(1. kolo FC VSS Košice - FK Železiarne Podbrezová B Sobota 29.7.2017 17:00)

ZLATÉ MORAVCE-MFK KOŠICE

20. dubna 2008 v 9:52 |  ZAPASY
Corgoň liga - 26. kolo:

FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Košice 2:1 (2:0)
Góly: 9. Greguška, 29. Juska - 73. Škutka, ŽK: 45. Hözl - 26. Viazanko, 62. Kolbas, rozhodovali: Matúš - Cuninka, Rendko, 1588 divákov

Zostavy:
Zlaté Moravce: Brezina - Bednář, Klabal, Greguška, Minarčík - Hözl (74. Choma) - M. Ondrejka (85. I. Bartoš), Maron (63. Peter Farkaš), Ujlaky, Juska - Miroslav Tóth
Košice: Putnocký - Školník (46. Matič), Kaminský, Džogan, R. Šimko - Cicman, Pavol Majerník, Milinkovič, Viazanko (46. Kolbas) - Jurčo (67. Škutka), J. Novák

Východniari začali profesorsky, za čo ich domáci potrestali už v 9. minúte. Ujlaky posunul loptu na Gregušku a domáci matador nechytateľnou prízemnou strelou z dobrých 35 metrov otvoril gólový učet stretnutia - 1:0. Už o minútu neskôr mohol zvýšiť Ujlaky z priameho kopu, ale mieril tesne vedľa. V 23. min dobre mierenú Jurčovu strelu gólman ViOn-u Brezina vyrazil. V 29. minúte domáci stredopoliar Ondrejka šikovným lobom na hranici pokutového územia našiel voľného Jusku, ktorý strelou od žrde zvýšil na 2:0. O desať minút neskôr sa mohli tešiť hostia, keď sa v dobrej príležitosti ocitol Milinkovič, ale jeho strelu pozorný Brezina vyrazil. Druhý polčas sa začal pekne zostra. Hostia sa dvojitým striedaním snažili posilniť ofenzívu. V 58. min Ujlakyho nádherná strela z priameho kopu obtrela brvno Putnockého bránky. Z následného protiútoku Kolbasovu prudkú strelu domáci gólman s námahou vyrazil. V 64. min sa po centri Milinkoviča v dobrej pozícii ocitol košický kanonier Novák, no jeho hlavičke chýbali centimetre. Prišla 73. minúta a z gólu sa radovali aj hostia, keď striedajúci Škutka do opustenej bránky pohodlne skóroval. Od tohto momentu vrhli hostia všetky sily do útoku ale Zlatomoravčania si už cenné víťazstvo ustrážili.

Hlasy:
Ján Rosinský (tréner Zlatých Moraviec): "Priebeh stretnutia ovplyvnili naše dva rýchle góly. V druhom polčase súper svoj tlak stupňoval, no nám sa cenné víťazstvo podarilo ustrážiť."

Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Prišli sme hrať pekný futbal, no súper dal dva góly, a potom hral už iba to, čo potreboval. Po prestriedaní sme si vytvorili tlak, znížil sme, no žiaľ vyrovnať sa nám už nepodarilo."