RUŽOMBEROK-MFK KOŠICE

18. května 2008 v 9:31 |  ZAPASY
Corgoň liga - 30. kolo:

MFK Ružomberok - MFK Košice 3:0 (1:0)
Góly: 27. M. Bakoš, 56. Števko, 90.+ J. Maslo, ŽK: 2. Gallo, 43. Božok, 52. Kucka - 22. R. Cicman, 55. Školník, 88. Juhar, rozhodujú: Smolák - Brendza, Likavský, 2369 divákov

Zostavy:
Ružomberok: Smieška - Gallo, J. Maslo, J. Novotný, Laurinc - Š. Zošák (76. Pilár), P. Maslo, Kucka (81. Sivčevič), Božok - Števko (71. Kukoľ), M. Bakoš
Košice: Putnocký - R. Cicman (66. Mikuláš Tóth), Školník, Džogan, Juhar - Kolbas, Pavol Majerník, Milinkovič, N. Matič (87. K. Kuzma) - J. Novák, Bicák (66. Serečin)

Krásne počasie, napriek piatkovému večernému lejaku výborný terén - to boli priam ideálne podmienky na kvalitný futbal. A taký sa pod Čebraťom aj hral. Už po niekoľkých sekundách hry sa rútil na Putnockého Marek Bakoš, hosťujúci brankár jeho nedôraznú strelu zblízka kolenami vyrazil. Potom v rozpätí dvoch minút vyslali na košickú bránku strely Kucka a po ňom Božok, obe však mali skôr len propagačný charakter. V 14. min pohrozili hostia. Ján Maslo vyrobil hrúbku na hranici veľkého vápna, do následnej Novákovej strely stihol včas vložiť nohu Novotný. V ďalšom priebehu tón opäť udávali Ružomberčania a ich snaha zakrátko slávila úspech. V 27. min vybojoval loptu v strede ihriska Gallo, kolmicou vysunul Bakoša, ktorý umiestnenou strelou otvoril skóre - 1:0. Pre Bakoša to bol 8. presný zásah v sezóne. Domáci si potom vypracovali aj ďalšie šance, za tú najvydarenejšiu možno označiť Gallovu ďalekonosnú strelu z 25 m, ktorá len tesne minula svätyňu hostí.

Druhý polčas začali o niečo aktívnejšie hostia, ktorí sa snažili čosi urobiť s výsledkom, avšak v rozhodujúcich momentoch im chýbala myšlienka. Potom opäť prišli chvíle Ružomberka. V 54. min sa po Bakošovej prihrávke v ideálnej palebnej pozícií ocitol Božok, jeho strela preletela len pár centimetrov vedľa ľavej žrde bránky. Ďalší výpad Liptákov o dve minúty nato však už bol gólový. Bakoš ako na tácke naservíroval Števkovi, ktorý si spomenul na svoje veľké chvíle pod Čebraťom a umiestnenou strelou nedal Putnockému najmenšiu šancu - 2:0. V 79. min fauloval Juhar vo vlastnom pokutovom území striedajúceho Kukoľa, píšťalka hlavného rozhodcu Brendzu však zostala nemá. Keď sa už zdalo, že do konca sa už nič nezmení, v úvodných sekundách nadstaveného času zatĺkol tretí klinec do košickej rakvy presnou strelou J. Maslo.

Hlasy:
Ladislav Jurkemík (tréner Ružomberka): "Som spokojný, že sme vyhrali. Košice som videl v Petržalke a hrali tam výborný futbal. Som rád, že chlapci odohrali zápas, ktorý sa divákom musel páčiť. Boli sme lepší vo všetkých činnostiach, myslím si, že naše víťazstvo je plne zaslúžené."

Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Z domácej strany to bolo dobré stretnutie, z našej slabšie. Do takej 70. min mala hra tempo a nasadenie tak, ako to má byť. Potom bolo na ihrisku veľa nečistých zákrokov aj zozadu, čo kúskovalo hru. Domáci išli cieľavedomejšie za víťazstvom a zaslúžene získali všetky body."