ŠK Slovan Bratislava - MFK Košice 4:0 (3:0)

Góly: 12. a 90. Šebo, 25. Milinkovič (11 m), 39. Kordič
Zostavy:
Slovan: Putnocký - Bagyayoko, Dobrotka, Kolčák, T. Hrdlička - Guédé - Grendel (80. Štepanovský), F. Kiss, Milinkovič (45. Had) - Kordič (69. Božič), Šebo
Košice: Tofiloski - Kolbas, I. Djokovič, R. Cicman, Hovančík - Šinglár, K. Kuzma - Juhar, U. Matič, M. Viazanko (80. Pačinda) - T. Kubík (76. Ujčík)
Žlté karty: 2:1 , Červené Karty: 0:0, Diváci: 1.520

Keďže už v 42. sek stretnutia brankár Košíc Tofiloski včasným vybehnutím zachránil pred nabiehajúcim Šebom, bolo jasné aký vývoj bude mat toto stretnutie. Čo sa kapitánovi Slovana nepodarilo na začiatku stretnutia dokázal v 12. min keď vyhral osobný súboj so strednými obrancami Košíc a brankár Tofiloski bol už bezmocný. Ešte predtým v 6. min hosťujúceho strelu zblokovala obrana domácich zo 16 m. Hneď po vedúcom góle domácich brankár Košíc chytil istý gól, keď so šťastím vyrazil loptu pred nabiehajúcim Kordičom. Druhy krát lovil loptu zo svojej siete po prudkej strele Milinkoviča z bodu pokutového kopu. To bežala 22. min. Vzápätí o minútu neskôr sa do vyloženej šance dostal Šebo, ale z 12 m netrafil bránu hostí. Brankár Košíc si v 30. min poradil aj s jeho technickým pokusom zo 16 m. Tretí gól stretnutia padol po ukážkovej akcii domácich po osi Šebo Grendel - Kordič, keď posledný menovaný nedal Tofilovskemu žiadnu šancu zakončiť. Najväčšiu šancu mal v 22. min K. Kuzma ktorého ideálne v pokutovom území našiel Matič, no slabučkú strelu Kuzmu domáci brankár Putnocký bez problémov chytil. Hostia nedali gól ani v 44. min, keď úplne voľný Djokovič hlavou prehodil bránku domácich.
Po zmene strán sa už v 49. min vyznamenal brankár Košíc, ktorý bravúrne vyrazil pohotovú strelu Grendela z 5 metrov. Na druhej strane domáci Putnocký postupne chytil strelecké pokusy Kubíka v 50. min, Viazanka v 55. min a Juhára v 62.min. Jeho súper v bránke východniarov si poradil v 68. min s hlavičkou Kissa po prihrávke Hrdličku, takisto so strelou Guédého o 4 min neskôr. V 76. min sa kapitán domácich nakoniec druhého gólu dočkal v 90. min keď stanovil na konečných 4:0.

Karel Jarolím (tréner Slovana): "Stretnutie sme začali trosku rozpačito, strácali sme lopty a zbytočne sme plytvali silami. Filip Šebo mal veľké šance a škoda, že ich nevyužil. Upokojil nás vsietený gól a najmä to, že sme začali kontrolovať stred ihriska. Súper sa dopúšťal chýb, ktoré sme dokázali potrestať a toto stretnutie sme prakticky rozhodli už v prvom polčase. V druhom polčase sme naďalej kontrolovali stred ihriska, čo bolo pre vývoj veľmi dôležité a štvrtý gól bol už len kozmetickou úpravou výsledku. Pre nás sú dôležité tri body."
Štefan Tarkovič (tréner Košíc) : "Vzhľadom na to, ako sme naivne odohrali prvý polčas tohto stretnutia, ani inak nemohlo dopadnúť. Dôkazom našej naivity bola najmä akcia domácich pred ich tretím gólom, ktorým stanovili výsledok prvého polčasu. Po zmene strán sme sa trápili ďalej, nedokázali sme sa presadiť v strede ihriska a o stretnutí bolo prakticky rozhodnuté."
*
23. kolo
Piatok 18.3.2011
o 17:30 FK Senica - FC Spartak Trnava 4:0 (0:0)
Sobota 19.3.2011
o 15:30 MŠK Žilina - FC Vion Zlaté Moravce 1:0 (0:0)
o 15:30 Dukla Banská Bystrica - DAC 1904 Dunajská Streda 2:0 (1:0)
o 15:30 MFK Ružomberok - 1. FC Tatran Prešov 0:1 (0:1)
o 17:30 FC Nitra - MFK Dubnica 1:1 (0:1)

MŠK Žilina - MFK Košice 2:0

13. března 2011 v 9:40 ZAPASY
Utorok, 15.3.2011 22.kolo
Góly: 60. Zjuzins, 69. Lietava
Zostavy:
MŠK Žilina: Martin Dúbravka - Stanislav Angelovič, Ľubomír Guldan, Ondřej Šourek, Vladimír Leitner - Zdeno Štrba (K) - Roman Gergel, Babatounde Issiaka Bello, Tomáš Majtán - Momodou Ceesay, Ivan Lietava
MFK Košice: Darko Tofiloski - Jaroslav Kolbas, Ivan Djokovič, Róbert Cicman, Matúš Čonka - Timon Dobias, Peter Šinglár (K) - Martin Juhar, Uroš Matič, Miroslav Viazanko - Dávid Škutka
Žlté karty: 0:3 , Červené Karty: 0:0, Diváci: 2.186
Striedania Košíc: 60. Kuzma namiesto Dobiasa, 73. Pačinda namiesto Viazanka, 81. Digoň namiesto Škutku

V prvom polčase mali mierne navrch hostia, zatiaľ čo v druhej polovici prevzali iniciatívu domáci hráči a rozhodli o osude stretnutia. V 4. min Košičania prvýkrát ohrozili žilinskú bránku, Juharovu strelu však brankár Dúbravka chytil. Stredopoliar hostí opäť vypálil do priestoru Dúbravkovej svätyne v 20. min, aj tentoraz zlikvidoval jeho pokus žilinský gólman. Košičania mohli ísť do vedenia v 32. min, keď opäť Juhar približne z 22 metrov trafil do hornej žrde Dúbravkovej bránky. V prvej polovici domáci zaznamenali len niekoľko nepresných "lietadlových" pokusov.
Po zmene strán v 52. min zahral obranca hostí Čonka pred svojou šestnástkou rukou, ale následnú štandardnú situáciu domáci futbalisti prekombinovali a nepodarilo sa im ani ohroziť Tofiloského. Onedlho však už bola "štandardka" v podaní tímu MŠK oveľa vydarenejšia. Po jej rozohratí sa v pokutovom území dobre zorientoval striedajúci Lotyš Zjuzins a premiérovým gólom v žilinskom drese dokopol loptu do siete - 1:0. V 65. min nebezpečne hlavičkoval domáci stredopoliar Bello po Angelovičovom centri z pravej strany. O minútu neskôr sa dostal do brejku Lietava, spoza dvoch obrancov však mieril tesne vedľa. Žilinskému útočníkovi sa však predsa len podarilo zvýšiť skóre v 69. min, keď ho výborne uvoľnil Zjuzins a Lietava pomedzi nohy brankára hostí skóroval - 2:0. V 83. min opäť Lietava nebezpečne vystrelil z voleja z hranice veľkého vápna, ale jeho pokus letel tesne vedľa pravej žrde košickej bránky. V závere sa Košičania ešte snažili spraviť niečo s nepriaznivým skóre, ale do vyloženej gólovej šance sa nedostali. Úradujúci majster zo Žiliny si pripísal vo štvrtom jarnom zápase prvé víťazstvo.
Pavel Hapal (tréner Žiliny): "V prvom polčase nás Košice prevyšovali, hrali uvoľnenejšie. My sme boli zviazaní po troch nevydarených dueloch. V druhom polčase sme zmenili rozostavenie a boli sme aktívnejší. Vypracovali sme si dve šance, ktoré sme aj premenili. Výsledok nám hádam naleje do žíl novú krv a pôjdeme ďalej. Bol to jeden z našich najťažších zápasov."
Štefan Tarkovič (tréner MFK): "Medzi šestnástkami sme boli domácim vyrovnaným súperom, trápi nás však kvalita v pokutovom území súpera. Nedokázali sme si vypracovať gólovú šancu, ohrozovali sme súpera len strelami zo strednej vzdialenosti. Žilinčania vyrážali do rýchlych protiútokov a podarilo sa im zlomiť zápas."