O postup (5. kolo) ŠFK Sereď - FC VSS Košice Nedeľa 30.4.2017 16:30

MFK KOŠICE-ZTS DUBNICA

12. dubna 2008 v 19:42 |  ZAPASY
Corgoň liga - 25. kolo:

MFK Košice - ZTS Dubnica 6:2 (3:1)

Góly: 27., 65., 80. a 90.+ J. Novák, 25. R. Šimko, 40. Kolbas (z pok. kopu) - 35. M. Kuzma, 55. Seye, ŽK: 71. Bicák - 39. Adámik, rozhodovali: Fajčík - Košecký, Vindiš, 850 divákov

Zostavy:
Košice: Putnocký - Školník (21. Pavol Jurčo), Kaminský, Džogan, R. Šimko - Pavol Majerník - Kolbas, N. Matič (56. J. Majoroš ml.) - Viazanko (75. Milinkovič), J. Novák, Bicák
Dubnica: D. Perniš - Pleva, Adámik, Špendla, M. Ondráš (68. T. Zápotoka) - I. Obert, Držík, Bruško, J. Zápotoka (58. Kiška) - M. Kuzma, E. Ľupták (46. Seye)

Diváci v Čermeli videli zaujímavý zápas s ôsmimi gólmi. Hviezdou domácich bol útočník Ján Novák, ktorý rovnako ako pred dvoma týždňami v domácom prostredí so Sencom strelil štyri góly aj Dubnici.

Košičania nastúpili bez dvoch vykartovaných obrancov Cicmana a Bašistu a zo začiatku to v zadných radoch škrípalo. Už v 3. min po centri Plevu tesne minul žrď domácej bránky Ľupták. Domáci odpovedali prečíslením, po ktorom Bicák slabo zakončil. V 8. min priamy kop Bruška skončil v náručí Putnockého. Domáci pôsobili úvodných 20 minút ospalým dojmom, viac z hry mali Považania. Výsledkom bola veľká šanca Oberta, ktorý po chybe obrany mieril hlavou do brvna. Tréner Kozák sa potom odhodlal k prvému striedaniu, Školníka nahradil Pavol Jurčo. Táto zmena čoskoro priniesla svoje ovocie. Najskôr si v 25. min Šimko narazil na pravej strane loptu a z uhla prekvapujúco otvoril skóre. Už o dve minúty Adámik prehral súboj s Novákom, a ten technicky obstrelil Perniša - 2:0. V 35. min Ľupták vystihol zlú prihrávku Šimka, odcentroval a Kuzma poľahky znížil. Pred koncom prvého polčasu Adámik opäť nestačil na Nováka, v šestnástke ho fauloval a nariadenú jedenástku premenil Kolbas.

Po prestávke prišiel na ihrisko najlepší strelec Dubnice Seye a po 10 minútach z 8 metrov šikovne tečoval loptu za chrbát Putnockého. Domáci gólman sa potom zapotil aj pri pokusoch Kišku a Kuzmu. V 65. min Ondráš stratil loptu, Novák postupoval sám z pravej strany a prudkou strelou od žrde strelil svoj druhý gól v zápase - 4:2. Naďalej sa hral otvorený futbal, obe mužstvá sa snažili o častú koncovku. Desať minút pred koncom striedajúci Milinkovič pekne vysunul Nováka, ktorý zavŕšil hetrik. Už v nadstavenom čase Majoroš našiel domáceho hrdinu Nováka, a ten do prázdnej bránky strelil šiesty gól Košíc a svoj štvrtý v zápase.

Hlasy:
Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Prvých 20 minút bol súper lepší, po zmenách v obrane sme totiž boli dezorientovaní. Hostia dobre kombinovali, našťastie pre nás nestrelili prvý gól. Po striedaní to už bolo z našej strany lepšie, v útoku sme boli naozaj efektívni. Dali sme šesť pekných gólov a ďalšie šance zostali nepremenené. Vidieť, že predchádzajúce štyri góly Nováka proti Sencu neboli náhodné - je to skutočný strelec."

Juraj Bútora (tréner Dubnice): "Len 20 minút sme sa snažili hrať futbal. Potom sme urobili strašné individuálne chyby, ktoré domáci trestali. V závere zápasu do čoho Košice kopli, to skončilo gólom. My sme úplne zlyhali. Dostať šesť gólov, to je strašne veľa. Za predvedenú hru sme si nezaslúžili toľko inkasovať. Kto nebol na stretnutí, neuverí."