O postup (5. kolo) ŠFK Sereď - FC VSS Košice Nedeľa 30.4.2017 16:30

NITRA-VSS KOŠICE

16. května 2009 v 22:16 |  ZAPASY
FC Nitra - MFK Košice 4:1 (3:0)
Góly: 5. Racko, 25. (z 11 m), 40. Rák, 90. Šimko (vlastný gól) - 63. Serečin. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Hodúr, Šťastný - Serečin. 1090 divákov

FC Nitra: Hroššo - Šťastný, M. Tóth, Štajer, Racko - Barčík (84. Kolár), Hodúr, Šimončič (69. Greguš), Glenda - Mikuš (57. Šimonek), Rák
MFK Košice: Pulen - Mik. Tóth, Kaminský, Teixeira (46. Adam), Šimko - Serečin, Kolbas, Hovančík, Janič (81. Ľ. Gajdoš), Jurčo (46. Šoltís) - Škutka

Už v 5. min sa domáci tešili z gólu, keď sa zvnútra šestnástky peknou technickou strelou prezentoval Racko. Nitrania boli aj naďalej pri chuti, Šimončič strieľal spoza šestnástky tesne nad bránku a Barčíkov pokus brankár Pulen vyrazil. Útoky sa potom striedali na oboch stranách, Košičan Serečin "vyprášil" Hroššovi rukavice, domáci Glenda mieril tesne vedľa žrde košickej bránky a pred košickým Škutkom musel zachraňovať domáci gólman. V 22. min si Janík pekne narazil s Jurčom, ale Hroššo vyrazil na roh. O 2 minúty fauloval Kolbas v šestnástke Mikuša a nariadený pokutový kop premenil Rák. Hostia potom mali dve stopercentné šance, ale Janiča a Škutku vychytal nitriansky brankár Hroššo. V 40. min Barčík pekne vysunul Mikuša, toho síce Košičania zablokovali, ale Rákovi sa podarilo zvýšiť na 3:0.
Do druhého polčasu lepšie vstúpili Košice. Dobrými strelami Janiča a Škutku si domáci brankár ešte poradil, ale v 63. min bol prikrátky na peknú strelu Serečina z asi 30 m. V 71. min zakončoval z prvej Šimonek a na druhej strane ho napodobnil Škutka a Hroššo s námahou vyrazil. V 81. min strieľal prudko Glenda a po Pulenovej chybe lopta takmer skončila v sieti bránky hostí. Výsledok stretnutia sa uzavrel v 90. min, kedy striedajúci Kolár zabojoval a po jeho centri si dal vlastný gól Šimko. V nastavenom čase mohol ešte po centri Hodúra skórovať Martin Tóth, ale vo vyloženej šanci neprekonal Pulena.

Petar Kurčubič, tréner Nitry: "Podľa mňa dnes o výsledku rozhodli dve veci. Po prvé Košice aj podľa zostavy určite mysleli už na finále Slovenského pohára a po druhé my sme v prvom polčase využili naše šance, kým hostia nie. Dali sme síce dnes dosť gólov, ale urobili sme aj nejaké chyby v defenzíve. Musím byť spokojný, lebo sme sa zachránili."
Ján Kozák, tréner Košíc: "Blahoželám domácim k víťazstvu a k záchrane. Futbal bol otvorený a bolo veľa šancí na oboch stranách. Výsledok je taký aký je, nepočítal som s toľkými inkasovanými gólmi."