O postup (5. kolo) ŠFK Sereď - FC VSS Košice Nedeľa 30.4.2017 16:30

MFK KOŠICE-PETRŽALKA

22. listopadu 2008 v 19:06 |  ZAPASY
Corgoň liga 2008/09 - 17. kolo:
MFK Košice - Artmedia Petržalka 1:2 (0:1)
Góly: 58. R. Cicman - 6. Saláta, 53. Piroska, ŽK: 90. Dosoudil, 90. Oravec (obaja Artmedia), rozhodovali: Olšiak - Brendza, Chládek, 857 divákov
Zostavy:
Košice: Putnocký - Kišš, Bašista, Džogan, Smrek (57. L. Janič) - R. Cicman - Viazanko (46. D. Škutka), Kolbas (57. K. Kuzma), N. Matič, Milinkovič - J. Novák
Artmedia: Kamenár - Velický, Saláta, Dosoudil, Szabó - Mikulič (83. Pavol Ďurica), J. Kozák ml., Guédé, Czinege (79. Pavol Farkaš) - Oravec, Piroska (90. Patrik Mráz)
V chladnom počasí boli v prvom polčase hostia lepším tímom. Ak by viedli 3:0, nik by sa nemohol čudovať. Už v 6. min si na Kozákov roh nabehol Saláta a zblízka otvoril skóre stretnutia. V 13. min po ďalšom rohu Dosoudil z dvoch krokov netrafil prázdnu bránku a v 27. min išiel Oravec sám na Putnockého, ten vyrazil pred Czinegeho, ktorý vystrelil nad. Košičania hrali s prílišným rešpektom a bránku Artmedie ohrozovali len strelami z diaľky. V 20. min Bašista vystrašil prudkou strelou Kamenára, Milinkovičovu strelu gólman Petržalky chytil a ďalší pokus srbského legionára v domácom drese išiel tesne vedľa.
Aj úvod druhého dejstva vyšiel Bratislavčanom lepšie. Po rýchlom brejku našiel Kozák krížnou prihrávkou nabiehajúceho Pirosku, ktorý pohodlne upravil na 2:0. Domácich vrátil do stretnutia Cicman, ktorý nekompromisne trafil zvnútra šestnástky po Škutkovom priťuknutí - 1:2. Košičania po góle výrazne ožili, vypracovali si tlak a mali aj šance. Milinkovičovu i Janičovu delovku Kamenár s námahou vyškriabal na roh. V 69. min mal obrovskú šancu vyrovnať Matič, ale z dvoch krokoch len "prihral loptu" Kamenárovi do rúk. Petržalka hrozila rýchlymi kontrami a po jednej z nich išiel Oravec sám na Putnockého. Ani na druhý pokus však mikrosúboj s košickým gólmanom nevyhral. Minútu pred koncom mal vyrovnávajúci gól na hlave Škutka, no trafil len Kamenárovo plece. Petržalčania sa napokon stali prvým mužstvom jesene, ktoré dokázalo zvíťaziť v Košiciach.
Hlasy:
Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Hostia sa rýchlo ujali vedenia, čo im veľmi pomohlo. Chlapci po prestávke ukázali snahu i kvalitu, aby zvrátili zápas. V koncovke je to však aj o šťastí. Som sklamaný, lebo sme si nezaslúžili prehrať."
Michal Hipp (tréner Artmedie): "Začali sme aktívne, vypracovali sme si šance a rýchlo sme sa ujali vedenia. Prvý polčas bol v našej réžii. Po prestávke sme pridali aj druhý gól, no o chvíľu sme inkasovali a domáci po tomto góle výrazne ožili. Aj zásluhou futbalovej šťasteny sme duel dotiahli do víťazného konca.