(11. kolo) FC VSS Košice - ŠKF Sereď Nedeľa 28.5.2017 17:00

DUBNICA-MFK KOŠICE

1. listopadu 2008 v 20:12 |  ZAPASY
Corgoň liga - 14. kolo:
MFK Dubnica - MFK Košice 3:1 (1:0)
Góly: 32. T. Zápotoka, 55. Porázik, 58. J. Zápotoka - 49. Milinkovič, ŽK: 24. Pleva, 25. Jánošík, 26. Nosek, 89. Porázik (všetci Dubnica), ČK: 28. Jánošík za faul - 25. Viazanko za faula, rozhodovali: P. Hrčka - T. Somoláni, Csabay, 1935 divákov
Zostavy:
Dubnica: R. Zajac - I. Obert, Jánošík, Nosek, Pleva - T. Zápotoka (75. M. Kuzma), Držík, J. Zápotoka (90. J. Vavrík), Grendel (68. Chmelík) - Seye, Porázik
Košice: Pulen - Školník, Kaminský (22. K. Kuzma), Džogan, Smrek - R. Cicman - Viazanko, Kolbas (63. L. Janič), N. Matič, Milinkovič (79. Škutka) - J. Novák
Domáci vedeli, že proti silným Košiciam musia vyvinúť mimoriadne úsilie. Zápas sa začal v opatrnejšom tempe. Medzi 24. a 28. min rozhodca napomínal troch hráčov žltými kartami a hosťujúceho Viazanka a domáceho Jánošíka po fauloch na protihráčov vylúčil. Na hernom prejave to neubralo ani na jednej strane. V 32. min sa blysol akciou Seye, predĺžil na Grendela, ten našiel T. Zápotoku, ktorého zakončenie znamenalo prvý gól zápasu - 1:0. Minútu pred koncom prvého polčasu spálil tutovku Grendel. Dostal sa príliš blízko k Pulenovi, ktorý pri odvracaní lopty nezaváhal.
Keď Porázik nepremenil v úvode druhej polovice hry ponúkanú šancu, udreli hostia. O vyrovnanie sa postaral v 49. min Milinkovič. Domáci prebrali taktovku zápasu do svojich rúk v 55. min. J. Zápotoka vystrelil a odrazenú loptu šikovne podvihol Porázik a preloboval hosťujúceho gólmana. O tri minúty sa tešili Dubničania opäť. Využili výhodu za faul na T. Zápotoku, skóroval mladší z bratskej dvojice - Ján. Dvojgólový rozdiel dával Dubnici nádej na výhru. Veľa šancí si už hráči na oboch stranách pred koncom stretnutia nevytvorili. Sily im po vylúčeniach ubúdali. V 88. min Ján Novák síce dobre namieril, ale R. Zajac bol pripravený. Skóre sa už do konca duelu nemenilo. Dubnica zvíťazila nad Košicami 3:1.
Hlasy:
Peter Gergely (tréner Dubnice): "Po štyroch prehrách v lige a jednej v Slovenskom pohári sme sa potrebovali chytiť hlavne výsledkovo. Vedeli sme, že budeme hrať proti konsolidovanému mužstvu zo špice tabuľky. Košičania to na trávniku predviedli veľkým sebavedomím. Zápas ovplyvnili vylúčenia, našťastie sme dali rýchlo gól. Súper však v úvode druhej polovice znenazdajky vyrovnal. Potom sme skórovali už iba my a celý priebeh sme zvládli. Získali sme vytúžené víťazstvo."
Ján Kozák (tréner Košíc): "Dnes som videl hrať veľa talentovaných hráčov, ktorí už v mladom veku vedia z futbalu veľa, čo je pozitívne a to ma pri futbale drží. Celý posledný mesiac sme neprehrali súťažné stretnutie. Všetky štyri skončili remízou. Teraz sme prehrali, lebo súper dal góly. Budeme s našimi hráčmi ďalej pracovať a veríme v ďalšie úspechy."