(10. kolo) FC ŠTK 1914 Šamorín - FC VSS Košice Streda 24.5.2017 17:00

Září 2009

Žilina-Košice 2007

29. září 2009 v 11:05 FANS
V sobotu odchádzajú z Košíc do Žiliny dva busy, 40 hools jeden a 60 ultras druhý (ten prichádza až v priebehu zápasu), plus jedno auto z Prahy a pár jedincov vlakom. Stretávame sa na motoreste (40-50 kusov) absolútne nekontrolovaní políciou a kontaktujeme Žilinu

ŽIlina sľubuje poslať auto, ktoré nás má doviesť na miesto stretu, ale ako je u Žiliny zvykom ostáva len pri sľuboch. Po márnom čakaní sa presúvame do centra mesta s tým, že keď nie sú schopní dostaviť sa tak, si šošonov nájdeme samy. Nachádzame však len skupinku asi desiatich "asichuliganov", ktorí sa hneď, ako sa proti nim rozbiehame dávajú na útek. Automaticky sa na nás lepí polícia a my znechutení z neexistujúceho ygf sa presúvame na štadión. Tam sa delíme. Väčšina odchádza do sektora a asi 10 našich ide do blízkej krčmy, kde ich atakuje skupina 20-30 Žilinčanov, ktorí sú ale ihneď porážaní a dávajú sa na útek. Zbytok zápasu sa nesie v sklamaní zo žilinskej neschopnosti, prebieha ešte pár telefonátov, ale Žilina okrem výhovoriek nie je ničoho iného schopná. Tak nám pre dnešok ostáva len futbal, škoda. Mnoho z nás si od toho výjazdu aspoň niečo zo strany YGF sľubovalo, ale týmto sa definitívne potvrdilo, že YGF je len virtuálny spolok. Vďaka Prahe, že zbytočne merala cestu.

foto tu

MFK Dubnica-MFK Košice

27. září 2009 v 10:38 ZAPASY
MFK Dubnica - MFK Košice 1:0 (1:0)
Gól: 30. Ľupták, ŽK: 54. Duga - 33. Hovančík, 72. Vaščák, 89. Cicman, rozhodovali: Šipoš - Brendza, Rendko, 1680 divákov
Zostavy:
Dubnica: Ďurčo - Masárik, Jánošík, Nosek, Duga - L. Zápotoka - J. Vavrík, Šulek, Ľupták (53. Kiška) - Porázik (37. M. Filo) - T. Zápotoka (90. Straka)
Košice: Štefanovič - Kišš, P. Bašista, Cicman, Juhar - Dobias (74. Karaš), Hovančík - Viazanko (63. Škutka), Milinkovič, Vaščák - J. Novák
Jaroslav Galko (asistent trénera Košíc): "Odohrali sme ďalší z nevydarených zápasov. V prvom polčase sme podali nezodpovedný výkon, ukázali sme len veľmi jednoduchú hru bez kombinácie a až na dve štandardky sme sa nedostali do vážnejšej šance. Domáci našu chybu v obrane potrestali. V druhej polovici sme boli aktívnejší, vytvorili sme si tlak, prišli šance, ale Novák po zranení ešte nehrá v optimálnej forme a ani iní sa nedokázali presadiť."

SP:Snina-MFK Košice

24. září 2009 v 20:25 ZAPASY
SP: MFK Snina - MFK Košice 0:3 (0:1)
Žlto-modrí zvládli bez problémov štart do 41. ročníka Slovenského pohára. V 2. kole zvíťazili rozdielom triedy v Snine 3:0, keď sa hetrikom zaskvel kanonier Ján Novák. A chýbalo len veľmi málo, aby zaznamenal svoju obligátnu štvorgólovú porciu...
Nováčik III. ligy mal už v 2. min. veľkú šancu, keď po centri Popoviča Pčola z troch krokov trafil žrď a neujala sa ani následná dorážka. Na opačnej strane kontroval ostrostrelec Ján Novák. Najprv v 8. min. jeho strelu z 12 m brankár Diňa zlikvidoval, no v 20. min. po peknej kombinačnej akcii Vaščák - Viazanko - Novák, už vyťahoval loptu zo siete. Domáci o desať minút pohrozili opäť, ale Bednár z 11 m hlavičkoval vedľa. Takmer 3000 divákov vytvorilo na štadióne skvelú atmosféru. Zaplnené hľadisko hnalo domácich dopredu, ale šance na skórovanie mali hostia. Brankár Sniny sa však vyznamenal pri šanciach Kaminského a Viazanka.
Po zmene strán boli opäť odvážnejší domáci, ale nová akvizícia v bráne Košíc Bogdan Stefanovič udržal čisté konto, pri dvoch možnostiach Sniny. Ďalšiu drámu rázne ukončil Ján Novák, ktorému patrila dvanásťminútovka od 57. min. Vtedy po blafáku strelil druhý gól do prázdnej brány, o päť minút neskôr bombou opečiatkoval brvno a v 70. min. znova skóroval do prázdnej brány, po spätnej prihrávke Karaša. Domácu smolu korunoval v závere skúsený Marek Lukáč, keď mieril do žrde.
Góly: 20., 57. a 70. Novák. ŽK: Červeňák - Hovančík. Pred 2 800 divákmi rozhodoval Straka.
MFK SNINA: Peter Diňa - Haburaj (30. M. Lukáč), Hanc, J. Lukáč, P. Hišem - Červeňák, Popovič (82. Krajník), R. Tomčák, M. Aľušík (63. Jankaj) - Š. Pčola, Bednár.
MFK KOŠICE: Stefanovič - Kišš, Školník, Kaminský, Juhar - Dobias (64. Karaš), Hovančík - Viazanko, Milinkovič (72. Serečin), Vaščák (55. Škutka) - Novák.

MFK Košice-Prešov

23. září 2009 v 10:37 VIDEO

MFK Košice-Tatran Prešov

21. září 2009 v 7:37 ZAPASY
Corgoň liga 2009/2010 - 10. kolo:

MFK Košice - Tatran Prešov 0:1 (0:1)
Gól: 16. Papaj, ŽK: 28. J. Novák - 43. Piter-Bučko, rozhodovali: Horváth - T. Somoláni, Cuninka, 1250 divákov

Košice: Schreng - Kišš, P. Bašista, Smrek, Juhar - Dobias (82. L. Janič) - Viazanko (66. Serečin), Škutka, Milinkovič, Vaščák - J. Novák (46. Hovančík)

Prešov: J. Diviš - Ščasný, Farbák, Čep, Josl - Piter-Bučko, Hanek - Papaj, P. Katona (68. Poliaček), Pribula (88. Takáč) - Belejík (61. Drakul)

Ani ideálne počasie a východniarske derby nepritiahlo do hľadiska v Čermeli väčšiu návštevu. Aktívnejšie začali domáci, čoho výsledkom bola však iba tvrdá strela Nováka, ktorú Diviš s námahou vyrazil. Po štvrťhodine hry sa však už menilo skóre, Prešovčania mali oveľa viac šťastia pri prvej strele na bránku. Domáci Smrek nikým neatakovaný zaváhal pri odkope, loptu poslal rovno na kopačku Papaja, ktorý strelu z 20 metrov k žrdi nedal Schrengovi šancu. Domáci kontrovali len nepresnou hlavičkou novej posily Vaščáka. Súboju tímov z dna tabuľky zodpovedala i predvedená hra. Do konca polčasu totiž zaujali len slabá strela Belejíka na strane hostí a ďalšia jedovka domáceho kanoniera Nováka, ktorá vystrašila Diviša. Inak diváci veľa futbalového umenia

Po zmene strán si domáci miestami vypracovali tlak, no pozorne hrajúci Prešovčania ich nepúšťali do šancí. Jedinú vyloženú možnosť na vyrovnanie si Košičania vybojovali v 59. min, keď Vaščák vysunul Viazanka, ktorý sám pred Divišom nastrelil hosťujúceho gólmana. O 10 min neskôr po Milinkovičovom centri Škutka nebezpečne hlavičkoval. Prešovčania ohrozili Schrenga v 75. min, no s Poliačekovým pokusom nemal gólman MFK starosti. Desať minút pred koncom zostal po rohu osamotený Hovančík, no z päťky mieril vedľa. Až do konca zápasu sa už na skóre nič nemenilo a "žlto-modrí" si pripísali štvrtú domácu prehru v tomto ročníku.

Jaroslav Galko (asistent trénera MFK Košice): "V prvom polčase sme v ofenzíve toho odviedli veľmi málo, hrali sme slabo kombinačne a prišiel trest v podobe gólu z kategórie lacných. Po zmene strán sme hrali už oveľa aktívnejšie, no kombinácie nám viazli na dobrej defenzíve hostí. Jedna šanca nám na vyrovnanie nestačila."

Roman Pivarník (tréner Prešova): "Chceli sme hrať disciplinovane a využívať príležitosť na brejky. Tento plán nám vychádzal počas celého zápasu. Vyšla nám jedna príležitosť na strelenie gólu. Po prestávke sme stratili stred poľa, ale až na Viazankovu šancu sme domácich dokázali ustrážiť."

DERBY 20.9.2009

16. září 2009 v 20:41 FANS

MFK Petržalka - MFK Košice

14. září 2009 v 11:54 ZAPASY
Corgoň liga 2009/2010 - 8. kolo:

MFK Petržalka - MFK Košice 3:0 (3:0)
Góly: 6. Tomčák, 22. P. Bašista (vlastný), 33. Mikulič, ŽK: 84. R. Konečný - 51. Smrek, 79. Milinkovič, 87. S. Kišš, ČK: 55. R. Cicman, rozhodovali: Olšiak - D. Hrčka, Vorel, 550 divákov

Petržalka: Jenčo - Čikoš, Burák, R. Konečný, Burza - Mikulič (66. Fodrek), Hílek (77. P. Sedlák), Tomčák, Guédé - Hodek, Majtán (70. Fieber ml.)

Košice: Schreng - Smrek, R. Cicman, P. Bašista, S. Kišš - Dobias (45. Karaš) - Janič, Hovančík, Viazanko - Milinkovič (80. Serečin) - Škutka (58. Juhár)

Petržalka, ktorá sa po prvý raz predstavila na svojej seneckej domácej pôde pod vedením kouča Petra Fiebera, pomerne rýchlo viedli 2:0 po kurióznych góloch. Najprv v 6. min Tomčák potiahol akciu po ľavom krídle a chcel centrovať, ale na prekvapenie všetkých skončila lopta v ľavom hornom rohu Schrengovej bránky. V 22. min hodlal Košičan Bašista hlavou usmerniť vlastnému brankárovi, ale namieril do siete. V 31. min sa dostali do šance východniari, keď Janič zahrával priamy kop a jeho strela smerovala priamo do bránky Jenča, ale ten na dvakrát jeho strelu kryl. V 33. min Guédé prihral do šestnástky Majtánovi, ten vystrelil do priestoru bránky, Schreng jeho pokus len vyrazil k Mikuličovi a ten zvýšil na 3:0.

V druhom polčase už futbalisti Petržalky hrali skôr na istotu. Síce sa zrodili tri vážnejšie gólové príležitosti, ale bez efektu. V 55. min Cicman stiahol prenikajúceho Majtána, za čo ho rozhodca poslal predčasne pod sprchy. Košičania sa snažili aspoň o skórovanie, ale akoby im nebolo súdené rozvlniť sieť.

Peter Fieber (tréner Petržalky): "Po mojom prvom zápase na lavičke Petržalky sa musím zverencom poďakovať, pretože od úvodných minút bojovali a predvádzali disciplinovaný výkon. Myslím si, že sme zvíťazili zaslúžene."

Jaroslav Galko (asistent trénera Košíc): "Úvod zápasu bol pre nás ako zo zlého sna. Môžem povedať, že sme inkasovali všetky tri góly po našich hrubých chybách. Domácich sme posadili na koňa prakticky dvoma vlastnými gólmi a tretí nás definitívne položil. Do druhého polčasu som síce chlapcom povedal, aby sa pokúsili aspoň znížiť, ale úder prišiel s vylúčením Cicmana - odvtedy sme zápas už iba dohrávali. Predviedli sme podpriemerný výkon."