O postup (5. kolo) ŠFK Sereď - FC VSS Košice Nedeľa 30.4.2017 16:30

MFK KOŠICE-DAC DUNAJSKÁ STREDA

8. listopadu 2008 v 20:22 |  ZAPASY
Corgoň liga - 15. kolo:
MFK Košice - DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (0:0)
Góly: 79. N. Matič - 88. Kweuke, ŽK: 87. N. Matič - 76. Marcin, 84. Kweuke, rozhodovali: Horváth - Balko, Kubačka, 3150 divákov
Zostavy:
Košice: Putnocký - Kišš, Bašista, Džogan, Školník, R. Cicman - Kolbas (58. Viazanko), K. Kuzma (46. Škutka), N. Matič, Milinkovič - J. Novák (87. Janič)
Dunajská Streda: Ján Novota - Regedei, Pinte, K. Németh, Gerich - Adiaba - N´lend (77. Caha), Abena, Boya, Osei Opoku (51. Marcin) - Kweuke
Napriek mnohým avízam bol priebeh stretnutia maximálne pokojný a počas celého zápasu sa na tribúnach nevyskytol žiaden rušivý moment. Na trávniku mali viac z hry Košičania, ktorí si vypracovali viac šancí, no nakoniec ich o víťazstvo pripravil dve minúty pred koncom hosťujúci útočník Kweuke. V 20. min Milinkovičov priamy kop vyrazil Novota na roh. O šesť minút neskôr Németh vykopol z čiary hlavičku Kuzmu. Po polhodine hry po Matičovej prihrávke Kuzma pred Novotom zaváhal. Hostia si v prvom polčase nevytvorili ani jednu šancu.
Po zmene strán Košičania ďalej zahadzovali príležitosti, najprv Novákova hlavička išla tesne vedľa, potom Školníkovu prudkú strelu vyrazil Novota iba pred seba. Hostia sa konečne viac osmelili v ofenzíve po hodine hry, keď N´lendovu hlavičku Putnocký vyškriabal na roh. V 69. min domáci Škutka z voleja spoza šestnástky trafil žrď brány DAC. Tlak Košičanov silnel a gól visel vo vzduchu. V 78. min Škutka z bezprostrednej blízkosti trafil vybiehajúceho Novotu, no o minútu sa už skóre menilo, keď po krásnej kombinačnej akcii Matič zasunul loptu povedľa brankára hostí k žrdi. Keď sa už Košičania pomaly tešili na trojbodový zisk, dve minúty pred koncom zahrával brankár Novota asi 20 m spoza stredovej čiary priamy kop. Dlhú loptu si spracoval Kweuke a z otočky šokoval košické tribúny - 1:1.
Hlasy
Ján Kozák st. (tréner Košíc): "V dnešnom zápase sme si zaslúžili vyhrať, lebo sme boli lepším mužstvom a vypracovali sme si dostatok šancí. Treba priznať, že aj hostia prispeli k dobrému zápasu, hralo sa útočne hore-dole. Nie som spokojný s koncovkou zápasu, lebo opäť sme inkasovali v samom závere. Nerobím tragédiu z výsledku, no dnes sme si zaslúžili vyhrať."
Werner Lorant (tréner Dunajskej Stredy): "Do Košíc sme prišli s cieľom získať aspoň bod. Vedeli sme, že to nebude ľahký zápas. Napriek tomu, že sme začali dobre, nebol som spokojný s ofenzívou. Košice majú veľmi dobré, mladé mužstvo a strelil pekný gól po krásnej akcii."