(10. kolo) FC ŠTK 1914 Šamorín - FC VSS Košice Streda 24.5.2017 17:00

rozhodovali: Smolák - T. Somoláni, Vindiš
1.220 divákov
Zostavy:
Dunajská Streda: P. Kováč - Laštovka, Struhár, Marcin, Konečný - Hílek - Helísek, Čorič (76. Štajer), Zs. Németh - Matúš (65. Delarge), Harsányi (55. Tomčák)
MFK Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth, I. Djokovič, Dobias, Čonka (18. Isola) - Hovančík - Pačinda (90+. Karaš), K. Kuzma, Matič, Viazanko - J. Novák (84. Jurčo)

V stretnutí posledných dvoch mužstiev tabuľky bola od začiatku evidentná snaha domácich o prvý bodový zápis. Zväčša sa hralo na polovici hostí, ktorí sa snažili o rýchle protiútoky. Kováča v domácej bránke, však ani raz neohrozili. Naopak, domáci si vytvárali strelecké pozície, s prehľadom chytajúceho Tofiloského, však prekonať nedokázali. V úvode sa zastreľoval Matúš, jeho dva pokusy košický gólman s prehľadom kryl. V 7. min Németh presným centrom našiel Helíska, ktorý z uhla hlavou mieril nad. Vzápätí Čoričov priamy kop Struhár hlavou posnul na Harsányiho, ale jeho hlavička bola nepresná. V 16. min sa v gólovej šanci ocitol Helísek, ktorý v strede poľa vybojoval loptu, ale v úniku dvoch na brankára zvolil strelu do náručia Tofiloského. V dobrej streleckej pozícií sa ocitli aj Németh, ktorý z vnútra šestnástky minul tesne pravý horný roh a po ňom Marcin na päťke hlavou minul skvelý Čoričov center. V závere polčasu sa pekne uvoľnil Harsányi, poslal loptu pred bránku, kde nabiehajúci Németh netrafil ideálne. V 44. min sa do náznaku šance dostali Košičania, peknú kombináciu však Isola pokazil nepresnou prihrávkou.
Kŕčovitá snaha domácich pokračovala aj v druhom polčase. Do ich hry sa čoraz viac vkrádala nervozita a po prestávke Tofiloského ani vážnejšie neohrozili. Ich nádeje dostali vážnu trhlinu v 54. min, keď prvá ozaj nebezpečná akcia hostí skončila gólom: Matič zbehol popri Laštovkovi, presným centrom našiel Nováka a ten hlavou rozvlnil sieť. O 15 min Matič uličkou vysnul Nováka, ale jeho únik skončil slabou strelou do Kováčových rúk. V 86. min sa po Jurčovej prihrávke Pačinda ocitol sám pred Kováčom, obstrelil však gólmana aj jeho bránu. Z domácej strany bol najnebezpečnejší Helískov center, ktorý krátko pred koncom zápasu spadol na hornú sieť, a tak si hostia za zlepšený druhopolčasový výkon odvážajú domov tri body.

Krisztián Németh (tréner Dunajskej Stredy): "Tento zápas bol pre nás kľúčový. Začali sme aktívne, presingom sme uzavreli súpera celý prvý polčas na jeho polovici. Mohli sme streliť tri - štyri góly, ale, žiaľ, do kabíny sme išli za bezgólového stavu. V druhom polčase sme v tom chceli pokračovať, žiaľ, v desiatej minúte sme dostali gól, čo našim mužstvom, ktoré je teraz labilné dosť otriaslo. Skúšali sme to otvoriť, hrali sme vabank, ale do gólových príležitostí sme sa už nedostali."

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "Nevstúpili sme dobre do zápasu, domáci si vytvorili tlak a mali aj dobré príležitosti na strelenie gólu. Postupne sme sa zlepšovali. Vyvarovali sme sa chýb a začali hrať kompaktne. Domáci začali byť čoraz nervóznejší, čo bola voda na náš mlyn. Cez polčas sme si povedali, že musíme hrať aktívnejšie a trpezlivo čakať na našu šancu. Tá prišla a po rýchlom brejku sme dosiahli gól, po ktorom domáci začali hrať vabank, pri ktorom sme si dokázali vytvoriť aj ďalšie šance a mohli sme vyhrať výraznejšie."

* Košice dosiahli prvé víťazstvo
* Najbližšie hrajú MFK Košice po Reprezentačnej prestávke znova vonku na pôde nováčika AS Trenčín, doma budú hrať najbližšie v sobotu 17.9.2011 o 17:30 v derby proti Tatranu Prešov