rozhodovali: Smolák - T. Somoláni, Vindiš
1.220 divákov
Zostavy:
Dunajská Streda: P. Kováč - Laštovka, Struhár, Marcin, Konečný - Hílek - Helísek, Čorič (76. Štajer), Zs. Németh - Matúš (65. Delarge), Harsányi (55. Tomčák)
MFK Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth, I. Djokovič, Dobias, Čonka (18. Isola) - Hovančík - Pačinda (90+. Karaš), K. Kuzma, Matič, Viazanko - J. Novák (84. Jurčo)

V stretnutí posledných dvoch mužstiev tabuľky bola od začiatku evidentná snaha domácich o prvý bodový zápis. Zväčša sa hralo na polovici hostí, ktorí sa snažili o rýchle protiútoky. Kováča v domácej bránke, však ani raz neohrozili. Naopak, domáci si vytvárali strelecké pozície, s prehľadom chytajúceho Tofiloského, však prekonať nedokázali. V úvode sa zastreľoval Matúš, jeho dva pokusy košický gólman s prehľadom kryl. V 7. min Németh presným centrom našiel Helíska, ktorý z uhla hlavou mieril nad. Vzápätí Čoričov priamy kop Struhár hlavou posnul na Harsányiho, ale jeho hlavička bola nepresná. V 16. min sa v gólovej šanci ocitol Helísek, ktorý v strede poľa vybojoval loptu, ale v úniku dvoch na brankára zvolil strelu do náručia Tofiloského. V dobrej streleckej pozícií sa ocitli aj Németh, ktorý z vnútra šestnástky minul tesne pravý horný roh a po ňom Marcin na päťke hlavou minul skvelý Čoričov center. V závere polčasu sa pekne uvoľnil Harsányi, poslal loptu pred bránku, kde nabiehajúci Németh netrafil ideálne. V 44. min sa do náznaku šance dostali Košičania, peknú kombináciu však Isola pokazil nepresnou prihrávkou.
Kŕčovitá snaha domácich pokračovala aj v druhom polčase. Do ich hry sa čoraz viac vkrádala nervozita a po prestávke Tofiloského ani vážnejšie neohrozili. Ich nádeje dostali vážnu trhlinu v 54. min, keď prvá ozaj nebezpečná akcia hostí skončila gólom: Matič zbehol popri Laštovkovi, presným centrom našiel Nováka a ten hlavou rozvlnil sieť. O 15 min Matič uličkou vysnul Nováka, ale jeho únik skončil slabou strelou do Kováčových rúk. V 86. min sa po Jurčovej prihrávke Pačinda ocitol sám pred Kováčom, obstrelil však gólmana aj jeho bránu. Z domácej strany bol najnebezpečnejší Helískov center, ktorý krátko pred koncom zápasu spadol na hornú sieť, a tak si hostia za zlepšený druhopolčasový výkon odvážajú domov tri body.

Krisztián Németh (tréner Dunajskej Stredy): "Tento zápas bol pre nás kľúčový. Začali sme aktívne, presingom sme uzavreli súpera celý prvý polčas na jeho polovici. Mohli sme streliť tri - štyri góly, ale, žiaľ, do kabíny sme išli za bezgólového stavu. V druhom polčase sme v tom chceli pokračovať, žiaľ, v desiatej minúte sme dostali gól, čo našim mužstvom, ktoré je teraz labilné dosť otriaslo. Skúšali sme to otvoriť, hrali sme vabank, ale do gólových príležitostí sme sa už nedostali."

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "Nevstúpili sme dobre do zápasu, domáci si vytvorili tlak a mali aj dobré príležitosti na strelenie gólu. Postupne sme sa zlepšovali. Vyvarovali sme sa chýb a začali hrať kompaktne. Domáci začali byť čoraz nervóznejší, čo bola voda na náš mlyn. Cez polčas sme si povedali, že musíme hrať aktívnejšie a trpezlivo čakať na našu šancu. Tá prišla a po rýchlom brejku sme dosiahli gól, po ktorom domáci začali hrať vabank, pri ktorom sme si dokázali vytvoriť aj ďalšie šance a mohli sme vyhrať výraznejšie."

* Košice dosiahli prvé víťazstvo
* Najbližšie hrajú MFK Košice po Reprezentačnej prestávke znova vonku na pôde nováčika AS Trenčín, doma budú hrať najbližšie v sobotu 17.9.2011 o 17:30 v derby proti Tatranu Prešov

Zostavy:
MFK Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth (68. Kražel), I. Djokovič, Dobias, Čonka - Isola, Šinglár (46. Kavka) - Karaš (68. T. Kubík), U. Matič, Viazanko - Pačinda
FC Nitra: L. Hroššo - Kaspřák, Martin Tóth, M. Kolmokov, Čirik - Šimončič (73. Harbuľák), Držík - N´Tuli (64. V. Gajdoš), I. Hodúr (86. R. Sloboda), Ľ. Kolár - Šimonek

V Čermeli takmer 20 minút diváci nevideli nič zaujímavé. Hra sa prelievala od jednej šestnástky k druhej a k prvej strele sa dostal Šimončič až v 19. min. Z výbornej pozície dobre vystrelil, ale Tofiloski jeho pokus kryl. Nitrania boli aktívnejší a hrozili po rýchlych protiútokoch. Po polhodine hry Kolárova strela letela nad bránku. V 38. min Šimonek dobre vyzvŕtal obrancov, prudko vystrelil, no Tofiloski opäť potvrdil svoje kvality. Košičania si nepresnou hrou priam pýtali gól a ten prišiel hneď o niekoľko sekúnd, keď Šimončič po centri N´Tuliho hlavičkoval do siete - 0:1. Hráči MFK sa celý prvý polčas hľadali a k prvej strele sa dostali až v 42. min. Matičov pokus skončil v náručí Hrošša.

Do druhého polčasu vybehli Košičania oveľa aktívnejšie. Na hrot útoku sa vysunul vysoký stopér Djokovič a hostia zrazu nevedeli, kam skôr skočiť. Domáci sa však nevedeli dostať do vyloženej príležitosti. Presne po hodine hry Matičov volej z 25 m vyboxoval Hroššo spod brvna. V 64. min po Kolárovom centri nekrytý N´Tuli zvýšil na 2:0 na Nitru. O dve minúty neskôr mohol byť náskok hostí ešte vyšší, Gajdošova strela skončila na žrdi. Na druhej strane strieľal Pačinda a následná Djokovičova dorážka iba pohladila brvno. Košičania hrali vabank, čo hosťom vyhovovalo - podnikali rýchle protiútoky. V 78. min Držíkovu strelu Tofiloski kryl. Deväť minút pred koncom išiel Viazanko sám na Hrošša, ale ten ukázal skvelý reflex. Víťazstvo Nitry bolo zaslúžené.

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "Vôbec sme nezvládli prvý polčas. Chlapci sa ťažko pohybovali. Po zmene strán sme zmenili rozostavenie. Na hrot išiel Djokovič a prišli aj príležitosti. Škoda, že sa nám nepodarilo aspoň jedným gólom zdramatizovať stretnutie. V opačnom prípade by mohol zápas vyzerať inak."

Cyril Stachura (tréner Nitry): "Počas celého zápasu sme boli lepším mužstvom. Vypracovali sme si viac príležitostí. V druhom polčase nám chvíľu trvalo, kým sme si zvykli na zmeny v domácom tíme. Otvárali sa nám priestory na kontry, z ktorých sme jednu využili. Som spokojný s výkonom mužstva."

* MFK Košice prehrali druhykrát v sezóne , po prehre s B.Bystricou 0:4 znova na nulu, tentokrát však prvykrát doma.
* V nasledujúcom kole pocestuju Košičania na pôdu posledného týmu tabuľky DAC Dunajskej Stredy.

Zostavy:
Ružomberok: L. Hrdlička - P. Maslo, Bielák, Radič, Gallo - Ivan Kotora (31. Pilár, 67. Pekár), Greššák (64. Šmahaj), Hoferica, Ďubek - Masaryk, Krbeček
MFK Košice: F. López - Mikuláš Tóth, I. Djokovič, Dobias, Čonka - Isola, Šinglár - Pačinda, U. Matič (90. Kražel), Karaš (66. K. Kuzma) - Diaby (46. T. Kubík)

Stretnutie sa začalo pre domácich šokom. V 5. min sa k nevinnej strele z 20 m odhodlal Pačinda, Hrdlička urobil v bránke chybu a lopta skončila za jeho chrbtom - 0:1. Ružomberčania hrali od úvodného hvizdu ospalo a v ich pokutovom území bolo viackrát rušno. Po štvrťhodine hry sa domáci prebudili, do pokutového územia Košičanov sa predral Masaryk, ale jeho strelu zblízka brankár López vyrazil. Potom opäť prišli chvíle hostí a v 19. min bomba Čonku, Hrdlička si v tomto prípade už dal väčší pozor. O chvíľu skúšal šťastie ružomberský kapitán Ďubek, jeho ďalekonosnej strele však chýbala presnosť. Ďalšie fázy boli v znamení prevahy domácich, do šance sa však nevedeli dostať. Obe mužstvá predvádzali len málo záživné futbalové predstavenie a chvíľami sa nebolo na čo pozerať.
Aj do druhého dejstva mali lepší vstup hostia. V 52. min krížny center našiel Pačindu, ktorého hlavička trafila žrď a následný pokus toho istého hráča, tiež hlavou skončil v Hrdličkovom náručí. Ďalšia šanca prišla až v 68. min a pre Ružomberok znamenala vyrovnanie. Masaryk dostal do behu ideálnu prihrávku a z hranice malého obdĺžnika obhodil Lópeza - 1:1. Pre Masaryka to bol už tretí gólový zápis v sezóne. Ten istý hráč potom pálil z diaľky, bránku však netrafil. Následne mal sľubnú príležitosť Krbeček, no aj jeho hlavička brankársku svätyňu minula. Sedem minút pred koncom udreli hostia, krížnu gólovú prihrávku stihol vykopnúť domáci obranca P. Maslo. Krátko pred koncom ešte strieľal Pačinda, skóre sa však už nemenilo.

Ladislav Jurkemik (tréner Ružomberka): "V stretnutí išlo zväčša o dobíjanie jednej bránky, hoci veľa šancí sme nemali. Na našu bránku letela jedna strela a bol z toho gól. Dvadsaťpäť minút sme potom mali problém sa z toho dostať. Chvalabohu, po zmene strán sme vyrovnali. Keď sme však mali pritlačiť, súper podržal loptu a už sme si nedokázali vytvoriť taký tlak, aby padol aj druhý gól. Košice potvrdili, že vedia hrať futbal."

Ladislav Šimčo
(tréner Košíc): "Stretnutie sa muselo divákom páčiť, prinieslo veľmi dobré rýchle prechodové fázy. Prvý polčas vyznel lepšie pre nás, druhý zase pre domácich. Výsledok 1:1 beriem. Stále musíme pokúšať šťastenu, aby sme už nejaký zápas doviedli do víťazného konca."

* Pre MFK Košice to bola štvrta remíza 1:1 z piatych doterajších zápasov Corgoň ligy.
* Vo všetkých štyroch zápasoch Košičania vyhrávali, ale nedokázali udržať vedenie, aj preto sú v tabuľke na 10. mieste

MFK Košice - Zlaté Moravce 1:1

7. srpna 2011 v 9:02 ZAPASY
Góly: 31. Viazanko - 83. Čonka (vlastný)
ŽK: 8. Čonka, 57. Karaš, 72. Pačinda - 11. Pavol Majerník, 20. Orávik
rozhodovali: Trutz - T. Somoláni, Jenčura
1.250 divákov
Zostavy:
MFK Košice: F. López - Mikuláš Tóth, I. Djokovič, Dobias, Čonka - Isola, Šinglár - Pačinda, Karaš, Viazanko (39. U. Matič) - Diaby (58. Škutka)
Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda, Janečka, Pavol Majerník (78. Brčák), Chren - Orávik, Kuračka, Pavlovič, A. Candrák (43. Pavelka) - M. Babic, Hodek

Zlaté Moravce začali aktívnejšie, ale vydržalo im to iba krátko. Postupne prevzali iniciatívu domáci futbalisti. Tí hrozili najmä po nebezpečných prihrávkach za obranu súpera. Hosťom sa v úvode darilo zachytávať pokusy Košičanov do ofsajdovej pasce, potom však čoraz vypuklejšie nestíhali najmä za rýchlonohým Viazankom. Už v 12. min mali Košice blízko ku gólu, keď Pačinda krásne zatočil loptu z priameho kopu a Kuciak ju len s námahou vytlačil na brvno. V 31. min vyšla hostiteľom krásna kombinačná akcia, na jej konci si Viazanko obhodil Majerníka a z hranice šestnástky prekonal Kuciaka. O štyri minúty neskôr po rýchlej prihrávke za obranu išiel Viazanko sám na Kuciaka, no nastrelil iba brvno. Hostia až v 45. min prvý raz vystrelili na bránku, ale Chrenov pokus mal skôr propagačný charakter.
Po zmene strán mali ďalšiu vyloženú šancu domáci, keď Isola vysunul Diabyho, ktorý išiel sám na Kuciaka, ten však jeho prudkú strelu reflexívne vyrazil. V 65. min zaváhal v dobrej situácii aj Karas. Od toho momentu zobrali opraty stretnutia do svojich rúk hostia a boli čoraz nebezpečnejší. Niekoľko striel síce zblokovali domáci obrancovia, ale v 74. min Tóth dal nepovoleným spôsobom "malú domov" Lópezovi a hostia zahrávali nepriamy kop z 11 m. Kuračka však napálil loptu len do Dobiasa stojaceho na čiare. Domáci ešte pohrozili Škutkovou strelou zo šestnástky, ktorú Kuciak kryl, no to bolo z ich strany všetko. V závere im dochádzali sily, čo Zlaté Moravce napokon aj využili. V 80. min Babicovu strelu z diaľky López kryl, ale o tri minúty Hodek z uhla odcentroval pred bránku MFK a od Čonku sa lopta odrazila do siete. Košičania potom mali aj šťastie, pretože minútu po góle išiel Pavelka sám na bránku, no preloboval nielen brankára ale i jeho svätyňu.

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "Opäť sme zlyhali v koncovke, nemáme hráča ktorý by premieňal šance. Odohrali sme výborný prvý polčas, stretnutie však ovplyvnilo nútené striedanie Viazanka po faule. Mali sme dosť príležitosti na potvrdenie vedenia druhým gólom, hostia napokon vyrovnali a remíza je asi spravodlivá."
Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Dobre sme začali, ale Košice po desiatich minútach pridali na agresivite. Domáci dobre napádali a dočkali sa odmeny v podobe vedúceho gólu. Prestriedali sme, na ihrisko prišiel Pavelka a v závere sa nám podarilo vyrovnať. Dokonca sme mohli aj vyhrať. Remíza je pomerne spravodlivá."