SP:MFK Košice-Banská Bystrica

5. listopadu 2009 v 13:22 |  ZAPASY
V stredajšom prvom stretnutí štvrťfinále Slovenského pohára vo futbale 2009/2010 vyhrala Dukla Banská Bystrica na ihrisku obhajcu trofeje MFK Košice 2:0 a pred odvetou (24. novembra o 16.30 h v Banskej Bystrici) si vytvorila dobrú východiskovú situáciu na postup do semifinále. Hostia viedli od 20. minúty gólom Plevu a o sedem minút neskôr pridal druhý gól Dukly z pokutového kopu Poljovka.

Slovenský pohár 2009/2010 - štvrťfinále (prvý zápas):

MFK Košice - Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:2)
Góly: 20. Pleva, 27. Poljovka (z 11 m), ŽK: 26. Kaminský (Košice), rozhodovali: Horváth - Balko, Bobko, 394 divákov

Košice: Schreng - Mik. Tóth, Kaminský, R. Cicman, Čonka - Dobias, K. Kuzma (60. Karaš) - Viazanko, Milinkovič (46. Serečin), U. Matič (46. Škutka) - J. Novák
Banská Bystrica: Boroš - Turňa, Adámik, Poljovka, Savič - M. Pančík, Pleva, Bruško (62. Seye), Hučko - M. Kuzma (86. Pich), Uškovič (74. M. Ďuriš)

Jaroslav Galko (asistent trénera Košíc): "Gratulujem hosťom k víťazstvu, ktoré bolo zaslúžené. Oproti nedeľňajšiemu zápasu sme urobili v zostave päť zmien a sami ste videli, ako to vyzeralo. Naša hra je zlá, nedarí sa nám. Stále veríme, že zlom príde čím skôr."