PREŠOV-VSS KOŠICE

22. března 2009 v 20:36 ZAPASY
Corgoň liga 2008/2009 - 22. kolo:

Tatran Prešov - MFK Košice 1:2 (0:1)
Góly: 75. M. Penksa - 5. R. Cicman, 57. Milinkovič, rozhodovali: Chmura - Palušák, Rendko

Prešov: M. Buchta - Papaj, Piter-Bučko, Čep, Josl - Prekop (78. Farbák) - P. Cicman (46. Belejík), Katona, M. Penksa, Vršajevič - Mariano Bernardo
Košice: Putnocký - Kišš, Bašista, Džogan, R. Cicman - Dobias - Viazanko (90.+ Pavol Jurčo), K. Kuzma (85. Kaminský), N. Matič, Milinkovič (79. L. Janič) - Škutka

Košičania vstúpili do zápasu so silnou podporou vetra veľmi aktívne. Už v úvode vyťažili tri rohové kopy. Práve po treťom padol úvodný gól stretnutia. Na Milinkovičom zahranú štandardnú situáciu najvyššie vyskočil R. Cicman a zblízka hlavou rozvlnil sieť - 0:1. Hostia po tomto momente ešte viac ožili, hrozili útočnými akciami. Košičanom výborne pracovala stredová formácia, ktorá vo všetkých smeroch prevyšovala domácu. Prešovčania najmä v prvom polčase prehrávali množstvo súbojov, nedokázali súpera takmer ničím prekvapiť. Jedinú strelu v prvom polčase na bránku hostí vyslal obranca Papaj. Aj tú obrana hostí zblokovala, a tak Putnocký s ňou veľa práce nemal. Penksa vysunul Vršajeviča, no ten ponúknutú šancu nezužitkoval. Na druhej strane väčšina akcií Košičanov smerovala cez Matiča, aj aktívneho MIlinkoviča, ku ktorým sa po zmene strán pridal aj Viazanko. Aj preto bol výkon hostí ucelenejší a v porovnaní s prešovským kvalitnejší.

Po prestávke silný vietor hral síce s Prešovčanmi, no s gólu sa tešili hostia. Viazanko prenikol ľavou stranou prešovskej obrany, prudko vystrelil, Buchta loptu neudržal a do siete jej pomohol Milinkovič - 0:2. V závere sa Prešov usiloval s výsledkom niečo spraviť. Najmä po góle Penksu a znížení na 1:2 domáci pritlačili, ale z prevahy už v závere nič nevyťažili.

Hlasy:
Roman Pivarník (tréner Tatrana Prešov): "Škoda prvého polčasu. Nezachytili sme nástup a po sérií rohových kopov na začiatku inkasovali. Po tomto momente náš výkon upadal. Košice hrali dobre a názorne predviedli, s akým dôrazom sa futbal má hrať. Košice zvíťazili zaslúžene."
Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Nadviazali sme na dobré výkony proti Trnave a Slovanu. Chceli sme hrať útočne a po dlhšom čase vyhrať. Podarilo sa. V tomto zápase hralo iba jedno mužstvo. Vyhrali sme celkom zaslúžene."

SLOBODU PRE ULTRAS!

19. března 2009 v 9:45 FANS
Dohodu vedení MFK Košice a Tatrana Prešov o poskytnutí 300 lístkov pre košických priaznivcov len na meno (občiansky preukaz) berieme ako neférovú. Na jednej strane nás vedenie nášho klubu oficiálne pochváli za posledný domáci zápas a vzápätí nám prichystá takéto nemilé prekvapenie.
Akým právom žiadajú naše osobné údaje? Kvôli čomu musíme byť evidovaní za to, že sme jednoducho boli na futbalovom zápase? Naše vedenie si zrejme berie príklad z niektorých zahraničných súťaží, kde sa takýto princíp uplatňuje...

Avšak prečo vydajú lístok len na meno iba pre hostí? Prečo neplatí rovnaký meter pre všetkých divákov? Náš klub bude mať v nedeľu podporu aj z iných východoslovenských miest, ako sa majú títo fanúšikovia dostať k vstupenkám? A čo ľudia zo zahraničia, ktorí priletia do Košíc napríklad v sobotu?
Jednohlasne odsudzujeme tento počin!
Preto apelujeme na všetkých priaznivcov MFK Košice, ktorí sa v nedeľu chystajú na derby do Prešova, aby si NEKUPOVALI lístky na magistráte, a hlavne aby ich táto situácia neodradila a prišli podporiť svoj milovaný klub! VŠETCI DO PREŠOVA!!!
ZDROJ:ULTRAS KOSICE

VSS KOŠICE-SLOVAN

15. března 2009 v 20:30 ZAPASY
Corgoň liga 2008/2009 - 21. kolo:

MFK Košice - Slovan Bratislava 0:0
ŽK: 33. Dobias, 44. J. Novák, 60. Kišš - 23. P. Petráš, 85. Angelovič, 89. Serrano, rozhodovali: Pavel Olšiak - Hrčka, Sluk, 3550 divákov

Košice: Putnocký - Kišš, Bašista, Džogan, Smrek - Dobias - J. Novák (82. Viazanko), K. Kuzma (82. Kolbas), N. Matič, Milinkovič (73. L. Janič) - Škutka

Slovan: Bičík - P. Petráš (46. Angelovič), J. Valachovič, Dosoudil, Breznaník - Obžera (79. Ľ. Meszároš), Serrano, J. Kozák, Slovák - Halenár, Masaryk (90.+ Černák)

Televízna dohrávka 21. kola priniesla obojstranne svieži futbal. Medzi žrde mieril v 10. min ako prvý domáci Bašista, no z jeho ďalekonosnou strelou nemal Bičík žiadny problém. V 26. min Masarykova hlavička vystrašila domácich, ale Džogan odkopol loptu do bezpečia. O dve minúty neskôr po Kuzmovom rohu išla Škutkova prudká hlavička tesne vedľa brány Slovana. Líder súťaže bol následne v ofenzíve nebezpečnejší. Obžerova strela v 31. min ešte skončila v náručí Putnockého, no o päť minút neskôr si hostia vypracovali najväčšiu šancu prvého polčasu. Breznaníkovu tvrdú strelu Putnocký vyrazil len pred Masaryka, ktorý z prvej prekopol prázdnu bránu. O chvíľu nato Breznaníkovu strelu brankár MFK kryl.

Po zmene strán začali aktívnejšie Košičania, keď Kuzmovu strelu zvnútra šestnástky hráči hostí zblokovali a v 49. min po centri Nováka hlavičkoval Škutka opäť tesne vedľa poloprázdnej brány. V 53. min sa Milinkovič rozbiehal k sólu na bránu Slovana, Angelovič ho evidentne potiahol za dres, no rozhodcova píšťalka zostala nemá. V 71. min Halenárova strela obtrela bočnú sieť košickej svätyne. Do konca zápasu sa hra prelievala od jednej šestnástky po druhú, obom mužstvám chýbala finálna prihrávka, aby sa dostali k úspešnému zakončeniu. Konečná remíza sa zrodila zaslúžene.

Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Boli sme si vedomí sily súpera a chceli sme prekaziť jeho úspešnú sériu. Prvý polčas bol vyrovnaný, obe mužstvá mali šance. Po prestávke sme nedotiahli niekoľko sľubných šancí do gólu. Slovan má kvalitné, skúsené mužstvo, čo sa dnes potvrdilo. Chcel by som sa aj touto cestou ospravedlniť všetkým novinárom, funkcionárom, bývalým hráčom a komisiám SFZ, keď som ich v minulosti nejako urazil. Od dnešného dňa sa chcem zmeniť a postaviť sa do zástupu poslušných."

Ladislav Pecko (tréner Slovana): "Neviem či sa hráči trošku uspokojili po výsledku Žiliny v Dubnici, ale nešli sme do stretnutia tak, ako sme sa celý týždeň pripravovali. Najmä mi chýbala agresivita v osobných súbojoch. S bodom som spokojný, myslím si, že neskôr sa ukáže, ako veľmi bol potrebný."

Košických priaznivcov polícia do Trnavy nepustila

10. března 2009 v 14:54 FANS
Fanúšikovia MFK Košice dlhšie avizovali, že sa vyberú na výjazd do Trnavy. Na Štadióne Antona Malatinského sa však napokon objavili len štyria žlto-modrí, ostatní nedorazili. Prečo sa tak stalo?

Prvý problém mali Košičania už na čerpacej stanici pri Lučenci, kde sa neplánovane zdržali približne dve hodiny. Na pumpe vznikla škoda, boli privolaní policajti a kým sa všetko neuhradilo, v ceste sa nemohlo pokračovať. Muži zákona spísali zoznam približne sedemdesiatky cestujúcich a v policajnom sprievode ich pustili ďalej.

Všetko bežalo pomerne hladko, v Nitre nastúpili do autobusu ďalšie posily a pokračovalo sa do Trnavy. Púť fanúšikov MFK sa skončila až približne sedem kilometrov pred "slovenským Rímom", kde policajti autobus odklonili na vedľajšiu cestu a priaznivci Košíc si museli vystúpiť.

V ceste nemohli pokračovať, pretože ich bolo v autobuse až 88, čo je presne dvojnásobok jeho kapacity. Vodič dostal pokutu a polovicu skupinky mal za úlohu odniesť do Nitry, druhá polovica čakala na jeho návrat. V Nitre však autobusár svoje plány zmenil a s vecami fanúšikov sa pobral späť na východ republiky.

Približne štyridsiatka žltomodrých teda ostala pri Trnave, zvyšok bol v Nitre. Niektorí fans boli len v tričkách a bez peňazí, všetko ostatné im totiž ostalo v autobuse. Do Košíc dorazili všetci cestovatelia v priebehu nedele, niektorí až neskoro večer.

Dodajme, že štyria spomínaní fanúšikovia sa na ŠAM dostali len preto, lebo cestovali autom.

TRNAVA-MFK KOŠICE

7. března 2009 v 21:19 ZAPASY
Spartak Trnava - MFK Košice 2:1 (1:1)
Góly: 19. M. Hruška, 50. Franca - 14. J. Novák, ŽK: 29. M. Hruška, 59. Kožuch, 73. Procházka, 90.+ Bernáth - 17. Bašista, 42. Džogan, 44. Kišš, 53. J. Novák, 56. R. Cicman, rozhodujú: Kružliak - Slyško, Mókoš, 4561 divákov

Trnava: Rybánsky - Lukáš Došek, Drobný, Doležaj, Ľ. Hanzel - Devátý (81. P. Ďuriš), Kopúnek, Jelenkovič (40. Procházka), M. Hruška - Kožuch (87. Bernáth), Franca

Košice: Pulen - Kišš, Bašista, Džogan, R. Cicman - Dobias (60. K. Kuzma) - Viazanko (85. P. Jurčo), L. Janič (55. Škutka), N. Matič, Milinkovič - J. Novák

Jarnú ligovú ouvertúru Spartaka za chladného a sychravého počasia očakávala netrpezlivo v "slovenskom Ríme" početná divácka kulisa. Na útočný, kombinačný futbal Trnavčanov už v 4. min odpovedali hostia rýchlym brejkom. Za obranu Spartaka sa dostal Milinkovič, ktorý aj zasunul loptu do Rybánskeho siete, ale hlavný rozhodca Kružliak gól neuznal pre postavenie mimo hry. Trnavčania naďalej diktovali tempo zápasu, žlto-modrí z metropoly východu odolávali tlaku pozornou obranou. V 12. min Devátý vybojoval loptu, prenikol do pokutového územia a tiesnený obrancami Košíc vystrelil. Lopta z jeho kopačky len tesne minula Pulenovu svätyňu. V 14. min sa potvrdilo staré známe nedáš - dostaneš. Doležaj urobil hrubú chybu, netrafil klzkú loptu, k nej sa dostal pozorný najlepší strelec Košíc Ján Novák a prudkou strelou rozvlnil trnavskú sieť - 0:1. Bol to už jeho siedmy gól v sezóne. Už o päť minút neskôr jasali domáci priaznivci, keď Martin Hruška po prihrávke Kopúnka nedal Pulenovi šancu a vyrovnal na 1:1. Po dvadsiatich minútach hra upadla do priemeru. V 40. min musel nedobrovoľne ihrisko opustiť dobre hrajúci Milinkovič, vystriedal ho Procházka.

Po obrátke sa herný prejav oboch kolektívov príliš nezmenil. Domácim sa podarilo streliť vedúci gól v 50. min. Mäkký center Hrušku našiel v malom vápne brazílskeho legionára Francu, ktorý presnou a prudkou hlavičkou rozvlnil sieť za Pulenom - 2:1. V 51. min vznikla kuriózna situácia pred bránkou Spartaka. V spleti brániacich hráčov sa dostal k lopte Milinkovič, tá lietala na bránkovej čiare, Košičania sa už tešili z gólu, ale hlavný rozhodca avizoval, že lopta neprešla celým objemom za bránkovú čiaru. V 73. min mohli domáci zvýšiť skóre, keď po centri Devátého lopta skončila na brvne hosťujúcej bránky. V nadstavenom čase nastrelil brvno na opačnej strane kanonier Novák. Trnavčania už svoj náskok udržali a zvíťazili 2:1.

Karol Pecze (tréner Trnavy): "Po dlhej pauze sme sa všetci tešili na začiatok ligy. Košice predviedli kvalitnú hru, boli ťažkým súperom. Oba kolektívy trávili prípravu na hernom sústredení v Turecku, kde sa mali možnosť vzájomne sledovať. Proti košickému technickému futbalu sme chceli hrať svoj pressing s cieľom zabrzdiť ich útočné aktivity. Súper začal zápas veľmi dobre, mal prvú gólovú šancu, ba dostal sa aj do vedenia, aj keď po hrubej chybe našej obrany. Pre nás bolo dôležité, aby sme aj po obrátke nepoľavili v úsilí strhnúť víťazstvo na svoju stranu, čo sa nakoniec aj podarilo. Hostia do poslednej chvíle hrali o zisk bodu, čoho výsledkom bolo brvno z kopačky Nováka v nadstavenom čase."

Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Na úvod sezóny skutočne pekná atmosféra, dobré nasadenie, veľa pohľadných situácií. Tri mesiace sú dlhá doba, veril som, že pomery sa zmenia, že budeme k sebe športovo vyhecovaní, že nebudú mať dopad na vývoj zápasu iné vplyvy. Bol som pred zápasom optimista, nevadí, škoda. Mali sme dostatok šancí, z ktorých sme mohli dať góly. Nedali sme, ideme ďalej, ale inkriminovaná 52. min mi bude ležať na srdci veľmi dlho. Dosiahli sme regulárny gól, čo mi hráči potvrdili, ale rozhodcovia ho neuznali. Telefonovali mi aj z domu z Košíc, že lopta prešla bránkovou čiarou, ale medzinárodný rozhodca na čiare neuznal náš gól."