O postup (5. kolo) ŠFK Sereď - FC VSS Košice Nedeľa 30.4.2017 16:30

Říjen 2009

FC Nitra-MFK Košice

24. října 2009 v 22:05 ZAPASY
FC Nitra - MFK Košice 4:0 (2:0)
Po stredajšom prekvapujúcom, no cennom a po veľmi kvalitnom výkone dosiahnutom víťazstve na pôde corgoňligového lídra zo Žiliny, po ktorom sme sa dostali už do štvrťfinále Slovenského pohára, všetci v našom klube verili, že naše mužstvo sa chytí aj v lige.
Žiaľ, aj na pôde Nitry sme "domrvili" zápas zlým vstupom do neho. Ubehlo desať minút a prehrávali sme 0:2, keď nášho brankára Stefanoviča prekonali Rák v 5. minúte a Áč vydarenou technickou strelou v 10. minúte. Veľká škoda, že v 7. minúte náš stredopoliar Milinkovič sám zoči-voči Hroššovi neprekonal gólmana domácich, ktorý Milinkovičovu strelu na našu smolu vyrazil.
V 13. minúte a v 19. minúte sme mali šťastie pri Valentovej šanci, medzitým sme brankára domácich ohrozili v 17. minúte po Kuzmovej štandardke. V 38. minúte narobil problémy obrane domácich náš hrotový hráč Škutka. V 41. minúte zastúpili naši obrancovia na bránkovej čiare nášho brankára Stefanoviča po Kolárovom pokuse.
Po dvoch zmenách v zostave v polčasovej prestávke sme veľmi dobre a aktívne vstúpili do druhého dejstva. V 49. minúte po kombinácii Serečina s Viazankom výborne hlavičkoval Kuzma, ale len do brvna nitrianskej brány. Ďalšie dve nádejné príležitosti na strelenie kontaktného gólu mal Škutka, neujali sa a Nitrania nás znova potrestali. Po kolmej prihrávke za chrbát našej obrany Valenta v 63. minúte obstrelil brankára Stefanoviča a prehrávali sme 0:3. Kalich horkosti do dna sme vypili v 77. minúte, keď nás zrazil na kolená štvrtým gólom Rák.

Ivan Galád (tréner Nitry): "Nitra nevyhrávala často 4:0. Vyplatila sa nám zodpovedná príprava na zápas proti silnému súperovi. Naše víťazstvo sme si zaslúžili, hrali sme dobre."
Jaroslav Galko (asistent trénera MFK): "Môžem len pogratulovať domácej Nitre k zaslúženému víťazstvu. Myslel som si, že víťazstvo v Žiline v stretnutí Slovenského pohára nás herne nakopne, no nestalo sa tak..."

Góly: 6. a 77. Rák, 10. M. Áč, 63. Valenta, ŽK: 60. K. Kuzma, 70. Hovančík, 83. Kaminský (všetci Košice), rozhodovali: Valášek - Slyško, Kubica, 1390 divákov
Zostavy:
Nitra: Hroššo - Kaspřák, Štetina, Martin Tóth, M. Áč - Glenda (76. Leško), Kóňa - Rák, I. Hodúr, Kolár (60. R. Sloboda) - Valenta (79. Šimonek)
MFK: Stefanovič - Kišš, Kaminský, R. Cicman, Dionatan Teixeira (46. Serečin) - Dobias (69. U. Matič), K. Kuzma, Hovančík - Viazanko, Milinkovič (46. Karaš) - D. Škutka

SP.Žilina-MFK Košice

24. října 2009 v 22:04 ZAPASY
SP: MŠK Žilina - MFK Košice 1:2 (0:2)

V 3. kole Slovenského pohára vo futbale sa pod Dubňom zrodilo obrovské prekvapenie. Vedúci tím tabuľky MŠK Žilina podľahol poslednému mužstvu MFK Košice 1:2 (0:2). Opäť sa tak raz potvrdilo, že pohár nie je liga. O osude stretnutia rozhodli dve presné hlavičky Škutku po centroch Nováka.

Po nevýraznej úvodnej polhodine, keď sa hralo väčšinou medzi šestnástkami, sa ujali vedenia hostia. V 31. min Ján Novák uvoľnil v pokutovom území Škutku, ktorý oblúčikom prekonal Perniša v žilinskej bránke. Ten istý hráč Košíc sa opäť presadil o deväť minút neskôr, keď hlavou zužitkoval opäť Novákov center. Košičania mali aj ďalšie dve-tri dobré šance po pekných kombinačných akciách.

Po prestávke "šošoni" zvýšili obrátky, ich snahu korunoval gólom po štandardnej situácii Tomáš Oravec. Domáci potom dlhými nakopávanými loptami hľadali Oravca s Lietavom a pred našou bránou horela miestami tráva. Žilinčania útočili ďalej, mali niekoľko čistých gólových šancí. V 80. min po Ježovom centri lopta skákala na bránkovej čiare, o sedem minút neskôr trafil Piaček žrď, ale vyrovnať sa domácim nepodarilo. V tých časoch mužstvo podržal fantastickými zákrokmi brankár Stefanovič, ktorý miestami v spolupráci s obrancami čaroval.

Góly: 58. T. Oravec - 31. a 39. Škutka, ŽK: 70. Chupáč - 88. K. Kuzma, rozhodoval Hriňák, 1 890 divákov.

MŠK: Perniš - Cimakuridze, Chupáč, Piaček, Leitner - Guldan - Bello (39. Rilke), Jež, Mráz (46. Oravec), Kobylík (46. Vyskočil) - Lietava.

MFK: Stefanovič - Kišš, Kaminský, Cicman, Teixeira - K. Kuzma, Dobias, Hovančík - Novák (83. Džogan), Škutka (90.+ Karaš), Milinkovič (74. Viazanko).

MFK Košice-Banská Bystrica

18. října 2009 v 20:24 ZAPASY
Góly: 7., 25. a 69. V. Gajdoš, 8. M. Kuzma, 16. Seye, ŽK: 14. Milinkovič, 68. Kišš, 87. J. Novák - 43. Seye, rozhodovali: Pavlík - Csabay, Chládek, 550 divákov

Zostavy:
MFK: Stefanovič - Kišš, Kaminský, R. Školník (71. Serečin), R. Cicman - Dobias - Viazanko, K. Kuzma, Milinkovič (46. Škutka), Vaščák (46. Hovančík) - J. Novák
Banská Bystrica: Boroš - Turňa, Adámik, Poljovka, Savič - M. Pančík ml., Seye, Pečovský, Hučko (81. Pleva) - V. Gajdoš (75. Uškovič), M. Kuzma (71. Pich)

SP.Inter Bratislava-1.FC Košice

11. října 2009 v 13:20 FANS
Pondelňajši zápas medzi 1.FC Košice a interom bratislava v Prešove mal aj inu ako športovu podobu.O tu sa postarali košický fanúšikovia,ktorí už od obeda okupovali ulice Prešova.Rozvášnení fanšíkovia 1.FC boli v pondelok dopoludní doslova všade.Po celom meste vikrikovali svoje futbalove heslá,oslavovali svojich miláčikov a nevinechali ani fašistické Sieg Hiel.Dalo by sa povedať,že svlajkami a heslami vytvorili perfektnú kulisu blížiaceho sa zápasu keby...

Pred treťou popíjala asi tridsaťčlena skupina fanušíkov v pohostinstve agát na florianskej ulici v Prešove.Spočiatku slušne popíjali a sedeli.Bola tam iba zamestnankyňa a dvaja hostia.Začali jej kradnuť z chladaceho zariadenia alkohol,na čo ich slušne upozornila,že to nemajú robiť.Na upozornenie zamestnankyne reagovali tak,že začali rozbíjať zariadenie.Rozbili asi devädesiat pohárov,zostalo iba sedem.Dalej rozbili stôl,stoličky,vylomili zábradlie.Povedal prevádzkar.Celkovu škodu na zariadení odhadujem na 3000sk.Na alkohole dalších 700sk.Ako na povedal,policajti ktorých zavolali zo susedného fotoprintu,prišli asi po pol hodine,ked tám už výtržníci nebili.Ked nasadali do auta,aby spísali zápisnícu o košickom vystrájaní,odložili to,pretože už ich volali ako posili Čapejevovu ulicu v Prešove.

Tam sa ponáhľali do baru u Ponča,kde podľa vyjadrenia prevádzkovateľa skupina päťdesiatich fanúšikov rozmlátila terasu.Boli tu a pili.Zrazu sa postavili a začalu tu všetko lietať,stoličky,stoly,slnečníky,poháre.Troch polícajtov,ktorí tu boli zatlačili do kúta,po čom výstržne vystrelili do vzduchu.Po tom už policajtov bolo všade a plno a všetci košičania ležali na zemi.V podniku rozmlátili šesť plastových stolov,šesť slnečníkov,päť stoličiek,tridsať pohárov,päť popolníkov.Celkovu škodu odhadli na 10000sk.

Zdroj:TASR

Fotogaléria:TU

Ličartovce-1.FC Košice

Nepokeje boli už hlásene z miestnej krčmy.Košičania si prišli do Ličartvoviec vypiť.Pár policajtov zistlio že na štadione to nebude žiadna sranda.Viacerí fanušíkovia 1.FC mali naň čestné vstupeky,za lístky sa platit neunúvali vôbec.Dostat sa cez bránu cez par mierumilovních usporiadateľov nebol žiaden problém.Konferenciér zápasu ich pekne privítal"Vítame aj trdé fanúšikovské jadro z Košíc so želaním aby víťaz bol len jeden.
Odpovedov boli pivové poháre,neskôr aj predmety ťažšieho kalibru najmä sedačky sa stali obľúbením a lacným palebným materiálom.Ked sa niekomu zachcelo na ihrisko ,prosím...Div že policajti nerobili každému zo záujemcov osobnnu gardedámu,aby im tam niekto neublížil.Pendreky v ruke boli len modným doplnkom k uniforme.To veliteľ mal medzi nich radšej rozdať slušive kabelky,lepšie by sa hodili k výkonu ich služby.Ťažko povedať,komu podakovať za to,že sa vôbec zápas dohral,že sa vlastne nikomu nič nestalo.
Členovia tvrdého košického jadra vbiehali na ihrisko,kedy sa im zachcelo.Hrstka policajtov a usporiadateľov im v tom nedokázala zabrániť.Vandali popri tom demolovali sedačky a sedadlá lietali na hraciu plochu.Poriadok na štadione uklidnili až privolaní kukláči.Kím na jedej tribúne lietali obúšky na druhej päste.Hlasitá poznámka jedného z novinárov na adresu najvyšších košických fukcionárov 1.FC Košice ,bratov Vargovcov že práve oni vychovali takých fanušíkov,mala svoje pokračovanie,no nie iba v slovnej podobe.

Zdroj:TASR

Vranov n/Topľou-1.FC Košice

Košický priaznivci 1.FC Košice cez výkend opäť vystrájali.Vzhľadom na prísne bezpečnostné opatrenia pred záapsom 3.kola II.ligy Vranov-1.FC Košice na štadione Bukocelu extremné výtržnosti s prípadním prerušením duelu sa neudialo,mimo neho však áno.

Aj kedˇ na poriadok dohliadali bezpečnostné zložky,nepodarilo sa zabrániť výtržnostiam v obchodnom centre Billa.Košický fanušíkovia napáchali škody aj na vranoskom kúpalisku.Kedˇ sme ich okolo 14:30 nevpustili do hliadiska,presunili sa do nedalekého pohostinstva v areáli tenisového klubu.Majitel v snahe výhnuť sa výtržnostiam,im poskitol alokoholické nápoje.Nepomohlo to,lebo pri odchode sa mu odvdačili demolovánim zariadenia.Košických ULTRASFANS sa vo Vranove zišla asi 100,na štadion sa ich dostalo iba osemdesiat.Usporiadatelia nevpustili do vnútra najväčších nespratníkov.Tí sa potom skušali dostať na štadion inými cestičkami.Ich agresívne správanie uspokojíla až zásahová jednotka tzv.kukláčov z Prešova.ULTRAFANS tigrov vystrájali aj v hľadisku,snžili sa strhnúť oplotenie a pokúšali sa demolovať sedadlá ale len dovtedy kým ich opäť neskrotili.

Zdroj:TASR Fotogaléria:TU

DAC Dunajská Streda-MFK Košice

4. října 2009 v 10:00 ZAPASY
Corgoň liga 2009/2010 - 12. kolo:

DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Košice 1:1 (0:1)
Góly: 47. N´Kendo - 44. J. Novák, ŽK: 25. Školník, 57. Boya - 42. K. Kuzma, 66. Džogan, rozhodovali: Kráľovič - R. Sluk, Cuninka, 4622 divákov

Dunajská Streda: Ján Novota - Helísek, Adiaba, Majus, Kazlauskas - Nikolič, Boya, Halimi (79. Seelaus), Hassan - N´Kendo, Koejoe (60. Z. Bognár)
Košice: Stefanovič - Kišš, R. Školník, Džogan, R. Cicman - Viazanko, Dobias, K. Kuzma, Vaščák (78. Janič), Hovančík (69. Karaš) - J. Novák (90. Škutka)

Košičania nastúpili v Dunajskej Strede s vystuženou obranou a pohyblivou zálohou a už do polčasovej prestávky im táto taktika vyšla. V prvej štyridsaťpäťminútovke boli síce aktívnejší domáci, ale do vyloženej šance sa dvojica útočníkov N´Kendo - Koejoe nedostala. Nádejnú kombináciu predviedli v 16. min Halimi, Koejoe a Nikolič, ale Holanďan Koejoe hlavičkoval z dobrej pozície nepresne. V 18. min ešte zachránila domácu obranu ofsajdová pasca, v ktorej sa ocitol hosťujúci útočník Ján Novák. V 33. min po Nikoličovom strete s Róbertom Cicmanom v pokutovom území domáci diváci čakali pokutový kop, ale hlavný rozhodca mal iný názor. V 40. min po Viazankovom rohovom kope zlikvidoval hlavičku Cicmana skvelý Novota, no o štyri minúty neskôr domáci zadáci ponúkli tutovku Novákovi. Ten svoje sólo premenil na vedúci gól hostí prízemnou strelou - 0:1.

Celý druhý polčas sa odohral v réžii domácich, ktorým vyšiel hneď prvý útok. Nikoličovu prihrávku z pravej strany poslal nechytateľne pod brvno N´Kendo - 1:1. V 55. min sa uvoľnil Cicman v blízkosti pokutového územia domáceho mužstva a jeho delovke chýbali len centimetre. V 72. min Halimi vymyslel peknú kolmicu na N´Kenda, ktorý posúval pred vybiehajúcim košickým gólmanom do voľného priestoru, pri lopte bol však skôr Školník a odkopol ju do bezpečia - na rohový kop. V 80. min bol opäť na konci akcie N´Kenda aktívny Nikolič, jeho strelu však bezpečne kryl Stefanovič. V samom závere ešte striedajúci Bognár mieril z päťky vedľa. Po dvoch rozdielnych polčasoch sa zrodila na Žitnom ostrove zaslúžená remíza.

Kurt Garger (tréner Dunajskej Stredy): "Súper nás neprekvapil svojou taktikou. My sme hrali ako starí páni - bez agresivity, bez tempa. Prvý polčas sme odohrali veľmi zle, druhý iba zle. Musím konštatovať, že po takomto výkone môžeme byť radi, že sme získali aspoň bod."

Jaroslav Galko (asistent trénera Košíc): "Prišli sme do Dunajskej Stredy s cieľom brániť a spoliehať sa na rýchle brejky v podaní Jána Nováka. Až siedmi hráči základnej zostavy mali defenzívne úlohy. Škoda, že po prestávke sme urobili veľkú chybu a dovolili sme domácim vyrovnať. V druhom dejstve boli domáci aktívnejší, takže musíme byť s bodom spokojní."