MFK KOŠICE-SLOVAN BRATISLAVA

10. května 2008 v 19:23 |  ZAPASY
Corgoň liga - 29. kolo:

MFK Košice - Slovan Bratislava 1:1 (1:0)
Góly: 22. J. Novák - 67. Hanek, ŽK: 40. Slovák, 58. Kosmeľ (obaja Slovan), rozhodovali: Tomčík - D. Hrčka, Kubačka, 1655 divákov

Zostavy:
Košice: Putnocký - Cicman, Džogan, Pavol Majerník, Juhar - K. Kuzma - Viazanko (41. Škutka), Kolbas, N. Matič (75. Roman Šimko), Milinkovič (67. Serečin) - J. Novák
Slovan: J. Mucha st. - Janek (65. Ľ. Meszároš), Dobrotka, Hanek, Szabó - Slovák, Černák, Serrano (46. P. Sedlák), Ižvolt (46. Kosmeľ) - Masaryk, Sylvestr

Košické publikum prekvapili viaceré zmeny v domácej zostave, napriek tomu však MFK vo vyrovnanej partii nezačal zle. Už v 17. min vystrelil Milinkovič z viac ako 20 metrov a brankár Mucha zachránil pred Matičom. Slovan otvorenou hrou čakal na svoju príležitosť. Skóre však mohol otvoriť domáci Novák, namieril však vedľa. Hneď z protiútoku mal Sylvestr šancu, ale zmaril ju brankár Putnocký. Hneď nato domáci kanonier Novák prevzal v 22. min prihrávku od Kolbasa a rozvlnil sieť Slovana - 1:0. Ďalší priebeh v prvom polčase bol vyrovnaný. Nebezpečne vystrelil už len Milinkovič v 38. min z priameho kopu, Mucha však parádnym zákrokom odvrátil nebezpečenstvo.

Cez prestávku urobil Slovan dve zmeny v zostave, čo sa priaznivo prejavilo na jeho hre. Najskôr Kosmeľ a po ňom aj Masaryk mohli vyrovnať, ale brankár Putnocký bol proti. Hostia však v ofenzíve pokračovali ďalej a v 67. min po rozohranom rohovom kope Hanek trafil hlavou brvno a od neho sa lopta skĺzla do siete - 1:1. Po vyrovnaní hrali obe mužstvá aj naďalej útočne. Najskôr mal šancu domáci Novák a po ňom sa ocitol v dobrej príležitosti aj striedajúci Meszároš. Vzruch na ihrisku nechýbal, ale napokon sa obojstranne útočný zápas skončil zaslúženou remízou.

Hlasy:
Ján Kozák st. (tréner MFK Košice): "Samozrejme, pre mňa to bol poučný zápas, lebo som vyskúšal mladých hráčov, ktorí sa na ihrisku nestratili. Myslím si, že v prvom polčase sme podali dobrý výkon a keby Novák v jeho závere premenil šancu, po prestávke sa mohlo stretnutie vyvíjať celkom inak."

Ladislav Pecko (tréner Slovana): "Mal som už pocit, že zápas sa skončí ako predchádzajúce dva v Čermeli. Našťastie sme však remizovali, ale zo začiatku sa mi zdalo, že moji zverenci sa nechali zaskočiť zostavou súpera. Začali hrať vlažne, museli sme doťahovať. Napokon sme vyrovnali a postarali sa o zaujímavý zápas. Vynikli v ňom obaja brankári, predovšetkým však domáci Putnocký."