(10. kolo) FC ŠTK 1914 Šamorín - FC VSS Košice Streda 24.5.2017 17:00

SP:Snina-MFK Košice

24. září 2009 v 20:25 |  ZAPASY
SP: MFK Snina - MFK Košice 0:3 (0:1)
Žlto-modrí zvládli bez problémov štart do 41. ročníka Slovenského pohára. V 2. kole zvíťazili rozdielom triedy v Snine 3:0, keď sa hetrikom zaskvel kanonier Ján Novák. A chýbalo len veľmi málo, aby zaznamenal svoju obligátnu štvorgólovú porciu...
Nováčik III. ligy mal už v 2. min. veľkú šancu, keď po centri Popoviča Pčola z troch krokov trafil žrď a neujala sa ani následná dorážka. Na opačnej strane kontroval ostrostrelec Ján Novák. Najprv v 8. min. jeho strelu z 12 m brankár Diňa zlikvidoval, no v 20. min. po peknej kombinačnej akcii Vaščák - Viazanko - Novák, už vyťahoval loptu zo siete. Domáci o desať minút pohrozili opäť, ale Bednár z 11 m hlavičkoval vedľa. Takmer 3000 divákov vytvorilo na štadióne skvelú atmosféru. Zaplnené hľadisko hnalo domácich dopredu, ale šance na skórovanie mali hostia. Brankár Sniny sa však vyznamenal pri šanciach Kaminského a Viazanka.
Po zmene strán boli opäť odvážnejší domáci, ale nová akvizícia v bráne Košíc Bogdan Stefanovič udržal čisté konto, pri dvoch možnostiach Sniny. Ďalšiu drámu rázne ukončil Ján Novák, ktorému patrila dvanásťminútovka od 57. min. Vtedy po blafáku strelil druhý gól do prázdnej brány, o päť minút neskôr bombou opečiatkoval brvno a v 70. min. znova skóroval do prázdnej brány, po spätnej prihrávke Karaša. Domácu smolu korunoval v závere skúsený Marek Lukáč, keď mieril do žrde.
Góly: 20., 57. a 70. Novák. ŽK: Červeňák - Hovančík. Pred 2 800 divákmi rozhodoval Straka.
MFK SNINA: Peter Diňa - Haburaj (30. M. Lukáč), Hanc, J. Lukáč, P. Hišem - Červeňák, Popovič (82. Krajník), R. Tomčák, M. Aľušík (63. Jankaj) - Š. Pčola, Bednár.
MFK KOŠICE: Stefanovič - Kišš, Školník, Kaminský, Juhar - Dobias (64. Karaš), Hovančík - Viazanko, Milinkovič (72. Serečin), Vaščák (55. Škutka) - Novák.