MFK Košice-Ružomberok

31. srpna 2009 v 19:32 |  ZAPASY
Corgoň liga 2009/2010 - 8. kolo:

MFK Košice - MFK Ružomberok 3:1 (3:0)
Góly: 21. J. Novák, 33. Hovančík, 39. Milinkovič - 57. A. Sloboda, ŽK: 50. Jurč, 73. Sivčevič (obaja Ružomberok), rozhodovali: Trutz - Mókoš, Bobko, 850 divákov

Košice: Schreng - R. Cicman (58. S. Kišš), P. Bašista, Smrek, Juhar - Dobias, Hovančík - Serečin (68. Viazanko), Škutka, Milinkovič - J. Novák (77. U. Matič)

Ružomberok: P. Penksa (46. Smieška) - P. Maslo, J. Maslo, Siva, Jurč - Sivčevič - Zošák (65. Ivan Kotora), A. Sloboda, Božok - Ďubek, Lačný (46. Pilár)

Košičania sa rýchlo otriasli z rímskej facky v Európskej lige. Z vysokej prehry sa poučili a najmä "odkukali" efektivitu zakončovania od AS Rím. Proti Ružomberku v prvom polčase päťkrát trafili bránku a boli z toho tri góly a jedna žrď. Už v 46. sekunde Novák zvnútra šestnástky delovkou vyprášil rukavice Penksu. O pár sekúnd neskôr Milinkovič mieril vedľa, Ružomberčania pohrozili dvoma strelami Sivčeviča. Najprv jeho pokus z diaľky Schreng vyrazil a v 19. min mieril zblízka po centri presne na košického gólmana. V 21. min zahrával Novák priamy kop z vyše 25 m a jeho delovka skončila v ľavom dolnom rohu Penksovej bránky - 1:0. Hostia mohli o tri minúty vyrovnať, no Smrek v poslednej chvíli pred prenikajúcim Božokom zachránil. Po polhodine hry Milinkovič zahrával roh na zadnú žrď a Hovančíkov koníček skončil v sieti. V 37. min Lačného strelu z hranice pokutového územia Schreng s námahou vyrazil na roh. O dve minúty neskôr Novák unikol po pravej strane, jeho prudký center Penksa iba zblokoval a Milinkovič do prázdnej bránky upravil na 3:0. V 40. min išiel Ďubek sám na košického brankára, Schreng však skvele zachránil. Liptáci mohli do šatní odchádzať ešte smutnejší, ale Milinkovič po zaváhaní stopérov mieril iba do žrde.

Po zmene strán nastúpili hostia s novým brankárom Smieškom a ten sa po strele Škutku z otočky hneď musel obracať. Druhý striedajúci hráč Ružomberka Pilár sa ocitol vo veľkej šanci, ale z päťky bránku Košíc netrafil. Hosťom vykresal iskierku nádeje A. Sloboda, ktorý zblízka zúročil perfektnú Ďubekovu spätnú prihrávku. V kvalitnom zápase na dvadsať minút ustali šance a zaujala až 81. min, keď si po centri Kišša Škutka spracoval loptu na prsiach a z troch metrov nepochopiteľne minul. Až do konca stretnutia si Košičania umnou hrou náskok udržali a zaslúžene zvíťazili, čím pretrhli sériu piatich prehier.

Jaroslav Galko (asistent trénera Košíc): "Som spokojný, že sme prelomili zlú sériu. V prvom polčase sa hral otvorený futbal, v ktorom sme mali viac šťastia. Svoje šance sme totiž využívali a naopak neinkasovali sme pri príležitostiach hostí. Po zmene strán sme síce dostali gól, no následne sme sa sformovali a hostí sme nepúšťali do šancí."

Viliam Hyravý (tréner MFK Ružomberok): "Domáci trikrát vystrelili na bránku a dali tri góly. Vybuchol nám brankár, preto som ho vystriedal. Mali sme dosť šancí, no trápime sa s koncovkou. Herne sme domácemu tímu vyrovnali, no futbal sa hrá na góly."