O postup (5. kolo) ŠFK Sereď - FC VSS Košice Nedeľa 30.4.2017 16:30

Góly: 90.+ Juhar (z pok. kopu) - 73. Augustíni
Košice: Tofiloski - R. Cicman (82. Isola), I. Djokovič, T. Dobias, Čonka - K. Kuzma (77. Diaby), Šinglár - Juhar, U. Matič (79. Karaš), Viazanko - Škutka
Dubnica: P. Kováč - Ižvolt, Trousil, Nosek, Beňo - J. Vavrík - Polách, Bruško (57. J. Zápotoka), Augustíni - Porázik (51. Gorelka), M. Kuzma
ŽK: 75. K. Kuzma - 45. Polách, 77. J. Zápotoka, 90. Trousil
ČK: -
Rozhodovali: Vlk - Slyško, Bobko
870 divákov

Súboj posledných dvoch tímov tabuľky bol až príliš pretaktizovaný v úvodnej polhodine. Diváci sa prakticky nemali na čo pozerať a zaujali len nepresné pokusy domáceho Kuzmu a Djokoviča. Až po polhodine hry po Bruškovom centri Djokovič tečoval loptu tesne vedľa vlastnej brány. Dubničania ožili a mali ďalšie dve možnosti, no hlavičky M. Kuzmu a Trousila chytil Tofiloski. Košičania počas celého prvého polčasu ani raz nevystrelili do priestoru brány.
Aj po prestávke pokračoval marazmus. Dlho sa na ihrisku nedialo nič až v 69. min Ižvoltova delovka vystrašila Tofiloského. O minútu neskôr Škutka vybojoval loptu, išiel sám na Kováča, ale nastrelil iba jeho nohy. V 73. min po Kuzmovej prihrávke Augustíni šokoval Čermeľ, keď otvoril skóre stretnutia. Domácich tento moment prebral, zatlačili Dubnicu na jej polovicu a dobiedzali na Kováčovu bránku. Diabyho prudká strela ešte išla mimo, no v 86. min vyslal prvú strelu na Kováčovu bránku domáci Viazanko, ktorú gólman ju vyrazil na roh. Rozhodnutie nakoniec padlo v poslednej minúte. Hosťujúci Trousil zahral v šestnástke rukou a nariadený pokutový kop Juhar s prehľadom premenil - 1:1.
Štefan Tarkovič (tréner Košíc): "Bol to ťažký zápas pre obe mužstvá. Aj preto bola hra dosť pretaktizovaná. My sme sa chceli dostávať do protiútokov, čo sa nám aj darilo, ale v koncovke sme neuspeli. Súhlasím s tým, že podľa priebehu stretnutia je remíza zaslúžená. Som rád, že moji hráči ukázali odhodlanie a odvrátili prehru."
Peter Gergely (tréner Dubnice): "V stretnutí išlo o veľa, preto v ňom bolo dosť nervozity. Chceli sme dokázať, že nie sme najslabší. Neustriehli sme však záver zápasu, keď sme dostali gól z jedenástky. Podľa priebehu zápasu je remíza zaslúžená, ale mali sme vedenie udržať."