Góly 10., 70. a 71. Milinkovič, 87. U. Matič
Návštevnosť:  1300 divákov

Zostavy:
MFK: Repiský - Kolbas, Dobias, Cicman, Čonka - Kuzma, Šinglár - Milinkovič (78. Pačinda), Karaš (86. Matič), Jurčo (72. Viazanko) - Škutka

Prešov: Jakub Diviš - P. Petráš, Krajník, P. Bašista, Kica - Papaj (80. Pribula), M. Baran, Piter-Bučko, Vršajevič (46. Macko) - Belejík (46. P. Katona) , Ľ. Meszároš

Štefan Tarkovič (tréner MFK): "Derby malo svoju kvalitu. Prvý polčas bol vyrovnaný a dôležitým momentom bol gól Marka Milinkovič a vylúčenie hosťujúceho hráča, ktoré nakoniec ovplyvnilo celý zápas. Paradoxne po prestávke mali hostia dvadsať minút viac z hry, my sme hrali ustráchane, no po druhom góle to z nás opadlo a už to bola z našej strany exhibícia."

Ladislav Pecko (tréner Prešova): "Víťazstvo Košíc rozhodli dvaja ľudia. Marko Milinkovič, ktorý je nadpriemerný hráč a na ihrisku to vie a hlavný rozhodca, ktorý bol presný opak."

Spartak Trnava - MFK Košice 0:0

26. listopadu 2010 v 15:23 ZAPASY

0:0

ŽK: 51. Bicák - 27. R. Cicman, 33. Karaš, 68. I. Djokovič, rozhodovali: Olšiak - Brendza, Slebodník, 4226 divákov.

Trnava: Raška - J. Čarnota, Diallo, Gross, Machovec - R. Procházka (71. Coimbra), P. Čarnota (82. Čorič), Kaščák, Bicák - Ľ. Bernáth, Koro Kone.

MFK: Tofiloski - Kolbas, Djokovič, Cicman, Čonka - Milinkovič, Kuzma (80. Dobias), Karaš (67. Viazanko), Šinglár, Jurčo (90. Matič) - Škutka

Dušan Radolský (tréner Spartaka Trnava): "Chceli sme sa rozlúčiť s domácim obecenstvom v tomto roku víťazne. V prvom polčase sme ale pokazili asi desať prihrávok, z čoho vyplývala nervozita. Celý prvý polčas sme sa hľadali. V druhom dejstve sme mali prevahu, až na to
zakončenie sa na to dalo pozerať. Takéto zápasy sa hrajú na jeden gól, škoda, že sme ho nestrelili. Chcem ešte podotknúť, že sem neprišlo hrať posledné mužstvo tabuľky, ale veľmi konsolidovaný tím, ktorý vymenil trénera a zlepšuje sa najmä kombinačne."

Štefan Tarkovič (tréner MFK): "V prvom rade chcem vyzdvihnúť futbalové prostredie. Je radosť hrať na tomto štadióne pred takýmto obecenstvom. V prvom polčase sme boli aktívnejší, po zmene strán sa viac presadzovala Trnava. Situácie, ktoré si vytvorila, boli ťažko brániteľné. Škoda, že Škutka nevyužil vyloženú šancu."

VYHLÁSENIE !

15. listopadu 2010 v 20:55 FANS

Pravidelní účastníci domácich zápasov MFK Košice si určite všimli, že štadión v Čermeli prišiel aj o posledné zbytky atmosféry a sektor pre tých, ktorí sa o ňu starali, bol v ostatnom čase prázdny. Keďže z viacerých strán dostávame otázky, prečo je to tak, rozhodli sme sa súčasnú situáciu vysvetliť.

Náš protest nie je zameraný proti hráčom MFK, aj keď sme presvedčení, že mnohé výsledky, ktoré dosiahlo mužstvo v jesennej časti, nezodpovedajú kvalite kádra a boli následkom neochoty bojovať za naše farby aj napriek problémom, ktoré klub v dnešnej dobe má. Zároveň však dodávame, že nás teší herný i výsledkový progres, ktorý mužstvo v posledných dueloch dosiahlo a dúfame, že v nastúpenom trende bude aj naďalej pokračovať.

Sme znechutení situáciou, ktorá momentálne vládne okolo celého klubu MFK Košice a neochotou kompetentných tento stav riešiť. Košice si zaslúžia iný futbal, v iných podmienkach. Jedinou autoritou je pre nás momentálne prezident klubu, pán Blažej Podolák, bez ktorého by futbal v Košiciach neexistoval. Ostatné funkcie v klube považujeme za zle personálne obsadené, za všetko hovoria výsledky, napríklad v oblastiach ako je marketing a reklama. V tom nás poráža aj mestský rival, Lokomotíva, potácajúci sa niekde v 4. lige.

Pred sobotným zápasom proti Senici bol zo strany šéfa SBS zamedzený vstup jednému z fanúšikov z dôvodu, že vedenie klubu si neželá jeho prítomnosť na zápasoch. Túto skutočnosť nenecháme bez povšimnutia, a keď sa tak stane aj nabudúce, budeme ju riešiť. Žiadame okamžité zrušenie zákazov vstupu fanúšikov na štadión, ktoré boli vydané bez opodstatnenia, iba na základe direktívneho rozhodnutia vedenia klubu!

Zo strany SBS nám bolo bránené vyvesiť vlajky na plot v našom sektore, žiadame zrušiť toto úplne nezmyselné opatrenie!

Za nehorázne považujeme vyjadrenie technického manažéra MFK, Martina Šarišského, v denníku Korzár, dňa 28.9.2010, v článku Futbalistom MFK Košice zavreli ihrisko - nepodmienečne. A zrejme novinárom netlmočil iba svoj osobný názor, ale názor širšieho vedenia: "Na naše ligové zápasy aj tak nechodí veľa divákov, a z nich je časť problémová, takže preto sa aj ja prikláňam k alternatíve hrať doma a bez divákov". Že sa hral jeden z najzaujímavejších zápasov sezóny bez divákov nebolo vinou nás, fanúšikov, ale zanedbaním povinností členov vedenia MFK, ktorí napriek faktu, že klub už mal podmienečne zatvorené ihrisko, nepodnikli žiadne kroky vo veci inštalácie kamerového systému. Ak tak dokázalo spraviť desať klubov z dvanástich, je to o to nepochopiteľnejšie.

Vrcholom jesennej časti CL malo byť východniarske derby Košice - Prešov, ktoré bolo naplánované na sobotu, 27. novembra. Na základe "pragmatickej dohody" oboch klubov sa zápas odohrá o deň skôr, teda v piatok o 15:30. V pracovný deň, navyše keď sa v hokejovej lige predstaví v Košiciach Slovan Bratislava. Údajným dôvodom presunutia zápasu sú komunálne voľby a to, že sa jedná o rizikový zápas. V stanovisku MFK sa uvádza, že možnou alternatívou bol aj oveľa prijateľnejší, nedeľný termín. Považujeme to za ďalší krok proti fanúšikom, a už nie iba proti ULTRAS, ale aj proti bežným divákom.

Ultras Košice
VIVA Košice
Rebels Košice

MFK Košice - FK Senica 2:1

14. listopadu 2010 v 20:27 ZAPASY
Góly: 25. I. Djokovič, 83. Viazanko - 64. Jaroslav Diviš, ŽK: 44. Milinkovič, 69. K. Kuzma - 8. Jaroslav Diviš, 28. Križko, 75. Strnad, 85. Piroska, rozhodovali: Šipoš - R. Sluk, Košecký, 750 divákov.

Košice: Tofiloski - Kolbas, I. Djokovič, R. Cicman, Čonka - K. Kuzma (87. Dobias), Šinglár - Milinkovič, Karaš (90.+ U. Matič), Pavol Jurčo (64. Viazanko) - Škutka

Senica: Bolek - Petrán, R. Pillár, Križko, Lukšík - Strnad - Jaroslav Diviš, Wijlaars, T. Kóňa, Piroska - O. Smetana.

Štefan Tarkovič (tréner Košíc): "Videli sme kvalitný zápas. Obidve mužstvá chceli vyhrať a do konca stretnutia bojovali o tri body. Úvod duelu vyšiel lepšie hosťom, no po strelenom góle sme prevzali iniciatívu. Po prestávke Seničania potvrdili, že majú dobré mužstvo, vypracovali si šance, no napokon sme my strelili šťastný a zaslúžený víťazný gól."

Stanislav Griga (tréner Senice): "Videli sme veľmi dobrý zápas s množstvom šancí. Vyhrať mohlo ktorékoľvek mužstvo. V prvom polčase sme mali štyri - päť výborných príležitostí, no paradoxne sme prehrali po vtipnej a veľmi dobre zahranej štandardke. Po vyrovnávajúcom góle sme mali ďalšie možnosti na strelenie druhého gólu, ale nevyhli sme sa chybe v defenzíve a napokon sme prehrali."

MFK Ružomberok - MFK Košice 2:2

7. listopadu 2010 v 9:16 ZAPASY
Corgoň liga 2010/2011 - 15. kolo:

MFK Ružomberok - MFK Košice 2:2 (1:2)
Góly: 42. J. Maslo, 64. P. Maslo - 35. Škutka, 44. I. Djokovič, ŽK: 13. Kostelný - 31. I. Djokovič, rozhodovali: Šuniar - T. Somoláni, Jankovič, 988 divákov

Zostavy:
Ružomberok: Hrdlička - P. Maslo, J. Maslo, Kostelný, Radič (46. Gallo) - Š. Pekár (46. A. Sloboda), Bielák, Sivčevič, J. Chovanec - Ďubek (86. Lovás) - Kroupa

Košice: Tofiloski - Čonka, R. Cicman, I. Djokovič, Kolbas - K. Kuzma (90. Dobias), Šinglár - Milinkovič (70. Viazanko), Karaš (83. U. Matič), Pavol Jurčo - Škutka

Goran Milojevič (tréner Ružomberka): "V prvom polčase sme urobili dve chyby a dvakrát sme inkasovali. Najmä druhý gól krátko pred prestávkou bol z psychologického hľadiska veľmi nepríjemný. Po zmene strán sme už hrali lepšie. Na zlepšenie nálady v mužstve sme dnes potrebovali zvíťaziť. Žiaľ, nepodarilo sa nám to."

Štefan Tarkovič (tréner Košíc): "Z našej strany to bol zápas dvoch rozdielnych polčasov. Kým v tom prvom sme boli schopní vytvoriť si šance a aj dvakrát skórovať, v druhom sa prejavila väčšia snaha domácich po víťazstve. Ružomberok si dlhými nakopávanými loptami vytváral šance a len vďaka nášmu brankárovi zápas neotočil vo svoj prospech. Vzhľadom na priebeh druhého dejstva je bod pre nás vzácny."