ŽILINA-MFK KOŠICE

30. listopadu 2008 v 20:23 ZAPASY
Corgoň liga 2008/2009 - 18. kolo:
MŠK Žilina - MFK Košice 2:1 (1:0)
Góly: 23. Karoglan, 62. Piaček - 64. Kolbas (z 11 m), ŽK: 61. Kišš (Košice), rozhodovali: Tomčík - T. Somoláni, Mókoš, 2236 divákov
Zostavy:
Žilina: D. Perniš - Pekarík, Šourek, Piaček, Tesák - Zd. Štrba - Jež (90.+ Kvesič), Adauto, M. Ďurica (62. Rilke) - Štyvar (77. Pečalka), Karoglan
Košice: Putnocký - Kišš, Bašista, Džogan, Smrek (82. Viazanko) - R. Cicman - Kolbas, N. Matič (85. L. Janič), Hovančík (69. D. Škutka), Milinkovič - J. Novák
Obe mužstvá začali aktívne. Do šancí sa však viac dostávali domáci futbalisti, akcie Košíc sa väčšinou končili pred pokutovým územím Žiliny. Prvú veľkú príležitosť mal v 8. min Štyvar, ale z dvanástich metrov prestrelil. V podobnej situácii sa ocitol o dve minúty neskôr chorvátsky legionár Karoglan, ale tiesnený obrancami MFK poslal len slabú strelu vedľa ľavej žrde. Štyvar mohol otvoriť skóre v 13. min, no opäť vystrelil nepresne. Tento žilinský útočník spálil aj svoju tretiu gólovú šancu. V 19. min po Ježovom centri do šestnástky nedosiahol na loptu hlavou obranca Bašista a Štyvar efektnými nožničkami tesne minul košickú svätyňu. Domáci sa dočkali gólu v 23. min, keď Ďurica potiahol akciu po ľavej strane, vysunul Karoglana, ktorý zblízka skóroval - 1:0. O chvíľu neskôr mohlo byť už 2:0. Karoglan v sľubnej gólovej príležitosti hlavičkoval nad. Hostia vystrelili na bránku MŠK v 33. min, s Kolbasovým pokusom však nemal Perniš problém.
Po zmene strán pribudli na oboch stranách nepresnosti. Košice sa snažili hrať smerom dopredu, ale opäť sa ich snaha končila pred žilinskou šestnástkou. Ani domácim sa dlho nedarilo vážnejšie ohroziť bránku hostí. V 62. min poslal Jež priamy kop pokutového územia, kde sa v tlačenici presadil obranca Piaček a zvýšil vedenie MŠK na 2:0. Z následnej akcie vyťažili gól Košičania, po faule na Milinkoviča nariadil rozhodca Tomčík pokutový kop, ktorý premenil strelou do ľavého horného rohu kapitán Kolbas. Dve minúty pred koncom začal sériu žilinských šancí Rilke, ktorý vystrelil z ľavej strany, ale Putnocký jeho pokus zblízka chytil. V 90. min trojica Jež, Rilke, Karoglan vyšachovala obranu hostí, ale strela chorvátskeho legionára letela niekoľko metrov vedľa košickej svätyne. V nadstavenom čase mali ešte príležitosti Karoglan a Rilke, ale na víťazstve domácich 2:1 sa už nič nezmenilo.
Hlasy:
Dušan Radolský (tréner Žiliny): "Čakal som náročný zápas. Skúsili sme rozhodnúť už v I. polčase, mali sme množstvo šancí a jednu sa nám podarilo využiť. V II. polčase prišla na kľúčových hráčov únava, Košice hrali aktívnejšie. Dali sme gól na 2:0, ale vzápätí aj inkasovali. Na konci stretnutia sme však mohli pridať ďalšie presné zásahy."
Ján Kozák (tréner Košíc): "Prišli sme s úmyslom Žilinu potrápiť. V I. polčase mali domáci navrch, dobre kombinovali, my sme mali tiež náznaky šancí. V druhej polovici sme zlepšili hru a nútili sme súpera robiť chyby. Naši hráči sa stále majú čo učiť. V tomto zápase to bola konfrontácia s mužstvom, ktoré ešte stále pôsobí v Pohári UEFA."

MFK KOŠICE-PETRŽALKA

22. listopadu 2008 v 19:06 ZAPASY
Corgoň liga 2008/09 - 17. kolo:
MFK Košice - Artmedia Petržalka 1:2 (0:1)
Góly: 58. R. Cicman - 6. Saláta, 53. Piroska, ŽK: 90. Dosoudil, 90. Oravec (obaja Artmedia), rozhodovali: Olšiak - Brendza, Chládek, 857 divákov
Zostavy:
Košice: Putnocký - Kišš, Bašista, Džogan, Smrek (57. L. Janič) - R. Cicman - Viazanko (46. D. Škutka), Kolbas (57. K. Kuzma), N. Matič, Milinkovič - J. Novák
Artmedia: Kamenár - Velický, Saláta, Dosoudil, Szabó - Mikulič (83. Pavol Ďurica), J. Kozák ml., Guédé, Czinege (79. Pavol Farkaš) - Oravec, Piroska (90. Patrik Mráz)
V chladnom počasí boli v prvom polčase hostia lepším tímom. Ak by viedli 3:0, nik by sa nemohol čudovať. Už v 6. min si na Kozákov roh nabehol Saláta a zblízka otvoril skóre stretnutia. V 13. min po ďalšom rohu Dosoudil z dvoch krokov netrafil prázdnu bránku a v 27. min išiel Oravec sám na Putnockého, ten vyrazil pred Czinegeho, ktorý vystrelil nad. Košičania hrali s prílišným rešpektom a bránku Artmedie ohrozovali len strelami z diaľky. V 20. min Bašista vystrašil prudkou strelou Kamenára, Milinkovičovu strelu gólman Petržalky chytil a ďalší pokus srbského legionára v domácom drese išiel tesne vedľa.
Aj úvod druhého dejstva vyšiel Bratislavčanom lepšie. Po rýchlom brejku našiel Kozák krížnou prihrávkou nabiehajúceho Pirosku, ktorý pohodlne upravil na 2:0. Domácich vrátil do stretnutia Cicman, ktorý nekompromisne trafil zvnútra šestnástky po Škutkovom priťuknutí - 1:2. Košičania po góle výrazne ožili, vypracovali si tlak a mali aj šance. Milinkovičovu i Janičovu delovku Kamenár s námahou vyškriabal na roh. V 69. min mal obrovskú šancu vyrovnať Matič, ale z dvoch krokoch len "prihral loptu" Kamenárovi do rúk. Petržalka hrozila rýchlymi kontrami a po jednej z nich išiel Oravec sám na Putnockého. Ani na druhý pokus však mikrosúboj s košickým gólmanom nevyhral. Minútu pred koncom mal vyrovnávajúci gól na hlave Škutka, no trafil len Kamenárovo plece. Petržalčania sa napokon stali prvým mužstvom jesene, ktoré dokázalo zvíťaziť v Košiciach.
Hlasy:
Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Hostia sa rýchlo ujali vedenia, čo im veľmi pomohlo. Chlapci po prestávke ukázali snahu i kvalitu, aby zvrátili zápas. V koncovke je to však aj o šťastí. Som sklamaný, lebo sme si nezaslúžili prehrať."
Michal Hipp (tréner Artmedie): "Začali sme aktívne, vypracovali sme si šance a rýchlo sme sa ujali vedenia. Prvý polčas bol v našej réžii. Po prestávke sme pridali aj druhý gól, no o chvíľu sme inkasovali a domáci po tomto góle výrazne ožili. Aj zásluhou futbalovej šťasteny sme duel dotiahli do víťazného konca.

ZLATÉ MORAVCE-MFK KOŠICE

15. listopadu 2008 v 20:16 ZAPASY
Corgoň liga - 16. kolo:
FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Košice 2:2 (0:2)
Góly: 53. Kožiak, 83. Chren - 16. Milinkovič, 42. Kišš, ŽK: 39. Minarčík, 57. Peter Farkaš, 66. B. Bajza, 87. Líška - 64. Kolbas, rozhodovali: Richtárik - Bobko, Košecký, 1256 divákov
Zostavy:
Zl. Moravce: Bolek - Candrák (43. Greguška), Peter Farkaš, B. Bajza, Minarčík - M. Ondrejka, Mores (50. Líška), Hözl, Náther (80. Chren) - Bakongolia, Kožiak
Košice: Putnocký - Kišš, Kaminský, Bašista, Školník - R. Cicman - Viazanko (72. Janič), Kolbas (67. K. Kuzma), N. Matič (89. Škutka), Milinkovič - J. Novák
Po opatrnom začiatku sa do prvej gólovej príležitosti dostal v 11. min Milinkovič, ale Bolek jeho strelu vytlačil na rohový kop. Na druhej strane kontroval Kožiak, ktorý tiesnený z hranice "malého vápna" mieril nad bránku hostí. Prebiehala 16. min, keď sa k lopte na hranici pokutového územia dostal Milinkovič a šikovnou strelou k žrdi prekvapil Boleka - 0:1. Po polhodine hry si Kožiakovu strelu z dvadsiatich metrov vychutnal Putnocký. V 42. min Kolbas posunul Kiššovi, ktorého centrovaná lopta na prekvapenie všetkých skončila za Bolekovým chrbtom - 0:2.
Po zmene strán začali východniari ležérne, na čo doplatili už v 53. min. Kuračka rozohral štandardnú situáciu, Bakongolia šikovne prestrčil na Kožiaka, ktorý krásnym gólom vrátil domácich do zápasu. Po hodine hry našiel Milinkovič v pokutovom území osamoteného Jána Nováka, ale ten vo vyloženej pozícii netrafil bránku. V 70. min sa rútil Bakongolia sám na Putnockého, ale v koncovke napodobnil Nováka. V závere stretnutia vsadili Zlatomoravčania všetko na jednu kartu. Vyrovnanie priniesla 83. min, keď Kožiak našiel pred bránkou úplne voľného Chrena, ktorý bez problémov skóroval 2:2. V hektickom závere mohol o osude stretnutia rozhodnúť v 89. min Kuračka, ale v stopercentnej príležitosti trestuhodne prestrelil. Keď v nadstavenom čase ani Hözlova strela nenašla cieľ, stretnutie sa skončilo deľbou bodov.
Hlasy:
Ľubomír Moravčík (tréner Zlatých Moraviec): "Prvý polčas sme hrali veľmi zle. Potrebovali sme nejakú iskričku, ktorá prišla kontaktným gólom na začiatku druhého dejstva. Potom chlapci príkladne bojovali, a preto remízu považujem za spravodlivú."
Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Prvý polčas z našej strany bol veľmi dobrý. Druhá polovica zápasu bola pre mňa najväčším sklamaním celej jesennej časti v podaní mojich zverencov. S bodom nemôžem byť spokojný, som veľmi sklamaný."

MFK KOŠICE-DAC DUNAJSKÁ STREDA

8. listopadu 2008 v 20:22 ZAPASY
Corgoň liga - 15. kolo:
MFK Košice - DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (0:0)
Góly: 79. N. Matič - 88. Kweuke, ŽK: 87. N. Matič - 76. Marcin, 84. Kweuke, rozhodovali: Horváth - Balko, Kubačka, 3150 divákov
Zostavy:
Košice: Putnocký - Kišš, Bašista, Džogan, Školník, R. Cicman - Kolbas (58. Viazanko), K. Kuzma (46. Škutka), N. Matič, Milinkovič - J. Novák (87. Janič)
Dunajská Streda: Ján Novota - Regedei, Pinte, K. Németh, Gerich - Adiaba - N´lend (77. Caha), Abena, Boya, Osei Opoku (51. Marcin) - Kweuke
Napriek mnohým avízam bol priebeh stretnutia maximálne pokojný a počas celého zápasu sa na tribúnach nevyskytol žiaden rušivý moment. Na trávniku mali viac z hry Košičania, ktorí si vypracovali viac šancí, no nakoniec ich o víťazstvo pripravil dve minúty pred koncom hosťujúci útočník Kweuke. V 20. min Milinkovičov priamy kop vyrazil Novota na roh. O šesť minút neskôr Németh vykopol z čiary hlavičku Kuzmu. Po polhodine hry po Matičovej prihrávke Kuzma pred Novotom zaváhal. Hostia si v prvom polčase nevytvorili ani jednu šancu.
Po zmene strán Košičania ďalej zahadzovali príležitosti, najprv Novákova hlavička išla tesne vedľa, potom Školníkovu prudkú strelu vyrazil Novota iba pred seba. Hostia sa konečne viac osmelili v ofenzíve po hodine hry, keď N´lendovu hlavičku Putnocký vyškriabal na roh. V 69. min domáci Škutka z voleja spoza šestnástky trafil žrď brány DAC. Tlak Košičanov silnel a gól visel vo vzduchu. V 78. min Škutka z bezprostrednej blízkosti trafil vybiehajúceho Novotu, no o minútu sa už skóre menilo, keď po krásnej kombinačnej akcii Matič zasunul loptu povedľa brankára hostí k žrdi. Keď sa už Košičania pomaly tešili na trojbodový zisk, dve minúty pred koncom zahrával brankár Novota asi 20 m spoza stredovej čiary priamy kop. Dlhú loptu si spracoval Kweuke a z otočky šokoval košické tribúny - 1:1.
Hlasy
Ján Kozák st. (tréner Košíc): "V dnešnom zápase sme si zaslúžili vyhrať, lebo sme boli lepším mužstvom a vypracovali sme si dostatok šancí. Treba priznať, že aj hostia prispeli k dobrému zápasu, hralo sa útočne hore-dole. Nie som spokojný s koncovkou zápasu, lebo opäť sme inkasovali v samom závere. Nerobím tragédiu z výsledku, no dnes sme si zaslúžili vyhrať."
Werner Lorant (tréner Dunajskej Stredy): "Do Košíc sme prišli s cieľom získať aspoň bod. Vedeli sme, že to nebude ľahký zápas. Napriek tomu, že sme začali dobre, nebol som spokojný s ofenzívou. Košice majú veľmi dobré, mladé mužstvo a strelil pekný gól po krásnej akcii."

DUBNICA-MFK KOŠICE

1. listopadu 2008 v 20:12 ZAPASY
Corgoň liga - 14. kolo:
MFK Dubnica - MFK Košice 3:1 (1:0)
Góly: 32. T. Zápotoka, 55. Porázik, 58. J. Zápotoka - 49. Milinkovič, ŽK: 24. Pleva, 25. Jánošík, 26. Nosek, 89. Porázik (všetci Dubnica), ČK: 28. Jánošík za faul - 25. Viazanko za faula, rozhodovali: P. Hrčka - T. Somoláni, Csabay, 1935 divákov
Zostavy:
Dubnica: R. Zajac - I. Obert, Jánošík, Nosek, Pleva - T. Zápotoka (75. M. Kuzma), Držík, J. Zápotoka (90. J. Vavrík), Grendel (68. Chmelík) - Seye, Porázik
Košice: Pulen - Školník, Kaminský (22. K. Kuzma), Džogan, Smrek - R. Cicman - Viazanko, Kolbas (63. L. Janič), N. Matič, Milinkovič (79. Škutka) - J. Novák
Domáci vedeli, že proti silným Košiciam musia vyvinúť mimoriadne úsilie. Zápas sa začal v opatrnejšom tempe. Medzi 24. a 28. min rozhodca napomínal troch hráčov žltými kartami a hosťujúceho Viazanka a domáceho Jánošíka po fauloch na protihráčov vylúčil. Na hernom prejave to neubralo ani na jednej strane. V 32. min sa blysol akciou Seye, predĺžil na Grendela, ten našiel T. Zápotoku, ktorého zakončenie znamenalo prvý gól zápasu - 1:0. Minútu pred koncom prvého polčasu spálil tutovku Grendel. Dostal sa príliš blízko k Pulenovi, ktorý pri odvracaní lopty nezaváhal.
Keď Porázik nepremenil v úvode druhej polovice hry ponúkanú šancu, udreli hostia. O vyrovnanie sa postaral v 49. min Milinkovič. Domáci prebrali taktovku zápasu do svojich rúk v 55. min. J. Zápotoka vystrelil a odrazenú loptu šikovne podvihol Porázik a preloboval hosťujúceho gólmana. O tri minúty sa tešili Dubničania opäť. Využili výhodu za faul na T. Zápotoku, skóroval mladší z bratskej dvojice - Ján. Dvojgólový rozdiel dával Dubnici nádej na výhru. Veľa šancí si už hráči na oboch stranách pred koncom stretnutia nevytvorili. Sily im po vylúčeniach ubúdali. V 88. min Ján Novák síce dobre namieril, ale R. Zajac bol pripravený. Skóre sa už do konca duelu nemenilo. Dubnica zvíťazila nad Košicami 3:1.
Hlasy:
Peter Gergely (tréner Dubnice): "Po štyroch prehrách v lige a jednej v Slovenskom pohári sme sa potrebovali chytiť hlavne výsledkovo. Vedeli sme, že budeme hrať proti konsolidovanému mužstvu zo špice tabuľky. Košičania to na trávniku predviedli veľkým sebavedomím. Zápas ovplyvnili vylúčenia, našťastie sme dali rýchlo gól. Súper však v úvode druhej polovice znenazdajky vyrovnal. Potom sme skórovali už iba my a celý priebeh sme zvládli. Získali sme vytúžené víťazstvo."
Ján Kozák (tréner Košíc): "Dnes som videl hrať veľa talentovaných hráčov, ktorí už v mladom veku vedia z futbalu veľa, čo je pozitívne a to ma pri futbale drží. Celý posledný mesiac sme neprehrali súťažné stretnutie. Všetky štyri skončili remízou. Teraz sme prehrali, lebo súper dal góly. Budeme s našimi hráčmi ďalej pracovať a veríme v ďalšie úspechy."