MFK Košice - 1. FC Tatran Prešov 3:1

9. května 2010 v 20:52 |  ZAPASY

Góly: 29. Škutka, 48. Milinkovič, 60. Djoković - 47. Belejík, ŽK: 89. Stoeten - 64. Guba, rozhodovali: Šipoš - Chládek, Lieskovský, 1980 divákov

Zostavy:

MFK: López - Kolbas, Djoković, Cicman, Juhar - Janič, Megias (62. Vaščák), Stoeten - Novák (77. Viazanko), Škutka, Milinkovič (85. Paunović)

Prešov: J. Mucha st. - Papaj, Hanek, Farbák, Josl (34. Tesák) - Piter-Bučko, Lipták (46. Guba) - Vršajevič, M. Poliaček, P. Katona (70. J. Dolný) - Belejík

V sobotu sme urobili obrovský krok k záchrane. Porazili sme v derby Prešov a razom sme sa v tabuľke ocitli na 10. mieste. Ešte však nemáme nič vyhrané. Musíme zvládnuť posledný duel v Dubnici.

Košičania išli od prvých minút rázne za svojím cieľom. V 15. min. po výkope Lopeza Novák napriahol z 20 m a jeho strela skončila na žrdi prešovskej brány. Dlho sa domácim nedarilo dostať sa do šance cez dobre fungujúcu defenzívu Prešova. Rozhodli však štandardky. Po rohu Milinkoviča fanúšikovia dvíhali ruky nad hlavu po hlavičke Stoetena, Mucha však vytiahol výborný zákrok. Loptu však vytlačil len k nabiehajúcemu Škutkovi a ten ľavačkou nezadržateľne skóroval. Gól MFK upokojil a do prestávky si ani jedno z mužstiev nevypracovalo šancu. Zato po obrátke prišiel gólový uragán. Najprv Belejík zo zaváňajúcej ofsajdovej pozície vyrovnal na 1:1. Ubehla však len minúta, keď Mucha vyškriabal hlavičku Megiasa na brvno a o pár sekúnd Milinkovič krížnou strelou k žrdi, nedal Muchovi šancu. V 56. min. Novákova bomba skončila len na bočnej sieti. O minútu neskôr musel prešovský brankár vyraziť Stoetenovu strelu z 30 m na roh. Po ňom Stoetenovu strelu zblokoval Belejík na ďalší roh. Schyľovalo sa ku gólu a ten aj prišiel. V 60. min. po rohu Janiča lopta preletela až na bránkovu čiaru, kde ju zblízka dokopol do siete Djokovič - 3:1. Žlto-modrí potom mierne ubrali z plynu, no hostia pohrozili len Belejíkovou strelou, ktorú Lopez kryl a Gubova strela išla nad. V 81. min. nebezpečne vypálil z priameho kopu Milinkovič. Jeho jedovku z 35 m Mucha s námahou vyrazil. Po záverečneom hvizde rozhodcu hráči oslavovali víťazstvo s fanúšikmi na hracej ploche.

Goran Milojevič (tréner MFK): "Mal som veľký strach pred týmto zápasom. Hrali sme v Bratislave na ťažkom teréne a nasledovala dlhá cesta domov, no napriek tomu mužstvo zahralo veľmi dobre. Teším sa, že už nie sme poslední."

Roman Pivarník (tréner Prešova): "Obával som sa jednej veci, a to boli štandardky Košíc. Domáci mali výškovú prevahu a nakoniec sa moje obavy potvrdili, keď sme takto inkasovali dva góly. Škoda kontaktného gólu, po ktorom sme vzápätí inkasovali, vtedy sa zlomil zápas."