Góly: 17. Juhár - 44. Tomaček, 69. Kone Koro, 81. Petráš
Košice: Prekovič - Mik. Tóth, T. Dobias, R. Cicman, Čonka - K. Kuzma, Šinglár - Juhar, U. Matič, Viazanko (73. Diaby) - R. Ujčík (56. Škutka)
Trnava: Raška - J. Čarnota, Diallo, Gross, Ciprys - R. Procházka, P. Čarnota, M. Kaščák, Mikovič (30. J. Petráš) - Tomaček (81. Wellington), Koro Kone (90. Ľ. Bernáth)
ŽK:10. Viazanko, 63. K. Kuzma, 65. Juhar, 90. R. Cicman - 30. P. Čarnota, 42. J. Petráš, 52. R. Procházka, 66. Ciprys, 84. J. Čarnota
ČK: -
Rozhodovali: Trutz - Benko, Chládek
920 divákov

V predohrávke 28. kola Corgoň ligy začali aktívnejšie Košičania. Už v 6. min Matič po rýchlom protiútoku zle vystrelil. O dve minúty neskôr Viazanko z prvej trafil bočnú sieť a o ďalšie dve minúty ten istý hráč po Tóthovom centri z päťky nepochopiteľne prestrelil. V 14. min sa "zastreľoval" Juhar, no jeho volej ešte Raška kryl. O tri minúty neskôr Kaščák pri obrannom zákroku vypichol loptu Viazankovi tak nešťastne, že vysunul do šance Juhara, a ten chladonokrvne otvoril skóre. Trnavčania dovtedy prakticky neexistovali na ihrisku a brankára Prekoviča ani poriadne neohrozili. Po inkasovanom góle však výrazne ožili a začali nebezpečne dobiedzať na košickú bránu. Keď sa už zdalo, že domáci udržia vedenie do prestávky, po dlhom výkope sa lopta dostala k Tomačekovi, ktorý pohodlne preloboval vybiehajúceho Prekoviča - 1:1.
Gól do šatne mal pre domácich veľmi zlé následky. Po obrátke síce začali aktívnejšie, no chýbala im finálna fáza, a tak sa nedostávali do šancí. Naopak, hostia hrozili brejkami. V 69. min po štandardnej situácii Trnavy Cicman nešťastne hlavičkoval priamo do hlavy Koro Koneho a lopta sa dokotúľala do košickej bránky. Hostia výrazne ožili, zrazu ich bolo plné ihrisko a kým domáci hrali v kŕči, Trnavčania sa s ľahkosťou dostávali až do šestnástky. Po jednom takom protiútoku J. Petráš v 81. min poistil víťazstvo Trnavy.

Štefan Tarkovič (tréner Košíc): "Ťažko sa mi hodnotí toto stretnutie. Zásadný rozdiel bol v tom, že kým jedno mužstvo potrebovalo na tri góly tri šance, druhé na jeden gól päť až šesť šancí. S takouto efektivitou ťažko môžeme konkurovať ostatným v súťaži. Po góle sme poľavili, súper sa vrátil do zápasu a po prestávke sme dohrávali v kŕči."

Peter Zelenský (tréner Trnavy): "Začali sme veľmi zle, domáci nás pritlačili, veľmi dobre kombinovali. Našťastie sme dostali iba jeden gól. Po ňom sme sa prebrali, stihli sme do prestávky vyrovnať. Po obrátke sme boli o čosi lepším tímom, strelili sme dva góly a myslím si, že sme zaslúžene vyhrali."

28. KOLO
Streda 27.4.2011
o 17:30 MFK Košice - FC Spartak Trnava 1:3 (1:1)

Zostavy
FK Senica: Bolek - Gorosito, R. Pillár, Gajdošík, Lukšík - Strnad - Jar. Diviš (76. M. Poliaček), T. Kóňa, M. Ďurica (62. V. Gajdoš) - Piroska - O. Smetana (81. Hošek)
MFK Košice: Tofiloski - Mik. Tóth, T. Dobias, R. Cicman, Čonka - Isola, Šinglár - Juhar (90.+ Toto Sena Govou), U. Matič, Viazanko (85. Skvašík) - Diaby (76. R. Ujčík)
ŽK: 90+ R. Pillár - 69. Diaby, 86. Tofilovski
ČK: -
Rozhodovali: Pavlík - Vorel, Petríček
2.122 divákov

Úvod zápasu vôbec nenasvedčoval, že sa môže udiať také prakvapenie. Ba čo viac, veľa nechýbalo, aby sa Košičania vrátili zo Záhoria s plným bodovým ziskom! Seničania začali tradičným tlakom. Brankár Tofiloski sa nemohol sťažovať na nedostatok práce. Od začiatku bol v permanencii. V 16. min. trafil Piroska brvno, no Kóňa odrazenú loptu neusmernil do siete. O štyri minúty síce po Gorositovej hlavičke Tóth ešte stihol z bránkovej čiary odvrátiť loptu na roh, no po ďalšej štandardke už Smetana nezaváhal a hlavou otvoril skóre zápasu. Potom sa osmelili aj hostia, Matič však mieril vedľa a Čonkovu strelu Bolek kryl. V 33. min. mali domáci ďalšiu šancu, keď Kóňa bombou trafil brvno, o chvíľku Smetanova hlavička išla tesne vedľa. V 36. min. sa Košičania predčasne tešili. Juharovu delovku z 30 m po priamom kope Bolek len vyrazil pred Šinglára, no jeho gól neplatil pre ofsajd. O tri minúty neskôr Šinglár opäť vyskúšal pozornosť Boleka.
Po zmene strán začali aktívnejšie Košičania, mali viac hry, no vo finálnej akcii chýbala nielen razancia, ale i presnosť. Presne po hodine hry to však prišlo. Po faule na Juhara zahrávali hostia priamy kop a sám faulovaný prekrásnou prízemnou strelou k žrdi vyrovnal na 1:1! Východniarom narástli krídla a ďalšie šance nenechali na seba dlho čakať. V 64. min. sa nebezpečná akcia MFK skončila rohom, o dve minúty neskôr Šinglárovu strelu kryl Bolek a o ďalšie dve minúty Juhar trafil žrď senickej brány! Strelecky disponovaný Juhar po rýchlej kontre mieril tesne nad. V 77. min. mali Košičania tutovku, ktorú spálil Matič. Strelu striedajúceho Ujčíka stihol Bolek len vyraziť pred srbského legionára, ktorý zblízka prestrelil prázdnu bránu... V poslednej minúte zápasu nepremenili Tóth s Matičom jasný gólový nájazd. Veľká škoda zahodenej šance.

Brankár lídra najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2010/2011 FK Senica Petr Bolek si udržal čisté konto dovedna 797 minút. O prerušenie série bez inkasovaného gólu sa postaral Košičan Martin Juhar, ktorý prekonal dvadsaťšesťročného gólmana Záhorákov z priameho kopu v 60. min piatkového duelu 27. kola a zariadil vyrovnanie na 1:1.

* Košice sú stále vonku bez víťazstva, majú 6 remíz a 8 prehier, skóre 7:24 a 6 bodov.

Hlasy:
Stanislav Griga (tréner Senice): "Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Po prvom sme mohli vyhrávať 2:0 či 3:0 a súper by sa dostával do zápasu ťažšie. Zahodili sme šance, čo sa nám vypomstilo. V druhom polčase sme prestali behať, všade sme boli neskoro. Chlapcom chýbajú skúsenosti z bojov o titul."
Štefan Tarkovič (tréner Košíc): "Po sérii neúspešných zápasov sme boli v ťažkej situácii. V základnej zostave sme urobili viacero zmien, no v I. polčase sme pôsobili bojazlivo. V kabíne sme sa povzbudili a po prestávke sme mali niekoľko nebezpečných útokov. Jedno oko smeje a druhé plače, pretože bod zo Senice je cenný, ale napokon sme mohli aj vyhrať."

27. KOLO
Piatok 22.4.2011
o 17:30 FK Senica - MFK Košice 1:1 (1:0)
Sobota 23.4.2011
o 17:30 FC Spartak Trnava - DAC 1904 Dunajská Streda 3:0 (2:0)
o 17:30 FC Nitra - ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)
o 17:30 MFK Ružomberok - MŠK Žilina 0:0
o 17:30 Dukla B.Bystrica - FC Vion Zlaté Moravce 1:1 (0:1)
o 17:30 1. FC Tatran Prešov - MFK Dubnica 2:1 (1:0)

Výsledky Ankety

19. dubna 2011 v 11:00 INFO
Vyhodnotenie Ankety na otázku: Aká bude Jarná časť podľa vás
58,5% určilo, že bude lepšia, 29,3% že bude horšia a 12,2% nevedelo posúdiť.
Nuž v jarnej časti odohrali MFK Košice zatiaľ 8 zápasov s bilanciou 2 výhry, jedna remíza a 5 prehry, skóre 3:11 a po 26. kole im patrí predposledná priečka, len o skóre pred poslednou Dubnicou.
Žial zatial správne tipovali tí, ktorí napísali, že bude horšia. Ved z ôsmich zápasov v jarnej časti prehrali Košice až 5 na nulu, doma so Zlatými Moravcami a Ružomberkom a vonku v Žiline, na Slovane a v Nitre.
Do konca ligy ostáva už len 7 kôl.
Doma ešte budeme hrať s Trnavou, Dubnicou a Žilinou, Vonku so Senicou, v Prešove, v DAC, v Zlatých Moravciach.

MFK Košice - MFK Ružomberok 0:2

16. dubna 2011 v 20:25 ZAPASY
Góly: 56. Blažič, 90+ Hoferica
Zostavy
MFK Košice: Tofiloski - Dobias, Kolbas, Juhár, Cicman, Viazanko (80. Kubík), Čonka, Karaš (51. Diaby), Škutka (85. Ujčík), Šinglár, Matič
MFK Ružomberok: Hrdlička - Gallo, Maslo, Sivčevič, Maslo, Ďubek (76. Kotora), Greššák (83. Radič), Blažič (81. Jurč), Chovanec, Hoferica, Jakšič
ŽK: 60. Juhár - 37. Blažič
ČK: -
Rozhodovali: Roman Matúš - Tomáš Mokoš a Viktor Martiš
750 divákov

V prvom polčase sa hral iba slabý futbal. Vážnejšiu situáciu na trávniku videli diváci v 32. min, keď Ďubek vysunul Hofericu, no Tofiloski sa včas hodil pod jeho nohy. Na druhej strane sa do dobrej situácie dostával Viazanko, ale namiesto strely ešte prihrával, čo Hrdlička vystihol. Počas celého prvého polčasu ani jedno z mužstiev netrafilo priestor bránky.

Hneď po zmene strán Juharovu peknú strelu z 22 metrov Hrdlička vyrazil na roh. V 56. min prišiel blesk z čistého neba. Blažič z hranice šestnástky vystrelil pomerne slabú strelu, ktorá na prekvapenie všetkých skončila v sieti - 0:1. O dve minúty neskôr Tofiloski kryl Ďubekov pokus. Na druhej strane Hrdlička nemal veľa prace so Škutkovým zakončením. Ružomberčania, ktorí sa spoliehali na rýchle protiútoky, si v 71. min vypracovali ešte jednu šancu, no Ďubek prestrelil. V zúfalom nápore už Košičania nevyužili ani jednu príležitosť na strelenie gólu. Naopak v nadstavenom čase domáci gólman Tofiloski za šestnástkou netrafil loptu a Hoferica poľahky skóroval do prázdnej bránky - 0:2.

Štefan Tarkovič (tréner Košíc): "Ťažko sa mi hovorí po takomto výkone a góloch, ktoré sme dostali. Vedeli sme, čo bude hrať Ružomberok, súper nás ničím neprekvapil. Ak však hráme proti takému organizovanému mužstvu, presadiť sa do vyložených šanci je veľmi ťažké. Ružomberok vyhral zaslúžene.

Ladislav Jurkemik (tréner Ružomberka): "Keď som videl Košice hrať v Nitre, neveril som, že by sme boli schopní uhrať takýto výsledok. Domácich sme nepustili do žiadnej šance a predovšetkým za výkon v druhom polčase sme si víťazstvo zaslúžili. Hráči hrali disciplinovane a organizovane nad svoje možnosti. Sú to pre nás veľmi dôležité body a teší ma toto víťazstvo."

Zostavy:
FC Nitra: L. Hroššo - Kaspřák, Martin Tóth, Harbuľák, Igor Kotora - Šimončič - Zelenický (67. R. Sloboda), Glenda (83. V. Schulmeister), Ľ. Kolár - Mikuš, Rák (67. Paukner)
MFK Košice: Tofiloski - Kolbas, T. Dobias, R. Cicman, Čonka - Isola, Kuzma - Juhar (90. T. Kubík), Matič, Viazanko (85. P. Kavka) - D. Škutka
ŽK: 49. Kotora, 72. Harbuľák - 15. Matič, 44. Kuzma, 90. Cicman
ČK: Isola (KE) za faul
rozhodovali: Kružliak - Rendko, Petríček
1.019 divákov

Viazanko hrozil už v 5. min, no jeho strela z 20 m tesne minula Hroššovu bránku. Mikuš ponúkol šancu Glendovi v 14. min, ten však nemieril presne. V 16. min Kolbas z pravej strany súperovej šestnástky prihrával Škutkovi, ktorý posúval na Viazanka, no ten už na loptu nedosiahol. O ďalší rozruch sa postarali Kolbas s Juharom no našťastie pre domácich druhý z dvojice prestrelil. V 26. min po veľkej chybe Hrošša pri rozohrávaní mohol skórovať Kucka, no do úspešného konca to už nedotiahol. V 30. min Juhar vysunul výborne hrajúceho kapitána hostí Kolbasa no v skórovaní mu tentoraz zabránil žŕdka. O minútu neskôr Kolbas potiahol po pravej strane spätnou prihrávkou našiel Škutku, no Košičania mali opäť smolu a lopta skončila vedľa Hroššovej svätyne.
V 47. min napriahol Šimončič z 22 metrov, no brankár Tofiloski bol pozorný. Košičania sa v 50. min tešili z gólu predčasne, postranný rozhodca signalizoval postavenie mimo hry, a tak hlavný arbiter gól neuznal. V 55. min bol v šanci Matič, ale Hroššo jeho strelu zblízka zneškodnil. Juhár pálil v 63. min no zasiahol len Tótha, odrazenú loptu ešte dorážal Viazanko, ktorý ale poslal loptu vysoko ponad brvno. V 68. min Kaspřák zahrával aut, doslova nahodil Kolárovi na gól, avšak jeho hlavička skončila v rukách gólmana hostí. V 73. min Matič dobre centroval, našiel Škutku, ale ten hlavou namieril len mimo. Juhar napriahol z 25 metrov, jeho projektil však svoj cieľ nezasiahol. V 79. min Kuzma mohol zvrátiť stav, no Hroššo loptu vyrazil a pred dorážajúcim Viazankom zachraňoval Tóth. O tri minúty Kolár zahrával priamy kop, Tofiloski jeho strelu kryl. Ten istý hráč v 89. min po rohovom kope domácich z otočky vyslal nechytateľnú strelu a Tofiloski bol bezradný. A tak tesne pred koncom potrestal Košičanov za všetky nevyužité šance.

Cyril Stachura (tréner Nitry): "Oproti zápasu v Dunajskej Strede sme nepodali taký dobrý výkon. Súper bol lepší v strede poľa, kde nám chýbali tvoriví hráči. Je pravda, že súper bol lepší a že sme vyhrali vďaka šťastnému gólu."
Štefan Tarkovič (tréner MFK): "Dnes sme odohrali kvalitný zápas, vytvorili sme si množstvo šancí. Celý zápas sme boli lepší, no chýbala nám finálna fáza."

Zostavy:
Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth, T. Dobias, R. Cicman, Čonka - Juhar (64. Diaby), U. Matič (86. Ujčík), K. Kuzma, Šinglár, Viazanko - D. Škutka (76. Karaš)
Banská Bystrica: Boroš (26. J. Ďurčo) - Pleva, Kupčík, Poljovka, T. Hučko - M. Pančík, Pečovský, Prekop, Brašeň (46. Johancsik) - A. Hesek (55. Považanec), Jakubko
ŽK: 88. Tofiloski, 90. Diaby - 52. A. Hesek, 76. M. Pančík
rozhodovali: Trutz - Somoláni, Brendza
982 divákov

O prvý vzruch v stretnutí sa postaral Juhar, ku ktorému sa v 9. min dostala lopta po autovom vhadzovaní, avšak sám pred Borošom nenamieril presne. Hra medzi šestnástkami pokračovala až do 40. min, keď sa dostal do šance Viazanko. Banskobystričania prekonali jarnú únavu až v 44. min, keď nebezpečne strieľal Pančík. Ich ľahkovážnosť potrestal v nadstavenom čase Uroš Matič, ktorému loptu ideálne prihral Juhar.
Hneď po prestávke prekvapil Kuzma z priameho stvrdnutého Ďurča a zvýšil náskok domácich. Tí akoby dostali krídla a zrazu ich bolo všade plno. V 56. min chybu v rozohrávke hostí nepotrestal Škutka a úspešný nebol ani po centri Juhara, keď hlavou mieril do náručia hosťujúceho gólmana. Až v 60. min sa Jakubko pokúsil obstreliť domácu obranu, ale minul. Záverečná dvadsaťminútovka patrila hosťom. V 87. min sa im vydarila štandardná situácia, keď po rohovom kope Jakubko hlavou korigoval skóre na konečných 2:1 pre MFK.
Štefan Tarkovič (tréner Košíc): "Pre nás to bol veľmi ťažký zápas, keďže po troch prehrách a skóre 0:7 sme potrebovali bodovať. Do zápasu sme vstúpili aktívne, no nakoniec to po našich nepremenených šanciach bola dráma."
Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): "Súper zvíťazil zaslúžene, najmä na základe našej pasivity. Som sklamaný z prístupu i nekvality niektorých našich hráčov."
*
24. KOLO
Piatok, 1.4.2011,
o 17:30 MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 0:0 Nedohrané pre inzultáciu rozhodcu domácim fanúškom v 89. minúte
* Nedohrané stretnutie bolo skontumované v prospech hostí 0:3