BANSKÁ BYSTRICA-MFK KOŠICE

31. května 2008 v 20:20 ZAPASY
Corgoň liga - 33. kolo:

Dukla Banská Bystrica - MFK Košice 3:0 (0:0)
Góly: 51. a 67. Uškovič, 70. Hučko, rozhodujú: Kráľovič - Laskovský, Košecký, 1313 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Zajac - Ľ. Vyskoč, Debnár, Poljovka, Kotrys - V. Gajdoš (74. Kulík), Pečovský, Šulek (46. T. Pančík), Hučko - M. Ďuriš, Uškovič (77. Strnád)
Košice: Putnocký - R. Cicman (52. Juhár), Školník, Džogan, Šimko - Kolbas (46. Milinkovič), Pavol Majerník, N. Matič, J. Majoroš ml. (71. Škutka) - J. Novák, Bicák

Hneď v úvode zápasu zamestnal brankára Zajaca, ktorý po 19 rokoch opúšťa Duklu, kandidát na zlatú kopačku strelcov Ján Novák. V šestnástke sa však zoči-voči gólmanovi Dukly nepresadil. Na opačnej strane hrozil dvakrát hlavou Ďuriš, najprv po centri Hučka mieril nad brvno, potom sa po centri Kotrysa v 17. min zaskvel Putnocký. Na opačnej strane prenikol do šestnástky Kolbas, ktorý strelou po zemi natiahol Zajaca. Po polhodine hry mal opäť šancu Novák, ktorý unikal popri zadákoch Dukly. Zakončil, no Zajac loptu za seba nepustil. V prvom polčase ešte zaujala strela Pečovského z vyše 30 m, loptu spod brvna vyrazil pozorný brankár hostí. V druhom polčase sa začalo strelecky dariť Dukle. Aktívny Gajdoš v 51. min poslal center z pravej strany, prehodil Putnockého a Uškovič hlavou skóroval do prázdnej bránky. Podobná situácia nastala v 67. min, Gajdoš tentokrát využil chybu Šimka. Z ľavej strany prihral na vzdialenejšiu žrď Uškovičovi, ktorý mal pred sebou už iba odkrytý priestor Putnockého "svätyne". O min neskôr mohol Uškovič dosiahnuť hetrik, keď mu Gajdoš poslal loptu z pravej strany. Útočník Dukly však hlavičkoval iba tesne nad brvno. Domáci napokon dosiahli tretí gól. V 70. min Tomáš Pančík z rohu poslal loptu k vzdialenejšej žrdi a Hučko efektne a hlavne presne hlavou zvýšil. Košická strana o skorigovanie stavu bola iba platonická, Zajac si so slabšími strelami hosťujúcich hráčov bez problémov poradil.

Hlasy:
Štefan Horný (tréner Banská Bystrica): "Nebol som spokojný s prvým polčasom, Košice boli jednoznačne lepšie, mali šance, no brankár Zajac nás v jeho poslednom zápase za Duklu podržal. Som rád, že neinkasoval. Bolo to z našej strany dlho nervózne. S prvým gólom Uškoviča sme sa chytili a začalo to tam padať. Upokojili sme sa a hrali sme lepšie. S druhým polčasom teda môžeme byť spokojní a som rád, že sme sa s divákmi rozlúčili takým jednoznačným víťazstvom."

Jaroslav Galko (asistent trénera Košíc): "V prvom polčase mali šance Kolbas, Bicák i Novák, no nedali sme gól. Po zmene strán sa Dukla gólom chytila, my sme pri druhom spravili chybu a tých bolo v defenzíve viac. Máme veľa zranených hráčov v defenzíve a to bolo aj vidieť. Za druhý polčas je víťazstvo Banskej Bystrice. Chceli sme sa presadiť v útoku, nehrali sme to na Nováka, no v útoku nám to dnes strelecky nevyšlo."

MFK KOŠICE-FC NITRA

27. května 2008 v 20:09 ZAPASY
Corgoň liga - 32. kolo:

MFK Košice - FC Nitra 1:2 (0:0)
Góly: 71. J. Novák (z 11 m) - 56. R. Sloboda, 76. M. Bača, ŽK: 57. Milinkovič, 89. N. Matič - 70. Martin Tóth, 74. Janíček, rozhodovali: Fajčík - D. Hrčka, Rendko, 1050 divákov

Zostavy:
Košice: Pulen - R. Cicman, Školník, Džogan, Bicák - Pavol Majerník (79. L. Janič) - J. Majoroš ml. (59. Juhár), N. Matič - Kolbas, J. Novák, Milinkovič
Nitra: Tujvel - Čeman, Martin Tóth, Janíček, Ďatko - Grajciar, Gruber, Karlík, R. Sloboda (83. M. Farkaš) - Semeník (76. Vrána), M. Bača

Len teoretickú šancu mali Košičania na to, aby si zahrali v UEFA Intertoto Cupe. Museli však poraziť Nitru, a keďže sa im to nepodarilo, aj posledná tajnička Corgoň ligy je kolo pred koncom vyriešená. Už po 65 sekundách hry sa k strele z 27 m odhodlal domáci Kolbas a jeho strela opečiatkovala žrď Tujvelovej bránky. To bolo v prvom polčase od oboch aktérov všetko. Košičania sa síce snažili, ale cez obranný val sa im nedarilo presadzovať. Hostia boli smerom dopredu úplne neškodí. Hra bola slabá, v pochodovom tempe s množstvom nepresností. Ani nečudo, že prvý roh sa zahrával až v nadstavenom čase prvého polčasu.

Po obrátke futbal výrazne ožil. Najprv Bicák po prihrávke Matiča z prvej namieril do rúk Tujvela, onedlho Novákova strela išla tesne nad. V 56. min sa hostia z rýchleho protiútoku prekvapujúco ujali vedenia, keď po prihrávke Baču R. Sloboda nedal Pulenovi šancu. Nitrania ožili a veľa nechýbalo, aby Grajciarova strela skončila opäť v bránke. V 70. min Tóth fauloval v šestnástke Kolbasa. Nariadenú jedenástku Novák bezpečne premenil a dostal sa na čelo poradia kanonierov. V 76. min Nitrania po druhý raz vystrelili na bránku domácich a lopta skončila opäť za chrbtom Pulena. Spoza šestnástky presne namieril ľavačkou Bača. Domáci sa síce snažili vyrovnať, no boli to Nitrania, ktorí mohli prikrášliť svoje vedenie. V predposlednej minúte Karlík z priameho kopu trafil žrď.

Hlasy:
Jaroslav Galko (asistent trénera Košíc): "Z výsledku sme veľmi sklamaní. Chceli sme sa s divákmi rozlúčiť víťazstvom, no žiaľ, dvakrát sme Nitranov pustili pred našu šestnástku a dvakrát sme inkasovali. Kým na prvý gól sme stihli odpovedať, na druhý sme už nemali šancí ani síl."

Pavel Hapal (tréner Nitry): "V prvom polčase sme sa zamerali na defenzívu. Košičania nám nedovolili hrať útočnejšie. Po prestávke som nabádal hráčov, aby sa tlačili dopredu. Nehrali sme podľa svojich predstáv, teší nás len víťazstvo a tri body."

MFK KOŠICE-AS TRENČÍN

20. května 2008 v 20:38 ZAPASY
Corgoň liga - 31. kolo:

MFK Košice - AS Trenčín 2:1 (1:1)
Góly: 17. Milinkovič, 89. N. Matič - 38. Cs. Horváth, ŽK: 63. N. Matič - 41. Cs. Horváth, 63. Sluijter, 67. Chanti, rozhodovali: K. Horváth - Vorel, Bobko, 550 divákov

Zostavy:
Košice: Putnocký - R. Cicman, Džogan, Smrek, Juhar - Pavol Majerník - J. Majoroš ml., N. Matič - Milinkovič, Škutka (79. L. Janič), Bicák
Trenčín: Volešák - Čögley (42. Križko), Cs. Horváth, Kleščík, Kasálek - Gergel, Marček, Sluijter (65. Chanti), Hlohovský, Jašurek - Depetris

Tréner Košíc Ján Kozák st. nemohol na stretnutí rátať až s 10 hráčmi (Kišš, Bašista, Jurčo, Kaminský, Viazanko, Školník, Kolbas, J. Novák, Serečin, R. Šimko), no aj tak Košičania chceli pretrhnúť sériu piatich zápasov bez víťazstva. Posledný tím tabuľky z Trenčína ešte živil šancu na udržanie sa medzi elitou, ale musel bezpodmienečne zvíťaziť. Už v 4. min Depetrisova strela vystrašila Putnockého, hneď z protiútoku však Milinkovič sledoval nevydarenú strelu Majoroša, no loptu napálil len do žrde. Po štvrťhodine hry však domácim vyšla rýchla kombinačná akcia. Bicák našiel centrom Milinkoviča, a ten sa hlavou tentoraz nemýlil - 1:0. V ďalšom priebehu sa na ihrisku veľa neudialo a vzruch priniesla až 38. min, keď Jašurekov kop z pravej strany presnou hlavičkou usmernil kapitán hostí Cs. Horváth - 1:1.

Po zmene strán mal prvú veľkú šancu domáci Škutka, no Volešák ju zmaril. Na opačnej strane sa zaskvel Putnocký po Hlohovského presnej strele. V 76. min fauloval Trenčan Marček Milinkoviča, ale nariadenú jedenástku Matič nepremenil, keď Volešák loptu chytil. Desať minút pred koncom stretnutia sa útoky prelievali z jednej strany na druhú, a prakticky z každého visel vo vzduchu gól. V 80. min domáci Milinkovič trafil brvno, ten istý hráč onedlho vo vyloženej príležitosti obstrelil brankára i bránku. Na opačnej strane zasa Putnocký bravúrne zneškodnil Jašurekovu bombu. Minútu pred koncom vystrelil Matič spoza šestnástky a gólom na 2:1 spečatil nielen osud stretnutia, ale i osud Trenčanov v najvyššej slovenskej súťaži.

Hlasy:
Jaroslav Galko (asistent trénera Košíc): "Bol to priemerný až podpriemerný zápas. Nebyť Bicáka, tak v prvom polčase by sme dopredu nič nevymysleli. Šťastne sme viedli, no ešte do polčasovej prestávky hostia vyrovnali. Po zmene strán sme už boli aktívnejší, mali sme viac šancí a víťazstvo sme si viac zaslúžili."

Martin Stano (tréner Trenčína): "V dnešnom dueli sme museli vyhrať, žiaľ, definitívne sa rozhodlo o našom zostupe. Mrzí ma, že v takom dôležitom boji nás neprišlo podporiť vedenie. Dôležitosť zápasu nám v prvom polčase podlamovala nohy, záver bol už veľmi otvorený, a tak ako sme mohli dosať góly, mohli sme ich aj streliť. Ďakujem chlapcom, že bojovali až do konca a prajem im skorý návrat do najvyššej súťaže. Ja pri tomto mužstve končím."

RUŽOMBEROK-MFK KOŠICE

18. května 2008 v 9:31 ZAPASY
Corgoň liga - 30. kolo:

MFK Ružomberok - MFK Košice 3:0 (1:0)
Góly: 27. M. Bakoš, 56. Števko, 90.+ J. Maslo, ŽK: 2. Gallo, 43. Božok, 52. Kucka - 22. R. Cicman, 55. Školník, 88. Juhar, rozhodujú: Smolák - Brendza, Likavský, 2369 divákov

Zostavy:
Ružomberok: Smieška - Gallo, J. Maslo, J. Novotný, Laurinc - Š. Zošák (76. Pilár), P. Maslo, Kucka (81. Sivčevič), Božok - Števko (71. Kukoľ), M. Bakoš
Košice: Putnocký - R. Cicman (66. Mikuláš Tóth), Školník, Džogan, Juhar - Kolbas, Pavol Majerník, Milinkovič, N. Matič (87. K. Kuzma) - J. Novák, Bicák (66. Serečin)

Krásne počasie, napriek piatkovému večernému lejaku výborný terén - to boli priam ideálne podmienky na kvalitný futbal. A taký sa pod Čebraťom aj hral. Už po niekoľkých sekundách hry sa rútil na Putnockého Marek Bakoš, hosťujúci brankár jeho nedôraznú strelu zblízka kolenami vyrazil. Potom v rozpätí dvoch minút vyslali na košickú bránku strely Kucka a po ňom Božok, obe však mali skôr len propagačný charakter. V 14. min pohrozili hostia. Ján Maslo vyrobil hrúbku na hranici veľkého vápna, do následnej Novákovej strely stihol včas vložiť nohu Novotný. V ďalšom priebehu tón opäť udávali Ružomberčania a ich snaha zakrátko slávila úspech. V 27. min vybojoval loptu v strede ihriska Gallo, kolmicou vysunul Bakoša, ktorý umiestnenou strelou otvoril skóre - 1:0. Pre Bakoša to bol 8. presný zásah v sezóne. Domáci si potom vypracovali aj ďalšie šance, za tú najvydarenejšiu možno označiť Gallovu ďalekonosnú strelu z 25 m, ktorá len tesne minula svätyňu hostí.

Druhý polčas začali o niečo aktívnejšie hostia, ktorí sa snažili čosi urobiť s výsledkom, avšak v rozhodujúcich momentoch im chýbala myšlienka. Potom opäť prišli chvíle Ružomberka. V 54. min sa po Bakošovej prihrávke v ideálnej palebnej pozícií ocitol Božok, jeho strela preletela len pár centimetrov vedľa ľavej žrde bránky. Ďalší výpad Liptákov o dve minúty nato však už bol gólový. Bakoš ako na tácke naservíroval Števkovi, ktorý si spomenul na svoje veľké chvíle pod Čebraťom a umiestnenou strelou nedal Putnockému najmenšiu šancu - 2:0. V 79. min fauloval Juhar vo vlastnom pokutovom území striedajúceho Kukoľa, píšťalka hlavného rozhodcu Brendzu však zostala nemá. Keď sa už zdalo, že do konca sa už nič nezmení, v úvodných sekundách nadstaveného času zatĺkol tretí klinec do košickej rakvy presnou strelou J. Maslo.

Hlasy:
Ladislav Jurkemík (tréner Ružomberka): "Som spokojný, že sme vyhrali. Košice som videl v Petržalke a hrali tam výborný futbal. Som rád, že chlapci odohrali zápas, ktorý sa divákom musel páčiť. Boli sme lepší vo všetkých činnostiach, myslím si, že naše víťazstvo je plne zaslúžené."

Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Z domácej strany to bolo dobré stretnutie, z našej slabšie. Do takej 70. min mala hra tempo a nasadenie tak, ako to má byť. Potom bolo na ihrisku veľa nečistých zákrokov aj zozadu, čo kúskovalo hru. Domáci išli cieľavedomejšie za víťazstvom a zaslúžene získali všetky body."

MFK KOŠICE-SLOVAN BRATISLAVA

10. května 2008 v 19:23 ZAPASY
Corgoň liga - 29. kolo:

MFK Košice - Slovan Bratislava 1:1 (1:0)
Góly: 22. J. Novák - 67. Hanek, ŽK: 40. Slovák, 58. Kosmeľ (obaja Slovan), rozhodovali: Tomčík - D. Hrčka, Kubačka, 1655 divákov

Zostavy:
Košice: Putnocký - Cicman, Džogan, Pavol Majerník, Juhar - K. Kuzma - Viazanko (41. Škutka), Kolbas, N. Matič (75. Roman Šimko), Milinkovič (67. Serečin) - J. Novák
Slovan: J. Mucha st. - Janek (65. Ľ. Meszároš), Dobrotka, Hanek, Szabó - Slovák, Černák, Serrano (46. P. Sedlák), Ižvolt (46. Kosmeľ) - Masaryk, Sylvestr

Košické publikum prekvapili viaceré zmeny v domácej zostave, napriek tomu však MFK vo vyrovnanej partii nezačal zle. Už v 17. min vystrelil Milinkovič z viac ako 20 metrov a brankár Mucha zachránil pred Matičom. Slovan otvorenou hrou čakal na svoju príležitosť. Skóre však mohol otvoriť domáci Novák, namieril však vedľa. Hneď z protiútoku mal Sylvestr šancu, ale zmaril ju brankár Putnocký. Hneď nato domáci kanonier Novák prevzal v 22. min prihrávku od Kolbasa a rozvlnil sieť Slovana - 1:0. Ďalší priebeh v prvom polčase bol vyrovnaný. Nebezpečne vystrelil už len Milinkovič v 38. min z priameho kopu, Mucha však parádnym zákrokom odvrátil nebezpečenstvo.

Cez prestávku urobil Slovan dve zmeny v zostave, čo sa priaznivo prejavilo na jeho hre. Najskôr Kosmeľ a po ňom aj Masaryk mohli vyrovnať, ale brankár Putnocký bol proti. Hostia však v ofenzíve pokračovali ďalej a v 67. min po rozohranom rohovom kope Hanek trafil hlavou brvno a od neho sa lopta skĺzla do siete - 1:1. Po vyrovnaní hrali obe mužstvá aj naďalej útočne. Najskôr mal šancu domáci Novák a po ňom sa ocitol v dobrej príležitosti aj striedajúci Meszároš. Vzruch na ihrisku nechýbal, ale napokon sa obojstranne útočný zápas skončil zaslúženou remízou.

Hlasy:
Ján Kozák st. (tréner MFK Košice): "Samozrejme, pre mňa to bol poučný zápas, lebo som vyskúšal mladých hráčov, ktorí sa na ihrisku nestratili. Myslím si, že v prvom polčase sme podali dobrý výkon a keby Novák v jeho závere premenil šancu, po prestávke sa mohlo stretnutie vyvíjať celkom inak."

Ladislav Pecko (tréner Slovana): "Mal som už pocit, že zápas sa skončí ako predchádzajúce dva v Čermeli. Našťastie sme však remizovali, ale zo začiatku sa mi zdalo, že moji zverenci sa nechali zaskočiť zostavou súpera. Začali hrať vlažne, museli sme doťahovať. Napokon sme vyrovnali a postarali sa o zaujímavý zápas. Vynikli v ňom obaja brankári, predovšetkým však domáci Putnocký."

PETRŽALKA-MFK KOŠICE

4. května 2008 v 13:16 ZAPASY
Corgoň liga - 28. kolo:

Artmedia Petržalka - MFK Košice 1:0 (0:0)
Gól: 65. Čišovský, bez kariet, rozhodovali: Samotný - Balko, Schmidt, 3200 divákov

Zostavy:
Artmedia: Kamenár - Čišovský, Saláta, Dosoudil, Patrik Mráz - Guédé - Obžera (65. Fodrek), J. Kozák ml, Piroška, Cleber Nascimento (31. Czinege) - Zb. Pospěch (70. Oravec)
Košice: Putnocký - R. Cicman, Školník, Kaminský, Roman Šimko - Pavol Majerník - Kolbas, J. Majoroš ml. (70. Milinkovič), N. Matič (70. Viazanko), Bicák - J. Novák

Úvodnú šancu si vypracovali domáci, kombináciu Pospěcha s Cleberom však Piroška zblízka nezakončil presne. Futbalisti Artmedie pôsobili po štvrtkovom triumfe v slovenskom pohári unaveným dojmom, a tak iniciatívu prevzali v prvom dejstve výborne hrajúci a kombinujúci hostia. Kanonier MFK Novák postupoval už v 4. min sám na Kamenára, ale netrafil bránku. Následne lob Matiča lízal brvno a v 11. min musel brankár domácich vyraziť na roh pokus Bicáka. Ďalšie príležitosti Matiča, Nováka a opäť Matiča v Kamenárovej sieti neskončili, hoci za aktivitu by si Košičania zaslúžili streliť aspoň jeden gól. Tréner Artmedie Weiss reagoval po polhodine stiahnutím Clebera z trávnika a príchodom Czinegeho. Záver prvého polčasu patril Petržalke. Najskôr si dal Bicák takmer vlastný gól, potom Čišovský strieľal v dobrej pozícii nad a Guédé namieril vedľa Putnockého brány.

Nástup do druhej časti patril favorizovanej Artmedii. Czinege v 48. min zakončoval prudko, ale nepresne. Putnocký onedlho chytil aj hlavičku Salátu, v 65. min však už kapituloval. Štandardku Kozáka priťukol Pospěch pred Čišovského a pravý obranca domácich rozveselil tribúny. Po zmene strán už nevýrazní hostia sa k slovu dostali až v 80. min, hlavičku Nováka však vyškriabal Kamenár spod brvna na roh. Východniari sa k záverečnému tlaku nedostali a tak tri dôležité body ostali v Petržalke. Artmedia zvýšila päť kôl pred koncom Corgoň ligy svoj náskok v boji o titul pred Žilinou na 6 bodov.