brvno. Žilina sa v samom závere snažila o vyrovnanie, a napokon sa jej to podarilo. V posledných sekundách nadstaveného času Džogan fauloval v šestnástka Adauta a Vladavič z pokutového kopu vybojoval pre majstra cenný bod.

Hlasy po zápase:

Ján Kozák (tréner MFK Košice): "Som sklamaný, za výkon si chlapci zaslúžili vyhrať. Boli sme lepší ako Žilina, čo ma veľmi teší. Verím, že v takýchto výkonoch budeme pokračovať aj naďalej, V závere stretnutia sa ukázala naša nevyzretosť. Mali sme duel dotiahnuť do víťazného konca."

Pavel Vrba (tréner MŠK Žilina): "Získali sme šťastný bod. Prehrávali sme 0:2 a napokon sme vyrovnali, čo považujem za malý zázrak. Náš herný prejav bol zlý, ba chvíľami až podpriemerný. Košice čakali na naše chybné prihrávky a vyrážali do brejkov."

ZLATÉ MORAVCE-MFK KOŠICE

20. dubna 2008 v 9:52 ZAPASY
Corgoň liga - 26. kolo:

FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Košice 2:1 (2:0)
Góly: 9. Greguška, 29. Juska - 73. Škutka, ŽK: 45. Hözl - 26. Viazanko, 62. Kolbas, rozhodovali: Matúš - Cuninka, Rendko, 1588 divákov

Zostavy:
Zlaté Moravce: Brezina - Bednář, Klabal, Greguška, Minarčík - Hözl (74. Choma) - M. Ondrejka (85. I. Bartoš), Maron (63. Peter Farkaš), Ujlaky, Juska - Miroslav Tóth
Košice: Putnocký - Školník (46. Matič), Kaminský, Džogan, R. Šimko - Cicman, Pavol Majerník, Milinkovič, Viazanko (46. Kolbas) - Jurčo (67. Škutka), J. Novák

Východniari začali profesorsky, za čo ich domáci potrestali už v 9. minúte. Ujlaky posunul loptu na Gregušku a domáci matador nechytateľnou prízemnou strelou z dobrých 35 metrov otvoril gólový učet stretnutia - 1:0. Už o minútu neskôr mohol zvýšiť Ujlaky z priameho kopu, ale mieril tesne vedľa. V 23. min dobre mierenú Jurčovu strelu gólman ViOn-u Brezina vyrazil. V 29. minúte domáci stredopoliar Ondrejka šikovným lobom na hranici pokutového územia našiel voľného Jusku, ktorý strelou od žrde zvýšil na 2:0. O desať minút neskôr sa mohli tešiť hostia, keď sa v dobrej príležitosti ocitol Milinkovič, ale jeho strelu pozorný Brezina vyrazil. Druhý polčas sa začal pekne zostra. Hostia sa dvojitým striedaním snažili posilniť ofenzívu. V 58. min Ujlakyho nádherná strela z priameho kopu obtrela brvno Putnockého bránky. Z následného protiútoku Kolbasovu prudkú strelu domáci gólman s námahou vyrazil. V 64. min sa po centri Milinkoviča v dobrej pozícii ocitol košický kanonier Novák, no jeho hlavičke chýbali centimetre. Prišla 73. minúta a z gólu sa radovali aj hostia, keď striedajúci Škutka do opustenej bránky pohodlne skóroval. Od tohto momentu vrhli hostia všetky sily do útoku ale Zlatomoravčania si už cenné víťazstvo ustrážili.

Hlasy:
Ján Rosinský (tréner Zlatých Moraviec): "Priebeh stretnutia ovplyvnili naše dva rýchle góly. V druhom polčase súper svoj tlak stupňoval, no nám sa cenné víťazstvo podarilo ustrážiť."

Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Prišli sme hrať pekný futbal, no súper dal dva góly, a potom hral už iba to, čo potreboval. Po prestriedaní sme si vytvorili tlak, znížil sme, no žiaľ vyrovnať sa nám už nepodarilo."

MFK KOŠICE-ZTS DUBNICA

12. dubna 2008 v 19:42 ZAPASY
Corgoň liga - 25. kolo:

MFK Košice - ZTS Dubnica 6:2 (3:1)

Góly: 27., 65., 80. a 90.+ J. Novák, 25. R. Šimko, 40. Kolbas (z pok. kopu) - 35. M. Kuzma, 55. Seye, ŽK: 71. Bicák - 39. Adámik, rozhodovali: Fajčík - Košecký, Vindiš, 850 divákov

Zostavy:
Košice: Putnocký - Školník (21. Pavol Jurčo), Kaminský, Džogan, R. Šimko - Pavol Majerník - Kolbas, N. Matič (56. J. Majoroš ml.) - Viazanko (75. Milinkovič), J. Novák, Bicák
Dubnica: D. Perniš - Pleva, Adámik, Špendla, M. Ondráš (68. T. Zápotoka) - I. Obert, Držík, Bruško, J. Zápotoka (58. Kiška) - M. Kuzma, E. Ľupták (46. Seye)

Diváci v Čermeli videli zaujímavý zápas s ôsmimi gólmi. Hviezdou domácich bol útočník Ján Novák, ktorý rovnako ako pred dvoma týždňami v domácom prostredí so Sencom strelil štyri góly aj Dubnici.

Košičania nastúpili bez dvoch vykartovaných obrancov Cicmana a Bašistu a zo začiatku to v zadných radoch škrípalo. Už v 3. min po centri Plevu tesne minul žrď domácej bránky Ľupták. Domáci odpovedali prečíslením, po ktorom Bicák slabo zakončil. V 8. min priamy kop Bruška skončil v náručí Putnockého. Domáci pôsobili úvodných 20 minút ospalým dojmom, viac z hry mali Považania. Výsledkom bola veľká šanca Oberta, ktorý po chybe obrany mieril hlavou do brvna. Tréner Kozák sa potom odhodlal k prvému striedaniu, Školníka nahradil Pavol Jurčo. Táto zmena čoskoro priniesla svoje ovocie. Najskôr si v 25. min Šimko narazil na pravej strane loptu a z uhla prekvapujúco otvoril skóre. Už o dve minúty Adámik prehral súboj s Novákom, a ten technicky obstrelil Perniša - 2:0. V 35. min Ľupták vystihol zlú prihrávku Šimka, odcentroval a Kuzma poľahky znížil. Pred koncom prvého polčasu Adámik opäť nestačil na Nováka, v šestnástke ho fauloval a nariadenú jedenástku premenil Kolbas.

Po prestávke prišiel na ihrisko najlepší strelec Dubnice Seye a po 10 minútach z 8 metrov šikovne tečoval loptu za chrbát Putnockého. Domáci gólman sa potom zapotil aj pri pokusoch Kišku a Kuzmu. V 65. min Ondráš stratil loptu, Novák postupoval sám z pravej strany a prudkou strelou od žrde strelil svoj druhý gól v zápase - 4:2. Naďalej sa hral otvorený futbal, obe mužstvá sa snažili o častú koncovku. Desať minút pred koncom striedajúci Milinkovič pekne vysunul Nováka, ktorý zavŕšil hetrik. Už v nadstavenom čase Majoroš našiel domáceho hrdinu Nováka, a ten do prázdnej bránky strelil šiesty gól Košíc a svoj štvrtý v zápase.

Hlasy:
Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Prvých 20 minút bol súper lepší, po zmenách v obrane sme totiž boli dezorientovaní. Hostia dobre kombinovali, našťastie pre nás nestrelili prvý gól. Po striedaní to už bolo z našej strany lepšie, v útoku sme boli naozaj efektívni. Dali sme šesť pekných gólov a ďalšie šance zostali nepremenené. Vidieť, že predchádzajúce štyri góly Nováka proti Sencu neboli náhodné - je to skutočný strelec."

Juraj Bútora (tréner Dubnice): "Len 20 minút sme sa snažili hrať futbal. Potom sme urobili strašné individuálne chyby, ktoré domáci trestali. V závere zápasu do čoho Košice kopli, to skončilo gólom. My sme úplne zlyhali. Dostať šesť gólov, to je strašne veľa. Za predvedenú hru sme si nezaslúžili toľko inkasovať. Kto nebol na stretnutí, neuverí."

TRNAVA-MFK KOŠICE

6. dubna 2008 v 7:20 ZAPASY
Corgoň liga - 24. kolo:

Spartak Trnava - MFK Košice 2:0 (1:0)
Góly: 2. Hruška, 57. Bernáth, ŽK: 20. T. Hanzel, 33. Kožuch, 48. Cíferský, 88. Doležaj - 38. Pulen, 42. Bašista, 54. Milinkovič, 83. R. Cicman, rozhodovali: Micheľ - Slyško, Csabay, 7980 divákov

Zostavy:
Trnava: Rybánsky - V. Pončák, T. Hanzel (46. Cíferský), Doležaj, Jakubička - P. Ďuriš, Kopúnek, Barčík (78. R. Michalík), Hruška - Bernáth, Kožuch (72. Filipovič)
Košice: Pulen - R. Cicman, Bašista, Školník, R. Šimko - Kolbas, N. Matič (46. P. Majoroš ml.), Pavol Majerník, Milinkovič, Bicák (46. Viazanko) - Pavol Jurčo

Prievan v trnavskej kabíne po debakli z Ružomberka (0:4) zapríčinil rázny obrat v prístupe hráčov k zápasu. Je pravdou aj to, že trnavská zostava s Košicami už dostala inú podobu. Medzi žrďami sa objavil vyliečený Rybánsky, inú fazónu dostala aj obrana na čele s pilierom a kapitánom Doležajom a na ľavej strane so snaživým Jakubičkom. I na útočných tykadlách sa objavili dôraznejší a útočnejší futbalisti. Toto všetko bolo zrkadlom pravého trnavského dôrazu, ktorý sa prejavil už v 2. min vedúcim gólom červeno-čiernych. Gól sa zrodil v úvodnom tlaku, keď Barčíkovu tvrdú a presnú strelu Pulen neudržal, loptu iba vyrazil pred neobsadeného Hrušku, ktorý potrestal chybu košických obrancov - 1:0. Hostia sa pokúšali o odpoveď pred trnavskou bránkou. V 21. min strela Jurča preverila pozornosť i mrštnosť domáceho gólmana. O sedem minút na to zasa Cicman hlavičkou medzi žrde vyskúšal pozornosť Rybánskeho. Hral sa obojstranne útočný, celoplošný futbal s prevahou Trnavčanov. V 37. min Hanzel na výlete v košickej šestnástke mohol zvýšiť. O minútu sa situácia v šestnástke žlto-modrých zdramatizovala, keď prenikajúceho Barčíka v šanci zrazil Gejza Pulen a arbiter Micheľ ukázal na biely bod. Barčík penaltu trestuhodne zahodil, poslal strelu iba do brvna.

Druhé dejstvo podobné tomu prvému nieslo sa v dobrej atmosfére. Kolbas sa prízemnou strelou pokúšal vyrovnať, Rybánsky bol pozorný. Košičania neskôr pohrozili Školníkom, no bez úspechu. Vzápätí Školník fauloval Barčíka na hranici šestnástky, ale Hruška z trestného kopu prestrelil. V 57. min sa opäť trnavské tribúny zaradovali, keď po chybe košickej obrany Bernáth zvýšil na 2:0. V 62. min na centrovanú loptu vyskočil Kožuch, jeho hlavička minula cieľ. V 69. min Milinkovič z päťky vo vyloženej tutovke nedal. V 75. min striedajúci Filipovič bez prípravy mieril tesne vedľa ľavej žrde. Trnavčania zlepšeným výkonom i herným prejavom si udobrili fanúšikov a naznačili, že boj o tretiu priečku nevzdávajú.

Hlasy:
Josef Mazura (tréner Trnavy): "Chceli sme zápas čo najskôr rozhodnúť, dobre sme sa na Košice pripravili. Hra mala dobrý spád, hralo sa hore-dolu. Po krutej prehre 0:4 v Ružomberku sme mali problém hráčov psychicky dobre pripraviť. Som rád, že sme to i s prispením zmien v zostave zvládli a potešili naších verných fanúšikov."

Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Domácim pomohol rýchly gól už v druhej minute, čím sa upokojili. Zápas mal dobré tempo. Súper vyhral zaslúžene, aj keď niektoré zákroky neboli posúdené v poriadku. Bol to kombinačne dobrý futbal v podaní oboch mužstiev. Vzájomný pohárový zápas v utorok bude celkom inakší, začíname od začiatku."