(KONIEC SEZÓNY 2016/2017)

Duben 2009

BOJKOT !!!

27. dubna 2009 v 19:34 FANS
Na to, že nás niektoré rozhodnutia nášho vedenia privádzajú do zúfalstva, sme si už celkom zvykli. Prišiel však čas, kedy pohár trpezlivosti pretiekol. V sobotu, 18.4.2009, na zápase s Dubnicou, si náš kápo dovolil kritizovať člena vedenia, p. Martina Šarišského, prostredníctvom megafónu...

(pri svojom "prejave" sa nevyhol silnejším výrazom, no takto to bude aj nabudúce - kotol si už nebude dávať servítku pred ústa). Jedným dôvodom boli tragické návštevy na zápasoch MFK, ku ďalším sme sa vyjadrili nižšie. Rezultát? Za dotyčným prišiel osobne p. Šarišský a oznámil mu DVOJROČNÝ ZÁKAZ VSTUPU NA ŠTADIÓN!!! Dôvod? Vyslovenie názoru, ktorý hlása celý kotol. V súčasnosti skutok spoločensky veľmi nebezpečný... Navyše, z úst p. Šarišského padlo aj pár tvrdších slov - vraj ak sa náš človek ešte raz ukáže na štadióne, bude ležať v kaluži krvi. Jeden profesionálny prístup hodný osoby na Šarišského poste. Aj keď všetko spomenuté zaručene poprie, nie sme v pozícii, aby sme si museli niečo tak závažné vymýšľať.

Kto vlastne Martin Šarišský je? Momentálne technický riaditeľ MFK Košice. Jediný člen vedenia, o ktorého minulosti sa z oficiálnej stránky klubu nedozviete absolútne nič. Človek, ktorý na stretnutiach s fanúšikmi otvorene vystupoval proti všetkým našim prejavom, snažil sa presadzovať svoju vlastnú predstavu o dianí na tribúnach, bol prvý, kto sa prihlásil k zákazu pyrotechniky, pokúšal sa obmedziť používanie megafónu, istý čas boli z jeho iniciatívy zakázané vlajky na tyčiach, dokonca sa vyhrážal zákazom choreografií. Neraz mali ľudia prenášajúci kartóny či vlajky problémy pri vstupe na štadión. To všetko napriek tomu, že sme sa snažili dodržiavať dohody s vedením, tyče nikdy neboli zneužité a takisto použité choreografie už dávno nepadajú za obeť samozvaným podpaľačom. Samozrejme, aj my sme občas spôsobili problémy, to však nikomu nedáva právo vyhrážať sa nám. Na druhej strane by sme chceli vyzdvihnúť prácu ekonomicko-marketingového manažéra MFK, p. Branislava Mlynárika, ktorý to ani nemá v kompetencii, no pri každej príležitosti nás obhajoval a podporoval, za čo sme mu vďační.

Martin Šarišský, osoba na vysokom poste v corgoňligovom klube, na ktorého fungovaní a prosperite by mu malo záležať, sa teda všetkými možnými (i nemožnými) prostriedkami snaží znepríjemňovať život práve ľuďom, ktorí klub najviac milujú. S čím to má súvis? Niektorí z nás majú v živej pamäti, ako prebiehali vzájomné stretnutia. O ničom sa nedalo diskutovať na úrovni, p. Šarišský si s ironickým úsmevom na tvári často dovolil nemiestne otázky typu: "Viete vôbec, čo je VSS? Prečo fandíte VSS?" a podobné nezmyselné vypytovačky. Vážiť si posledných fanúšikov, ktorí ostali pri klube mu bolo cudzie. Nevieme, aké farby nosí v srdci, ale žlto a modrou rozhodne pohŕda.

V mene všetkých skupín košického kotla chceme vysloviť plnú podporu nášmu kápovi, stotožňujeme sa s jeho názorom, takisto proklamujeme, že nebudeme akceptovať svojvoľné rozhodnutia členov vedenia a nedopustíme, aby sa dva roky nedostal na štadión, na ktorom vyrastal a kde prežil možno najkrajšie chvíle v živote. M. Šarišský nepracuje v klube preto, aby rozdával zákazy komu on uzná za vhodné. Košický kotol nie je početný, ale o to viac drží spolu a dokáže sa zjednotiť v ťažkých chvíľach. Dúfame, že si p. Šarišský plne uvedomuje, čo všetko môže v budúcnosti priniesť takéto terorizovanie členov kotla a je hlavne v jeho vlastnom záujme, aby sa tomu predišlo.

Po dohode vedenia kotla sme dospeli k názoru, že najbližší domáci zápas, 2.5.2009 proti Zlatým Moravciam BOJKOTUJEME! Vyzývame teda všetkých, ktorí sa hlásia k dole podpísaným skupinám, aby na tomto zápase nevešali žiadne vlajky a nepokúšali sa o organizované fandenie. Tento krok nie je namierený proti klubu ani proti hráčom, chceme len vyjadriť svoj názor na správanie p. Šarišského. Čo bude ďalej, to ešte zvážime.

FANSVSS SA PRIPÁJA K BOJKOTU.

FANS LINKY

27. dubna 2009 v 9:17 LINKY

DUNAJSKÁ STREDA-VSS KOŠICE

25. dubna 2009 v 21:50 ZAPASY
Corgoň liga - 26. kolo:

DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Košice 2:1 (1:1)
Góly: 7. N´lend, 46. Beniusis - 41. J. Novák, ŽK: 62. V. Varga - 51. K. Kuzma, rozhodovali: Pavlík - Mókoš, Čiernik, 5256 divákov

D. Streda: Minár - Regedei, Adiaba, V. Varga, Gerich - Osei Opoku (46. Parvin), Abena, Boya, Hassan (78. L. Zápotoka) - Bajevski, N´lend (46. Beniusis)

Košice: Putnocký - Kišš, Bašista, R. Cicman, Juhar - Viazanko (78. Serečin), K. Kuzma, Dobias, Milinkovič - J. Novák, Škutka

Prvú košickú hrozbu ešte Minár odvrátil na roh, keď vyboxoval Kuzmov oblúčik a po rohu mieril Cicman iba vedľa ľavej žrde. Z protiútoku pohrozil po pravej strane Opoku, keď zakombinoval s Boyom, ale Bajevského zakončenie zablokoval obetavý Bašista. V 7. min doplatila košická obrana na ofsajdový systém, keď Hassan nádhernou uličkou načasoval priamočiaru prihrávku, N´lend vybehol spoza obrancov a zo 17 m prekonal prízemnou strelou Putnockého. Onedlho zazvonilo brvno za Minárovým chrbtom, keď sa na Milinkovičovu strelu domáci brankár iba prizeral. Obojstranne kombinačný a útočný futbal síce priniesol veľa dobrých možností, ale vážnejšie šance si žiadny zo súperov nedokázal vypracovať. V záverečnej päťminútovke ale domáca obrana trestuhodne nechala kombinovať pred šestnástkou Milinkoviča, Kuzmu a Dobiasa a keď aj Gerich podcenil Novákovo postavenie v šestnástke, šikovný košický útočník to využil a z otočky nečakane vyrovnal.

Domáci odpovedali bleskurýchle. Gerich sa snažil napraviť svoju chybu, ušiel po ľavej strane, perfektne odcentroval a po N´lendovej hlavičke už kričali domáci fanúšikovia gól. Lopta však iba obtrela pravú žŕdku. Novopečenému trénerovi domácich vyšlo odvážne polčasové dvojnásobné striedanie. Bajevski svojimi kľučkami zamotal celú košickú obranu, nádherne prihral striedajúcemu Litovčanovi Beniusisovi, ktorý s dvojdňovým oneskorením presnou gólovou hlavičkou oslávil svoje 29. narodeniny. Až do samotného záveru sa hralo väčšinou medzi šestnástkami, ale obojstranne kombinačne a s dobrým tempom. Domáca taktika bola jednoznačná - ustrážiť tesné vedenie. Domáci prakticky zamierili na košickú obranu iba raz a pričinil sa o to najlepší legionár Bajevski. Košičania vystupňovali tempo až v samotnom závere, dvakrát boli veľmi blízko k vyrovnaniu - ale v 88. min Serečinovu a v nadstavenom čase Novákovu gólom zaváňajúcu strelu bravúrne zlikvidoval skvelý Minár.

Zlatko Kranjčar (tréner Dunajskej Stredy): "Posledné tri dni sme celý tím tvrdo pracovali, analyzovali sme naše zápasy a aj hru súpera. Snažili sme sa dať hráčom nové sebavedomie a upozorňovali sme ich na taktické chyby. So srdcom sme porazili pred fantastickými divákmi veľmi dobré mužstvo. Vďaka všetkým hráčom i realizačnému tímu za ich obetavú prácu. Čaká nás však ešte veľa roboty. Niektorí hráči sa aj zranili. Víťazstvo nás teší dvojnásobne, nakoľko sme porazili kvalitného súpera."

Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Futbal je niekedy krutou hrou, dnes bol proti nám, pretože sme si vypracovali viac šancí a aj herne sme boli lepší. Samozrejme, tým nechcem znehodnotiť hru domácich, ktorí sa oproti ostatným zápasom zmobilizovali a bolo vidieť, že s novým trénerom prišiel aj nový motivačný faktor. Napriek tomu si myslím, že v dobrej futbalovej atmosfére sme mali navrch a mali sme vyhrať."

VSS KOŠICE-DUBNICA

18. dubna 2009 v 20:33 ZAPASY
Corgoň liga - 25. kolo:

MFK Košice - MFK Dubnica 2:1 (1:1)
Góly: 40. Viazanko, 85. J. Novák - 35. T. Zápotoka, ŽK: 23. N. Matič - 84. Vlasko, rozhodovali: Trutz - Csabay, Vorel, 720 divákov

Košice: Putnocký - Kišš, Bašista, R. Cicman, Juhar - Dobias (78. Teixeira) - Viazanko, L. Janič (62. Škutka), N. Matič (62. Kolbas), Milinkovič - J. Novák

Dubnica: R. Zajac - Nosek (78. Vlasko), Jánošík, Ľ. Chmelík, Zapalač - Grendel (62. J. Vavrík), Držík, Seye, J. Zápotoka (83. Tubonemi) - T. Zápotoka, M. Kuzma

Po nezáživnej úvodnej desaťminútovke si diváci takmer zakričali gól, ale Zapalač na bránkovej čiare vyhlavičkoval strelu Matiča. V 12. min hosťujúci Seye špičkou kopačky preloboval Putnockého, ale lopta tesne minula ľavú žrď. Ďalšie strelecké pokusy mali aktívni Košičania, Janičovu strelu Zajac kryl a ďalší pokus išiel len nad bránku. Po polhodine hry mieril Grendel len do rúk brankára Putnockého. V 33. min Matič vysunul Nováka, ktorý šiel sám na Zajaca, no ten zlikvidoval šancu košického útočníka. Nedáš-dostaneš sa opäť potvrdilo, keď Kiss zle rozohral pred vlastnou šestnástkou, k lopte sa dostal T. Zápotoka, ktorý sám pred Putnockým nezaváhal - 0:1. Hostia sa z vedenia tešili iba päť minút, keď Milinkovič potiahol akciu, prihral Viazankovi a ten vyrovnal na 1:1. Už v nadstavenom čase prvého polčasu nebezpečne napriahol Novák, ale Zajac vyškriabal jeho pokus spod brvna.

Obojstranne zaujímavý útočný futbal sa hral aj po prestávke. V koncovke však boli aktívnejší domáci, no pri zakončení im chýbala väčšia razancia. Strely Janiča, Milinkoviča či Nováka skončili len v náruči brankára Zajaca. V 69. min sa Viazanko dostal sám pred brankára Dubnice, ale nenamieril presne. O päť minút Novák išiel po druhý raz sám na Zajaca, no opäť bol úspešnejší hosťujúci gólman. Päť minút pred koncom stretnutia z nevinnej akcie zahrmelo, keď Novákova hlavička sa pomaly dokotúľala k žrdi Zajacovej svätyne - 2:1. Košičania napokon zápas dotiahli do víťazného konca a dali najkrajší darček trénerovi Jánovi Kozákovi k jeho piatkovým 55. narodeninám.

Ján Kozák st. (tréner MFK Košice): "Očakávali sme ťažký zápas. Dubnica potvrdila, že víťazstvá nad Žilinou a v Trnave neboli náhodné. Videl som dobré výkony mladých hráčov, čo ma veľmi teší. Po prestávke sme prevzali iniciatívu a za to sme si zaslúžili vyhrať. Som spokojný."

Ľubomír Nosický (tréner MFK Dubnica): "Vedeli sme, že domáci hrajú technický, kombinačný futbal a ak chceme uspieť, musíme sa im v tomto smere vyrovnať. V prvom polčase sa nám to aj darilo, no po prestávke už nie. Košičania strelili jeden gól, ktorý sa napokon ukázal ako víťazný. My sme sa spoliehali na brejky, škoda, že nám dnes jeden v podaní Tomáša Zápotoku nevyšiel."

BANSKÁ BYSTRICA-VSS KOŠICE

11. dubna 2009 v 19:46 ZAPASY
Corgoň liga 2008/2009, 24. kolo:

FK Dukla Banská Bystrica - MFK Košice 0:0
ŽK: 35. Michal Ďuriš, 53. T. Pančík, 90.+ Ondrej Debnár - 44. K. Kuzma, 61. Dobias, rozhodovali: Hriňák - Laskovský, Bobko, 988 divákov

B. Bystrica: Boroš - M. Pančík, Debnár, Poljovka, Hučko (63. Uškovič) - Miroslav Tóth (44. V. Gajdoš), Pečovský, T. Pančík, Brašeň - Michal Ďuriš, M. Filo ml. (81. Laksík)

Košice: Putnocký - Kišš, Kaminský (69. Smrek), Bašista, R. Cicman - Dobias - Viazanko, N. Matič (80. Škutka), K. Kuzma, Milinkovič (88. L. Janič) - J. Novák

Iba necelá tisícka divákov si našla cestu na Štiavničky a v prvom polčase videla najmä šance hostí. V 5. min vyzvŕtal Milinkovič na ľavej strane pred šestnástkou Michala Pančíka, prihral loptu do malého vápna okolo Boroša, ale vo vyloženej šanci sa nepresadil Kamil Kuzma. Košičania pohrozili aj v 15. min, a to po pravej strane, keď Ján Novák našiel Viazanka, ktorý dobrou strelou preveril Boroša v domácej bránke. Košičania zostali v útoku a Novák tentoraz posunul loptu vľavo Milinkovičovi, ktorého strela sa skončila na ľavej žrdi. Aktivita východniarov v krídelných priestoroch neutíchala. Na ľavej strane sa snažil Viazanko, ktorý prenikol aj v 20. min, prihral do pokutového územia, loptu netrafil Kuzma, ale dostala sa opäť k Milinkovičovi a Bystričanov podržal výborným zákrokom Boroš. Prvá strela medzi žrde zo strany Dukly prišla v 33. min. Pečovský skúšal šťastie spoza šestnástky - Putnocký bol pozorný. Rovnako si poradil aj s priamym kopom Tomáša Pančíka z 30 m.

Ani po zmene strán sa hostitelia nedostávali do gólových šancí. Strely z diaľky na Putnockého neplatili. Košice sa naďalej spoliehali na rýchle kontry. Do zakončenia sa viackrát dostal Novák, ale obrana Dukly buď pozorne zapracovala alebo sa predviedol brankár Boroš. Najväčšiu šancu v druhom dejstve mali hostia v 65. min, keď Viazanko potiahol loptu po pravej strane, prihral ju Kuzmovi na šestnástku a s jeho strelou mal Boroš problémy. Dukla sa vpredu nedokázala presadiť. Naopak, v nadstavenom čase mohol rozhodnúť striedajúci Janič zo štandardnej situácie zo 17 m, ale mieril vedľa.

Jozef Jankech (tréner Banskej Bystrice): "V prvom polčase mal súper hru pod kontrolou a my sme prakticky ani nevystrelili na bránku. V druhom dejstve sme sa zbavili nervozity a vyrovnali sme hru. Veľmi chceme, ale hra sa nám nedarí tak, ako by sa mala. Snahu nemôžem mojim zverencom uprieť, urobili sme však veľa chýb, na ktoré sme mohli doplatiť. S remízou som spokojný."

Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Chceli sme začať aktívne, prekvapiť domácich a streliť rýchly gól. Som sklamaný, že sa nám to nepodarilo, pretože mužstvo predviedlo v prvom polčase veľmi dobrý výkon. V druhom dejstve sa hra trochu vyrovnala, súper zvýšil aktivitu. Hoci sme mali niekoľko sľubných akcií, nedotiahli sme ich do konca. Spokojný som so suverénnym dojmom, akým pôsobili moji zverenci na ihrisku. Sme veľkí ´dobráci´, súpera sme mali doraziť aspoň jedným gólom."

HUDBA

9. dubna 2009 v 9:30

VSS KOŠICE-NITRIČKA

7. dubna 2009 v 18:37 ZAPASY
MFK Košice - FC Nitra 0:0
Bez kariet, rozhodovali: Pavlík - Csabay, Kubačka, 880 divákov

Košice: Putnocký - Kišš, Bašista, Džogan, Smrek - Viazanko (61. Pavol Jurčo), Dobias, N. Matič, Milinkovič - J. Novák (46. L. Janič), Škutka (73. Kolbas)

Nitra: Hroššo - M. Šťastný, B. Labant, Martin Tóth, J. Leško - Šimončič - Glenda, Barčík, I. Hodúr (52. Kopačka), Simunovič (81. Ľ. Kolár) - Rák (90. Šimonek)

Aktívnejšie začali domáci Košičania, pokus Viazanka však smeroval vedľa. Nitrania potom vyrovnali hru, ale s Glendovou strelou si Putnocký poradil a Barčík nebol presný. V 26. min mali hostitelia svoju napokon najväčšiu šancu, keď po Matičovej prihrávke Milinkovič obišiel Hrošša, namiesto strely však ešte prihrával Novákovi, a to bez precíznosti. V 36. min sa na druhej strane neujala Barčíkova strela a neskoršia Rákova hlavička po brejku išla mimo.

Po prestávke bola úroveň hry ešte slabšia. Z futbalu medzi šestnástkami sa vymanila iba 82. minúta, keď po Kolbasovom priamom kope Matič hlavičkoval vedľa. Zápas sa - vzhľadom na dianie na trávniku logicky - skončil bezgólovu remízou.

Ján Kozák (tréner Košíc): "Očakávali som ťažký zápas, pretože Nitra získala na jar deväť bodov a disponuje skúseným tímom. Súper si však nevypracoval ani jednu príležitosť, ba ani len pološancu. Rozhodli situácie v prvom polčase, keď sme nedokázali v koncovke dotiahnuť sľubné akcie. Bez gólov nemôžeme víťaziť."

Petar Kurčubič (tréner Nitry): "Bol to vyrovnaný zápas. Košice majú lepší a kvalitnejší tím ako my. V tomto stretnutí sme však hrali dobre. Problém sme mali len s dvoma - tromi brejkmi domácich, ktoré však oni zle zakončili. Je to pre nás veľmi dôležitý bod v boji o záchranu."

VSS KOŠICE-RUŽOMBEROK

4. dubna 2009 v 19:51 ZAPASY
Corgoň liga 2008/2009 - 23. kolo:

MFK Košice - MFK Ružomberok 2:1 (0:0)
Góly: 60. R. Cicman, 70. Škutka - 47. Božok, ŽK: 30. Kaminský, 90.+ Dobias - 64. Božok, rozhodovali: Matúš - T. Somoláni, Petríček, 950 divákov

Košice: Putnocký - Kaminský, Bašista, Džogan, R. Cicman - K. Kuzma - Viazanko, J. Kolbas (46. Dobias), L. Janič (87. S. Smrek), P. Jurčo (46. Škutka) - J. Novák

Ružomberok: Hajdúch - P. Maslo, Siva, Peter Majerník, Jurč (75. Ďubek) - Kukoľ (75. Mašek), T. Sedlák, Zošák, Sivčevič (85. Lovás), Božok - Lačný

Z prvého polčasu boleli fanúšikov oči. Obaja aktéri ponúkli katastrofálnu hru dedinskej úrovne. V 16. min domáci Ján Novák z priameho kopu Hajdúcha veľmi nevystrašil, následne sa dlhé minúty na ihrisku nič nedialo. Zaujala až Kukoľova strela v 37. min spoza pokutového územia, ktorá tesne minula Putnockého bránku, podobne ako o chvíľu hlavička Lačného. V nadstavenom čase prvého polčasu domáci Novák potiahol akciu po pravej strane, prihral Viazankovi, ktorý z ôsmich metrov trafil kľačiaceho spoluhráča Jurča, ten zabránil takmer istému gólu. Počas prestávky sa tréner Košíc Ján Kozák st. odhodlal k dvojnásobnému striedaniu, ktoré sa neskôr ukázalo ako veľmi dôležité. Úrovni stretnutia veľmi pomohol prvý gól, ktorý po rýchlej akcii Ružomberčanov a Lačného prihrávke strelil zblízka nabiehajúci Božok. Domáci, ktorí nastúpili bez oboch srbských legionárov Matiča a Milinkoviča, až potom začali hrať futbal. V 51. min sa Novákova bomba od brvna odrazila presne na bránkovú čiaru. Presne po hodine hry si na Janičov mäkký center nabehol R. Cicman a hlavou vyrovnal na 1:1. O desať minút neskôr vyšla Košičanom rýchla kombinačná akcia. Viazanko si narazil loptu s Kuzmom, odcentroval na Škutku a ten z prvej do protipohybu Hajdúcha umiestnil loptu do siete. Už o dve minúty mohli hostia vyrovnať, keď sa Kukoľ rútil na košickú bránku, ale jeho prudká strela išla tesne vedľa. V 87. min mohol Viazanko pečatiť víťazstvo Košíc, išiel sám na Hajdúcha, no ten vyrazil jeho prízemnú strelu. Domácich mohla nevyužitá šanca mrzieť, lebo minútu pred koncom Mašek unikol ofsajdovej pasci, no Putnocký fantastickým zákrokom zneškodnil jeho pokus. O pár sekúnd neskôr ten istý český legionár zblízka prekopol bránku a spálil ďalšiu tutovku. Košice napokon udržali tesné víťazstvo 2:1.

Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Hostia mali prvý polčas pod kontrolou, nepustili nás do hry. Po polčasových striedaniach sme odohrali veľmi dobré druhé dejstvo. Okrem dvoch gólov sme si vypracovali ďalšie šance na skórovanie. Hostia sa v závere dostali do príležitostí, ale podržal nás Putnocký. Obaja srbskí reprezentanti odohrali v priebehu štyroch dní dva zápasy, boli unavení, preto som sa rozhodol neriskovať ich prípadné zranenie."

Michal Bílek (tréner Ružomberka): "V prvom polčase sme hrali presne to, čo sme si predsavzali. Dobre sme kombinovali, vedeli sme podržať loptu. Vyšiel nám aj úvod druhého dejstva, keď sme sa ujali vedenia. Súper zvýšil úsilie, dostali sme sa pod tlak, z toho pramenili chyby v defenzíve a inkasované dva góly. V 90. min sme mali dve veľké príležitosti, žiaľ, nevyužili sme ich a preto odchádzame s prázdnymi rukami. Sme sklamaní, lebo vzhľadom na priebeh zápasu je pre nás prehra veľmi krutá."