O postup (5. kolo) ŠFK Sereď - FC VSS Košice Nedeľa 30.4.2017 16:30

MFK KOŠICE-DUBNICA

2. srpna 2008 v 21:42 |  ZAPASY
Corgoň liga 2008/09 - 3. kolo:
MFK Košice - MFK Dubnica 3:1 (1:1)
Góly: 14. Nosek (vlastný), 73. J. Novák, 78. Kaminský - 13. Nosek, ŽK: 15. Školník, 73. J. Novák - 56. Držík, 68. Špendla, 76. Seye, 83. Obert, rozhodovali: P. Hrčka - D. Hrčka, Kubačka, 1825 divákov
Zostavy:
Košice: Putnocký - Školník, Kaminský, Džogan (65. K. Kuzma), Smrek - R. Cicman - N. Matič (59. Serečin), Kolbas - Viazanko, J. Novák, Milinkovič (69. L. Janič)
Dubnica: R. Zajac - Pleva, Špendla, Nosek, Zapalač (58. Grendel) - Obert, Držík, Chmelík (81. Jánošík), J. Zápotoka (73. T. Zápotoka) - Porázik, Seye
Dve gólové vlny videli diváci v Čermeli. V prvom polčase padli dva góly za necelých 60 sekúnd, po obrátke pribudli ďalšie dva presné zásahy za päť minút. Už v 6. min mal vyloženú šancu po Matičovej dlhej lopte Novák, keď preloboval brankára Zajaca, ale lopta pristála na žrdi. V 12. min na opačnej strane Obertovu strelu Putnocký vyrazil tiež len na žrď a odrazenú loptu J. Zápotoka napálil len do Putnockého. Onedlho zahrávali Dubničania z pravej strany, na Zápotokovu strelu si najlepšie nabehol Nosek a hlavou skóroval - 0:1. Neubehla ani minúta a tento dubnický hráč bol opäť pri gólovej akcii. Žiaľ pre hostí, tentoraz mieril do vlastnej bránky, keď tečoval Školníkov center - 1:1. V 37. min mali hostia veľkú šancu, keď Nosek na dvakrát z 10 m neprestrelil loptu do siete.
Po zmene strán najprv zaujali dva priame kopy domácich, ktoré skončili v náručí Zajaca. V 73. min striedajúci Kuzma pekne vysunul v šestnástke kanoniera Košíc Nováka a ten strelil druhý gól domácich. O dve minúty neskôr mohli Považania vyrovnať, napokon však iba zvonila žŕdka Putnockého bránky. V 78. min išiel Porázik sám na brankára domáceho tímu, no v rozhodujúcom okamihu mu lopta odskočila od nohy. Tretí gól Košičanov padol po priamom kope z pravej strany, keď si na Serečinov center dobre nabehol Kaminský a hlavou zvýšil na 3:1. Do konca zápasu sa už nič vážnejšie nestalo a výsledok sa už nezmenil.
Hlasy:
Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Dubnica nemá mužstvo, aby prehrala tri zápasy po sebe. My zasa nemáme tím, aby sme vyhrali všetky tri stretnutia za sebou. Preto som veľmi spokojný. Sklamaný som však z defenzívnej činnosti. Po treťom góle sme sa už uvoľnili a hrali sme pekný futbal. Škoda, že nebolo viac divákov."
Juraj Bútora (tréner Dubnice): "Chceli sme v Košiciach zabodovať. Žiaľ, nezvládli sme dva zlomové momenty. Najprv, keď sme strelili vedúci gól a vzápätí inkasovali vlastný a po prestávke za stavu 1:2 Obert trafil do žrde a Porázik v samostatnom úniku neskóroval. Hneď nato sme inkasovali rozhodujúci gól. Musíme popracovať na defenzíve, osem gólov na tri stretnutia je veľa."