FC Nitra-MFK Košice

24. října 2009 v 22:05 |  ZAPASY
FC Nitra - MFK Košice 4:0 (2:0)
Po stredajšom prekvapujúcom, no cennom a po veľmi kvalitnom výkone dosiahnutom víťazstve na pôde corgoňligového lídra zo Žiliny, po ktorom sme sa dostali už do štvrťfinále Slovenského pohára, všetci v našom klube verili, že naše mužstvo sa chytí aj v lige.
Žiaľ, aj na pôde Nitry sme "domrvili" zápas zlým vstupom do neho. Ubehlo desať minút a prehrávali sme 0:2, keď nášho brankára Stefanoviča prekonali Rák v 5. minúte a Áč vydarenou technickou strelou v 10. minúte. Veľká škoda, že v 7. minúte náš stredopoliar Milinkovič sám zoči-voči Hroššovi neprekonal gólmana domácich, ktorý Milinkovičovu strelu na našu smolu vyrazil.
V 13. minúte a v 19. minúte sme mali šťastie pri Valentovej šanci, medzitým sme brankára domácich ohrozili v 17. minúte po Kuzmovej štandardke. V 38. minúte narobil problémy obrane domácich náš hrotový hráč Škutka. V 41. minúte zastúpili naši obrancovia na bránkovej čiare nášho brankára Stefanoviča po Kolárovom pokuse.
Po dvoch zmenách v zostave v polčasovej prestávke sme veľmi dobre a aktívne vstúpili do druhého dejstva. V 49. minúte po kombinácii Serečina s Viazankom výborne hlavičkoval Kuzma, ale len do brvna nitrianskej brány. Ďalšie dve nádejné príležitosti na strelenie kontaktného gólu mal Škutka, neujali sa a Nitrania nás znova potrestali. Po kolmej prihrávke za chrbát našej obrany Valenta v 63. minúte obstrelil brankára Stefanoviča a prehrávali sme 0:3. Kalich horkosti do dna sme vypili v 77. minúte, keď nás zrazil na kolená štvrtým gólom Rák.

Ivan Galád (tréner Nitry): "Nitra nevyhrávala často 4:0. Vyplatila sa nám zodpovedná príprava na zápas proti silnému súperovi. Naše víťazstvo sme si zaslúžili, hrali sme dobre."
Jaroslav Galko (asistent trénera MFK): "Môžem len pogratulovať domácej Nitre k zaslúženému víťazstvu. Myslel som si, že víťazstvo v Žiline v stretnutí Slovenského pohára nás herne nakopne, no nestalo sa tak..."

Góly: 6. a 77. Rák, 10. M. Áč, 63. Valenta, ŽK: 60. K. Kuzma, 70. Hovančík, 83. Kaminský (všetci Košice), rozhodovali: Valášek - Slyško, Kubica, 1390 divákov
Zostavy:
Nitra: Hroššo - Kaspřák, Štetina, Martin Tóth, M. Áč - Glenda (76. Leško), Kóňa - Rák, I. Hodúr, Kolár (60. R. Sloboda) - Valenta (79. Šimonek)
MFK: Stefanovič - Kišš, Kaminský, R. Cicman, Dionatan Teixeira (46. Serečin) - Dobias (69. U. Matič), K. Kuzma, Hovančík - Viazanko, Milinkovič (46. Karaš) - D. Škutka