VSS KOŠICE-ZLATÉ MORAVCE

2. května 2009 v 21:11 |  ZAPASY
Corgoň liga 2008/2009 - 27. kolo:

MFK Košice - FC ViOn Zlaté Moravce 2:0 (1:0)
Góly: 13. Milinkovič, 86. J. Novák, ŽK: 42. Milinkovič, 61. J. Novák - 21. Hözl, 66. Macko, 81. Tomašek, rozhodovali: Hracho - Palušák, Vorel, 620 divákov

Košice: Putnocký - Kišš, Bašista, R. Cicman, Juhar - Dobias - Milinkovič (58. Škutka), Kolbas, N. Matič (37. K. Kuzma), L. Janič (32. Viazanko) - J. Novák

Zlaté Moravce: Bolek - Pavlenda (23. Macko), Klabal, Pavol Majerník, Chren - Lalák (58. Kožiak) - Candrák, Kuračka, Hözl, R. Tomko (51. Tomašek) - Pavelka

Ak chceli Zlaté Moravce vážnejšie živiť šancu na záchranu museli v Košiciach bodovať. Ich odhodlanie však zostalo len v šatni, pretože v prvom polčase ani raz nevystrelili na bránku Putnockého. Naopak, ak by po prvom dejstve viedli Košičania 3:0, nik by nemohol nič namietať. Bolek bol totiž v plnej permanencii a zo siedmich striel nestačil len na pokus Milinkoviča v 13. min. Domáci stredopoliar nachytal gólmana Vionu pri priamom kope, ktorý zahrával z ostrého uhla. Obstrelil dvojčlenný múr i hráča pri žrdi a dostal MFK do vedenia. Ďalej zaujali dve šance Nováka, keď najmä tá druhá v 27. min zaváňala gólom. Jeho strelu však vybiehajúci Bolek zneškodnil. Potlesk si od riedko zaplneného hľadiska zaslúžil aj parádny volej Kolbasa, ktorý Bolek zlikvidoval.

Po zmene strán už tempo hry výrazne opadlo, pribudlo množstvo nepresností, faulov a hra sa často kúskovala. V 64. min Novákovu prudkú strelu Bolek vyrazil na roh. V 77. min hostia prvýkrát trafili priestor bránky MFK, keď Mackov priamy kop skončil v náručí Putnockého. V 86. min vyšla domácim pekná kombinačná akcia, na konci ktorej bol Novák a tentoraz už Boleka zblízka prekonal. V záverečnej minúte mohol ešte Kožiak zmierniť prehru Vionu, ale zo sľubnej pozície mieril vedľa.

Ján Kozák (tréner Košíc): "V predchádzajúcich zápasoch si Zlaté Moravce vypracovali dosť príležitostí, nevedeli ich len využiť, aj preto sme sa zodpovedne pripravovali na tento duel. Hostia si nevypracovali ani pol šance, preto som spokojný. V prvom dejstve sme strelili gól, mohli sme pridať i ďalší. Aj v druhom polčase sme mali zápas pod kontrolou a vyhrali sme zaslúžene."

Štefan Horný (tréner Zl. Moraviec): "Domáci vyhrali zaslúžene. Dostali sme prvý gól a nemáme takú kvalitu kádra akú majú Košice, aby sme dvoma, troma gólmi stretnutie otočili. Snaha na umenie nestačí. "