O postup (5. kolo) ŠFK Sereď - FC VSS Košice Nedeľa 30.4.2017 16:30

MFK Košice-AS Roma EL.

21. srpna 2009 v 10:27 |  ZAPASY
Bravóóó, chlapci!!! Obrovského favorita sme sa nezľakli a do odvety cestujeme s lichotivou remízou 3:3 (1:1). V prvom zápase 4. predkola Európskej ligy podali žlto-modrí výborný, oduševnený výkon od prvej do poslednej minúty. Odveta v Ríme je na programe vo štvrtok 27. augusta.

Už po minúte pohrozil strelou spoza pokutového územia Cerci. Schreng loptu až na dvakrát skrotil. V 4. min smerovala Škutkova strela vedľa, no už o minútu bol celý štadión na nohách. Škutka potiahol loptu s Viazankom, lopta sa odrazila k Milinkovičovi, ktorý spoza šestnástky nádherne trafil krížnou strelou žrď, od ktorej sa lopta odrazila do siete. Rozprávkový začiatok. V ďalších minútach hostia prevzali iniciatívu a Totti s De Rossim neustále prikurovali pred šestnástkou i bránou MFK. Strelecky agilný Cerci mieril vedľa. V 22. min kontroval Viazanko, no mieril len do náručia gólmana AS. Hostia mali častejšie loptu na kopačkách, no do vyložených šancí sa nedostávali. Domáci pohrozili rohom Milinkoviča, ktorý netrafili nabiehajúci hráči v žltých dresoch a volej Nováka smeroval nad. V 37. min brankár Schreng nedôrazne vyrazil loptu z pokutového územia, lopta sa dostala k Menezovi a slabučký dánsky rozhodca po kontakte s Kiššom šokujúco ukázal na biely bod. Totti bez problémov darovanú jedenástku premenil.
Rimania sa tak dostali do zápasu a po prestávke už boli oveľa viac efektívni v zakončení. Sedem minút po obrátke Menez z hranice šestnástky poslal nechytateľnú strelu k žrdi a Schreng sa za ňou len smutne obzrel 1:2. Rimania boli ešte väčšími pánmi na ihrisku a zaskočeným domácim pridali ďalší gól. V 66. min. síce ešte perfektný dribling Tottiho skvelým zákrokom zmaril Schreng, no už o minútu ukázali Rimania akciu zápasu, na konci ktorej bol Totti a mohol cmúľať prst aj druhýkrát v zápase... Hoci to vyzeralo, že Košičania sú psychicky na dne, zázračne vstali na nohy. Postavila ich naň jedenástka po faule na Viazanka. Aj v tomto prípade išlo o veľmi prísnu jedenástku. Novák sa nemýlil a domácim narástli krídla. Striedajúci Karaš rozdával skvelé prihrávky. V 77. min. vysunul ukážkovo Viazanka, no v poslednej chvíli zachraňoval pred Viazankom brankár Artur. Desať minút po znížení štadión opäť burácal. Po aute sa k l opte dostal Novák, namieril si to medzi obrancov AS, vystrelil a po teči Andreolliho lopta skončila v sieti - 3:3! Taliani boli v šoku a ten mohol byť ešte väčší. V 83. min. Karaš famóznou prihrávkou vysunul Nováka, ktorý bežal sám na Artura, ale ten jeho strelu vyrazil.

Ján Kozák (tréner MFK): "Tešili sme sa, že po dlhých rokoch zavítal do Košíc súper zvučného mena. Štadión bol plný, diváci sa bavili futbalom, toto sú chcíle, pre ktoré sa oplatí robiť futbal. Milo sme prekvapili, je obdivuhodné, že naši chlapci dokázali držať krok s takým vyspelým a kvalitným tímom počas väčšiny zápasu. Donútili sme špičkové európske mužstvo hrať naplno počas celého zápasu a dokázali sme remizovať aj napriek nepriazni určitých ľudí... Ťažko hovoriť, ako by sa vyvíjal zápas, keby hostia nevyrovnali z pokutového kopu."

Luciano Spalletti (tréner Ríma): "Bol to divácky veľmi pekný a vyrovnaný zápas. Košice veľmi dobre začali a strelili rýchly gól. Domáci nám počas celého duelu boli zdatným protivníkom. V istých chvíľach sme boli nepresní, chýbalo mi, aby sme urobili niečo naviac pre lepší výsledok. Rešpektujem však tento spravodlivý výsledok. Dúfam, že naši hráči pochopili, čo musia urobiť v odvete, aby sme postúpili."

MFK Košice - AS Rím 3:3 (1:1)

Góly: 5. Milinkovič, 71. a 81. J. Novák (prvý z pok. kopu) - 38. a 67. Totti (prvý z pok. kopu), 52. Menez, ŽK: 27. De Rossi (AS Rím), rozhodovali: Rasmussen - Wulff, Hog (všetci Dán.), 8450 divákov

Zostavy
MFK: Schreng - S. Kišš, Bašista, Kaminský (58. U. Matič), Juhar - Dobias, R. Cicman - Viazanko, Škutka (70. Karaš), Milinkovič (69. L. Janič) - J. Novák
AS Rím: Artur - Motta (85. Cassetti), Andreolli, Mexés, J. A. Riise - D. Pizarro, De Rossi - Cerci (51. Taddei), Brighi, Menez (74. Guberti) - Totti