FK Senica: Bolek - Gorosito, R. Pillár, Gajdošík, Lukšík - Strnad - Jar. Diviš (76. M. Poliaček), T. Kóňa, M. Ďurica (62. V. Gajdoš) - Piroska - O. Smetana (81. Hošek)
MFK Košice: Tofiloski - Mik. Tóth, T. Dobias, R. Cicman, Čonka - Isola, Šinglár - Juhar (90.+ Toto Sena Govou), U. Matič, Viazanko (85. Skvašík) - Diaby (76. R. Ujčík)
ŽK: 90+ R. Pillár - 69. Diaby, 86. Tofilovski
ČK: -
Rozhodovali: Pavlík - Vorel, Petríček
2.122 divákov

Úvod zápasu vôbec nenasvedčoval, že sa môže udiať také prakvapenie. Ba čo viac, veľa nechýbalo, aby sa Košičania vrátili zo Záhoria s plným bodovým ziskom! Seničania začali tradičným tlakom. Brankár Tofiloski sa nemohol sťažovať na nedostatok práce. Od začiatku bol v permanencii. V 16. min. trafil Piroska brvno, no Kóňa odrazenú loptu neusmernil do siete. O štyri minúty síce po Gorositovej hlavičke Tóth ešte stihol z bránkovej čiary odvrátiť loptu na roh, no po ďalšej štandardke už Smetana nezaváhal a hlavou otvoril skóre zápasu. Potom sa osmelili aj hostia, Matič však mieril vedľa a Čonkovu strelu Bolek kryl. V 33. min. mali domáci ďalšiu šancu, keď Kóňa bombou trafil brvno, o chvíľku Smetanova hlavička išla tesne vedľa. V 36. min. sa Košičania predčasne tešili. Juharovu delovku z 30 m po priamom kope Bolek len vyrazil pred Šinglára, no jeho gól neplatil pre ofsajd. O tri minúty neskôr Šinglár opäť vyskúšal pozornosť Boleka.
Po zmene strán začali aktívnejšie Košičania, mali viac hry, no vo finálnej akcii chýbala nielen razancia, ale i presnosť. Presne po hodine hry to však prišlo. Po faule na Juhara zahrávali hostia priamy kop a sám faulovaný prekrásnou prízemnou strelou k žrdi vyrovnal na 1:1! Východniarom narástli krídla a ďalšie šance nenechali na seba dlho čakať. V 64. min. sa nebezpečná akcia MFK skončila rohom, o dve minúty neskôr Šinglárovu strelu kryl Bolek a o ďalšie dve minúty Juhar trafil žrď senickej brány! Strelecky disponovaný Juhar po rýchlej kontre mieril tesne nad. V 77. min. mali Košičania tutovku, ktorú spálil Matič. Strelu striedajúceho Ujčíka stihol Bolek len vyraziť pred srbského legionára, ktorý zblízka prestrelil prázdnu bránu... V poslednej minúte zápasu nepremenili Tóth s Matičom jasný gólový nájazd. Veľká škoda zahodenej šance.

Brankár lídra najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2010/2011 FK Senica Petr Bolek si udržal čisté konto dovedna 797 minút. O prerušenie série bez inkasovaného gólu sa postaral Košičan Martin Juhar, ktorý prekonal dvadsaťšesťročného gólmana Záhorákov z priameho kopu v 60. min piatkového duelu 27. kola a zariadil vyrovnanie na 1:1.

* Košice sú stále vonku bez víťazstva, majú 6 remíz a 8 prehier, skóre 7:24 a 6 bodov.

Hlasy:
Stanislav Griga (tréner Senice): "Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Po prvom sme mohli vyhrávať 2:0 či 3:0 a súper by sa dostával do zápasu ťažšie. Zahodili sme šance, čo sa nám vypomstilo. V druhom polčase sme prestali behať, všade sme boli neskoro. Chlapcom chýbajú skúsenosti z bojov o titul."
Štefan Tarkovič (tréner Košíc): "Po sérii neúspešných zápasov sme boli v ťažkej situácii. V základnej zostave sme urobili viacero zmien, no v I. polčase sme pôsobili bojazlivo. V kabíne sme sa povzbudili a po prestávke sme mali niekoľko nebezpečných útokov. Jedno oko smeje a druhé plače, pretože bod zo Senice je cenný, ale napokon sme mohli aj vyhrať."