(10. kolo) FC ŠTK 1914 Šamorín - FC VSS Košice Streda 24.5.2017 17:00

VSS KOŠICE-TRNAVA

23. května 2009 v 20:43 |  ZAPASY
Corgoň liga 2008/09 - 31. kolo:
MFK Košice - Spartak Trnava 2:1 (0:1)
Góly: 74. Bašista, 88. K. Kuzma - 1. Doležaj (z pok. kopu), ŽK: 1. Putnocký (Košice), rozhodovali: Kružliak - Palušák, Chládek, 1450 divákov
Košice: Putnocký - Mikuláš Tóth, Bašista, R. Cicman, Juhar - Dobias (46. K. Kuzma) - Serečin, Kolbas, N. Matič (46. Milinkovič), L. Janič (72. J. Novák) - Škutka
Trnava: Rybánsky - Lukáš Došek, T. Hanzel, Doležaj, Ľ. Hanzel - Devátý (46. Hlavatovič), Kopúnek (79. I. Súkenník ml.), Jelenkovič, R. Procházka, M. Hruška - Franca (83. Ľ. Bernáth)
V Košiciach mali Trnavčania expresný začiatok. Po 20 sekundách Putnocký fauloval prenikajúceho Hrušku a rozhodca Kružliak ukázal na biely bod. Doležaj ešte v prvej minúte otvoril skóre stretnutia - 0:1. Košičania, ktorí nastúpili bez piatich hráčov základnej zostavy, sa niekoľko minút preberali z tejto ľadovej sprchy. V 13. min Kolbas v páde vystrašil Rybánskeho, ktorý jeho strelu vyrazil na roh. Serečinov pokus išiel vedľa. Hostia pohrozili strelou Francu a najmä Hruškovou jedovkou, ktorú Putnocký kryl na dvakrát. Po polhodine hry Serečin strelou spoza šestnástky trafil žrď trnavskej bránky, no odrazenú loptu napálil len do trnavského obrancu. V 36. min Hanzel pohotovo z prvej vystrelil po Došekovom centri, no Putnocký skvele zasiahol. Tesne pred odchodom do šatní Škutkovu prudkú strelu Rybánsky vyrazil len pred seba.
Po obrátke prišli v domácom tíme dvaja čerství hráči a Košičania začali hrať o poznanie živšie. V 74. min po Kuzmovom rohu Bašista hlavou vyrovnal. "Žlto-modrým" štandardky vychádzali, čo potvrdil aj dve minúty pred koncom Kuzma, ktorý po Milinkovičovom rohu a fatálnej chybe Rybánskeho zariadil dokonalý obrat v stretnutí - 2:1. Už v nadstavenom čase išiel Serečin sám na Rybánskeho, aj ho prekonal, no dobiehajúci Došek odkopol loptu na roh a zabránil gólu.

Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Rýchly gól nás zaskočil. Trnava nás vyššie napádala, získavala lopty, našťastie pre nás, že sme neinkasovali ďalší gól. Po prestávke sme išli trpezlivo za vyrovnávajúcim gólom, vytvorili sme si viac šancí i prečíslení. Súhlasím s tým, že to bol remízový duel. Pre Trnavu bola prehra trochu krutá."

Karol Pecze (tréner Trnavy): "Boli sme svedkami priemerného zápasu. Dostali sme sa síce do rýchleho vedenia, žiaľ to nás akoby učičíkalo. V závere nás hrubá chyba brankára pripravila o bod. Blahoželám Košičanom k víťazstvu."