(11. kolo) FC VSS Košice - ŠKF Sereď Nedeľa 28.5.2017 17:00

SLOVAN BRATISLAVA-MFK KOŠICE

4. srpna 2009 v 9:41 |  ZAPASY
ŠK Slovan Bratislava - MFK Košice 3:0 (1:0)

Stretnutie 4. kola Corgoň ligy futbalistom MFK Košice nevyšlo. Na Tehelnom poli podľahli úradujúcemu majstrovi 0:3 (0:1). Slovan nastúpil bez Slováka, Valachoviča, Petráša či brankára Bičíka. V bráne Slovana tak dostal príležitosť exkošičan Matúš Putnocký.

A jeho bývalí spoluhráči ho dosť šetrili. Začali síce aktívne, keď Milinkovič dvakrát vyskúšal Putnockého a Novákova strela išla tesne vedľa, no to bolo na dlhý čas všetko. Naopak, domáci sa dostávali čoraz bližšie pred bránu MFK: V 7. min. išla Sylvetrova hlavička mimo. V 18. min. Kišš v šestnástke nedovolene zastavil prenikajúceho Sylvestra a z nariadenej jedenástky sa nepomýlil Masaryk - 1:0. Po tomto momente tempo hry výrazne opadlo a príležitosti na skórovanie úplne absentovali. Brankári prakticky zostali bez práce.

Po obrátke začali lepšie slovanisti. Pred bránou MFK bolo viac vzruchu. Bašista zblokoval strelu Masaryka a o pár minút si to zopakoval, keď sa útočník Slovana prebíjal pred Schrenga. Veľkú šancu mali domáci v 73. min., keď Gaúcho po Kozákovej prihrávke nastrelil Schrenga a odrazenú loptu Sylvestr poslal vedľa. O šesť minút neskôr sa ďalšia Kozákova prihrávka ujala. Vysunul Halenára, ktorý sa nemýlil - 2:0. Košičania v útoku veľa vody nenamútili. Tri minúty pred koncom neuspel Novák pred Putnockým. Slovan o minútu prikrášlil víťazstvo, keď svoj druhý gól v zápase strelil Masaryk.

Góly: 18. a 88. Masaryk (prvý z 11 m), 79. Halenár, ŽK: 19. Dobrotka, 23. Sylvestr, 56. Martins Simao, 63. Božič - 63. Škutka, 89. Schreng, rozhodovali: Hracho - Cuninka, Vindiš, 4287 divákov

Zostavy:
Slovan: Putnocký - Dobrotka (90. Bagayoko), Saláta, Dosoudil, Martins Simao - Božič, J. Kozák - Botelho Gaúcho (87. Ivana), Halenár (84. Černák), Sylvestr - Masaryk
MFK: Schreng - S. Kišš, Bašista, Kaminský (25. S. Smrek), R. Cicman - K. Kuzma (70. Karaš), Dobias - Milinkovič, L. Janič - Škutka (83. Serečin) - J. Novák