Góly: 45+ U. Matič, 49. K. Kuzma - 86. Jakubko
Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth, T. Dobias, R. Cicman, Čonka - Juhar (64. Diaby), U. Matič (86. Ujčík), K. Kuzma, Šinglár, Viazanko - D. Škutka (76. Karaš)
Banská Bystrica: Boroš (26. J. Ďurčo) - Pleva, Kupčík, Poljovka, T. Hučko - M. Pančík, Pečovský, Prekop, Brašeň (46. Johancsik) - A. Hesek (55. Považanec), Jakubko
ŽK: 88. Tofiloski, 90. Diaby - 52. A. Hesek, 76. M. Pančík
rozhodovali: Trutz - Somoláni, Brendza
982 divákov

O prvý vzruch v stretnutí sa postaral Juhar, ku ktorému sa v 9. min dostala lopta po autovom vhadzovaní, avšak sám pred Borošom nenamieril presne. Hra medzi šestnástkami pokračovala až do 40. min, keď sa dostal do šance Viazanko. Banskobystričania prekonali jarnú únavu až v 44. min, keď nebezpečne strieľal Pančík. Ich ľahkovážnosť potrestal v nadstavenom čase Uroš Matič, ktorému loptu ideálne prihral Juhar.
Hneď po prestávke prekvapil Kuzma z priameho stvrdnutého Ďurča a zvýšil náskok domácich. Tí akoby dostali krídla a zrazu ich bolo všade plno. V 56. min chybu v rozohrávke hostí nepotrestal Škutka a úspešný nebol ani po centri Juhara, keď hlavou mieril do náručia hosťujúceho gólmana. Až v 60. min sa Jakubko pokúsil obstreliť domácu obranu, ale minul. Záverečná dvadsaťminútovka patrila hosťom. V 87. min sa im vydarila štandardná situácia, keď po rohovom kope Jakubko hlavou korigoval skóre na konečných 2:1 pre MFK.
Štefan Tarkovič (tréner Košíc): "Pre nás to bol veľmi ťažký zápas, keďže po troch prehrách a skóre 0:7 sme potrebovali bodovať. Do zápasu sme vstúpili aktívne, no nakoniec to po našich nepremenených šanciach bola dráma."
Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): "Súper zvíťazil zaslúžene, najmä na základe našej pasivity. Som sklamaný z prístupu i nekvality niektorých našich hráčov."
*
24. KOLO
Piatok, 1.4.2011,
o 17:30 MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 0:0 Nedohrané pre inzultáciu rozhodcu domácim fanúškom v 89. minúte
* Nedohrané stretnutie bolo skontumované v prospech hostí 0:3