DAC Dunajská Streda-MFK Košice

4. října 2009 v 10:00 |  ZAPASY
Corgoň liga 2009/2010 - 12. kolo:

DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Košice 1:1 (0:1)
Góly: 47. N´Kendo - 44. J. Novák, ŽK: 25. Školník, 57. Boya - 42. K. Kuzma, 66. Džogan, rozhodovali: Kráľovič - R. Sluk, Cuninka, 4622 divákov

Dunajská Streda: Ján Novota - Helísek, Adiaba, Majus, Kazlauskas - Nikolič, Boya, Halimi (79. Seelaus), Hassan - N´Kendo, Koejoe (60. Z. Bognár)
Košice: Stefanovič - Kišš, R. Školník, Džogan, R. Cicman - Viazanko, Dobias, K. Kuzma, Vaščák (78. Janič), Hovančík (69. Karaš) - J. Novák (90. Škutka)

Košičania nastúpili v Dunajskej Strede s vystuženou obranou a pohyblivou zálohou a už do polčasovej prestávky im táto taktika vyšla. V prvej štyridsaťpäťminútovke boli síce aktívnejší domáci, ale do vyloženej šance sa dvojica útočníkov N´Kendo - Koejoe nedostala. Nádejnú kombináciu predviedli v 16. min Halimi, Koejoe a Nikolič, ale Holanďan Koejoe hlavičkoval z dobrej pozície nepresne. V 18. min ešte zachránila domácu obranu ofsajdová pasca, v ktorej sa ocitol hosťujúci útočník Ján Novák. V 33. min po Nikoličovom strete s Róbertom Cicmanom v pokutovom území domáci diváci čakali pokutový kop, ale hlavný rozhodca mal iný názor. V 40. min po Viazankovom rohovom kope zlikvidoval hlavičku Cicmana skvelý Novota, no o štyri minúty neskôr domáci zadáci ponúkli tutovku Novákovi. Ten svoje sólo premenil na vedúci gól hostí prízemnou strelou - 0:1.

Celý druhý polčas sa odohral v réžii domácich, ktorým vyšiel hneď prvý útok. Nikoličovu prihrávku z pravej strany poslal nechytateľne pod brvno N´Kendo - 1:1. V 55. min sa uvoľnil Cicman v blízkosti pokutového územia domáceho mužstva a jeho delovke chýbali len centimetre. V 72. min Halimi vymyslel peknú kolmicu na N´Kenda, ktorý posúval pred vybiehajúcim košickým gólmanom do voľného priestoru, pri lopte bol však skôr Školník a odkopol ju do bezpečia - na rohový kop. V 80. min bol opäť na konci akcie N´Kenda aktívny Nikolič, jeho strelu však bezpečne kryl Stefanovič. V samom závere ešte striedajúci Bognár mieril z päťky vedľa. Po dvoch rozdielnych polčasoch sa zrodila na Žitnom ostrove zaslúžená remíza.

Kurt Garger (tréner Dunajskej Stredy): "Súper nás neprekvapil svojou taktikou. My sme hrali ako starí páni - bez agresivity, bez tempa. Prvý polčas sme odohrali veľmi zle, druhý iba zle. Musím konštatovať, že po takomto výkone môžeme byť radi, že sme získali aspoň bod."

Jaroslav Galko (asistent trénera Košíc): "Prišli sme do Dunajskej Stredy s cieľom brániť a spoliehať sa na rýchle brejky v podaní Jána Nováka. Až siedmi hráči základnej zostavy mali defenzívne úlohy. Škoda, že po prestávke sme urobili veľkú chybu a dovolili sme domácim vyrovnať. V druhom dejstve boli domáci aktívnejší, takže musíme byť s bodom spokojní."