SP.Žilina-MFK Košice

24. října 2009 v 22:04 |  ZAPASY
SP: MŠK Žilina - MFK Košice 1:2 (0:2)

V 3. kole Slovenského pohára vo futbale sa pod Dubňom zrodilo obrovské prekvapenie. Vedúci tím tabuľky MŠK Žilina podľahol poslednému mužstvu MFK Košice 1:2 (0:2). Opäť sa tak raz potvrdilo, že pohár nie je liga. O osude stretnutia rozhodli dve presné hlavičky Škutku po centroch Nováka.

Po nevýraznej úvodnej polhodine, keď sa hralo väčšinou medzi šestnástkami, sa ujali vedenia hostia. V 31. min Ján Novák uvoľnil v pokutovom území Škutku, ktorý oblúčikom prekonal Perniša v žilinskej bránke. Ten istý hráč Košíc sa opäť presadil o deväť minút neskôr, keď hlavou zužitkoval opäť Novákov center. Košičania mali aj ďalšie dve-tri dobré šance po pekných kombinačných akciách.

Po prestávke "šošoni" zvýšili obrátky, ich snahu korunoval gólom po štandardnej situácii Tomáš Oravec. Domáci potom dlhými nakopávanými loptami hľadali Oravca s Lietavom a pred našou bránou horela miestami tráva. Žilinčania útočili ďalej, mali niekoľko čistých gólových šancí. V 80. min po Ježovom centri lopta skákala na bránkovej čiare, o sedem minút neskôr trafil Piaček žrď, ale vyrovnať sa domácim nepodarilo. V tých časoch mužstvo podržal fantastickými zákrokmi brankár Stefanovič, ktorý miestami v spolupráci s obrancami čaroval.

Góly: 58. T. Oravec - 31. a 39. Škutka, ŽK: 70. Chupáč - 88. K. Kuzma, rozhodoval Hriňák, 1 890 divákov.

MŠK: Perniš - Cimakuridze, Chupáč, Piaček, Leitner - Guldan - Bello (39. Rilke), Jež, Mráz (46. Oravec), Kobylík (46. Vyskočil) - Lietava.

MFK: Stefanovič - Kišš, Kaminský, Cicman, Teixeira - K. Kuzma, Dobias, Hovančík - Novák (83. Džogan), Škutka (90.+ Karaš), Milinkovič (74. Viazanko).