O postup (5. kolo) ŠFK Sereď - FC VSS Košice Nedeľa 30.4.2017 16:30

VSS KOŠICE-PONÍKY

4. října 2008 v 21:23 |  ZAPASY
Corgoň liga 2008/09 - 11. kolo:
MFK Košice - Tatran Prešov 5:5 (1:2)
Góly: 41. Milinkovič, 49. J. Novák, 64. Džogan, 70. Kaminský, 72. L. Janič - 16., 40. a 67. Katona, 47. Prekop, 90. E. Takáč, ŽK: 25. R. Cicman, 57. J. Novák, 87. Školník - 3. Josl, 49. Pikl, 90.+ Zahradník, ČK: 90.+ Školník (Košice) po 2. ŽK, rozhodovali: Trutz - Slyško, Bobko, 1600 divákov
Zostavy:
Košice: Putnocký - Školník, Kaminský, Džogan, Smrek (46. Škutka) - R. Cicman - Viazanko (71. L. Janič), Kolbas (46. K. Kuzma), N. Matič, Milinkovič - J. Novák
Prešov: M. Buchta - Ščasný (74. Farbák), Piter-Bučko, Pikl, Josl - Vršajevič, Prekop, Katona (90.+ M. Pekár), Šafranko, Cleber Luis Rodrigues (77. Zahradník) - E. Takáč
Neuveriteľný priebeh malo východoslovenské derby medzi Košicami a Prešovom. Za silného dažďa a vetra hrali obe mužstvá útočný futbal od prvej do poslednej minúty. V 11. min Novákov priamy kop Buchta vytlačil na brvno. O päť minút sa na opačnej strane presadil Katona, sám pred Putnockým nezaváhal - 0:1. Päť minút pred prestávkou išiel Vršajevič sám na domáceho gólmana, jeho strelu Putnocký vyrazil, ale dobiehajúci Katona dokopol loptu do bránky. Hneď o minútu vrátil domácich do hry Milinkovič, ktorý po Kolbasovej prihrávke znížil na 1:2.
Prešovčania si opäť vypracovali dvojgólový náskok, keď Prekopovu strelu zblokovala obrana hostí, na dorážku toho istého hráča však už obrana na čele s brankárom nestihla zareagovať. Už o dve minúty sa skóre opäť menilo. Prienik Milinkoviča brankár Buchta za pomoci obrancov ešte zmaril, odrazenú loptu však napálil J. Novák do odkrytej bránky. V 64. min na radosť domácich fanúšikov Džogan po priamom kope Milinkoviča strelil hlavou z takmer nulového uhla neuveriteľný tretí gól domácich. Ubehli len tri minúty a Prešovčania opäť viedli. Katona strelou od žrde zavŕšil svoj hetrik v tomto stretnutí. V 70. min však domáci znovu po štandardnej situácii vyrovnali. Milinkovičov roh hlavičkoval Kaminský medzi nohy brankára hostí. O chvíľu neskôr L. Janič, ktorý bol na ihrisku len minútu hneď prvý svoj dotyk s loptou premenil na gól. Na jeho strelu z dvadsiatich metrov v 72. min nemal gólman hostí šancu. Infarktový priebeh druhého polčasu vyvrcholil v úplnom závere. Keď sa už zdalo, že Košičania získajú tri body, v 90. min. Takáč vyrovnal na konečných 5:5.
Hlasy:
Ján Kozák (tréner Košíc): "V prvom polčase nám chýbala aktivita i dôraz v osobných súbojoch. Po prestávke futbal gradoval. Dostať doma päť gólov, je veľmi veľa. Z tohto pohľadu si Prešov zaslúžil remízu. Skúsenejší celok ako my, by však v závere vedenie udržal."
Roman Pivarník (tréner Prešova): "Pre trénerov to bol infarktový zápas. Televízni diváci si však lepší duel ani nemohli želať. Som sklamaný, že sme vonku strelili päť gólov a nezvíťazili sme. Chceli sme hrať aktívne, žiaľ nedokázali sme zvládnuť štandardné situácie domáceho mužstva. Zápas mal výbornú úroveň.