rozhodovali: Samotný - Chládek, Petríček
1680 divákov
Zostavy:
MFK Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth (68. Kražel), I. Djokovič, Dobias, Čonka - Isola, Šinglár (46. Kavka) - Karaš (68. T. Kubík), U. Matič, Viazanko - Pačinda
FC Nitra: L. Hroššo - Kaspřák, Martin Tóth, M. Kolmokov, Čirik - Šimončič (73. Harbuľák), Držík - N´Tuli (64. V. Gajdoš), I. Hodúr (86. R. Sloboda), Ľ. Kolár - Šimonek

V Čermeli takmer 20 minút diváci nevideli nič zaujímavé. Hra sa prelievala od jednej šestnástky k druhej a k prvej strele sa dostal Šimončič až v 19. min. Z výbornej pozície dobre vystrelil, ale Tofiloski jeho pokus kryl. Nitrania boli aktívnejší a hrozili po rýchlych protiútokoch. Po polhodine hry Kolárova strela letela nad bránku. V 38. min Šimonek dobre vyzvŕtal obrancov, prudko vystrelil, no Tofiloski opäť potvrdil svoje kvality. Košičania si nepresnou hrou priam pýtali gól a ten prišiel hneď o niekoľko sekúnd, keď Šimončič po centri N´Tuliho hlavičkoval do siete - 0:1. Hráči MFK sa celý prvý polčas hľadali a k prvej strele sa dostali až v 42. min. Matičov pokus skončil v náručí Hrošša.

Do druhého polčasu vybehli Košičania oveľa aktívnejšie. Na hrot útoku sa vysunul vysoký stopér Djokovič a hostia zrazu nevedeli, kam skôr skočiť. Domáci sa však nevedeli dostať do vyloženej príležitosti. Presne po hodine hry Matičov volej z 25 m vyboxoval Hroššo spod brvna. V 64. min po Kolárovom centri nekrytý N´Tuli zvýšil na 2:0 na Nitru. O dve minúty neskôr mohol byť náskok hostí ešte vyšší, Gajdošova strela skončila na žrdi. Na druhej strane strieľal Pačinda a následná Djokovičova dorážka iba pohladila brvno. Košičania hrali vabank, čo hosťom vyhovovalo - podnikali rýchle protiútoky. V 78. min Držíkovu strelu Tofiloski kryl. Deväť minút pred koncom išiel Viazanko sám na Hrošša, ale ten ukázal skvelý reflex. Víťazstvo Nitry bolo zaslúžené.

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "Vôbec sme nezvládli prvý polčas. Chlapci sa ťažko pohybovali. Po zmene strán sme zmenili rozostavenie. Na hrot išiel Djokovič a prišli aj príležitosti. Škoda, že sa nám nepodarilo aspoň jedným gólom zdramatizovať stretnutie. V opačnom prípade by mohol zápas vyzerať inak."

Cyril Stachura (tréner Nitry): "Počas celého zápasu sme boli lepším mužstvom. Vypracovali sme si viac príležitostí. V druhom polčase nám chvíľu trvalo, kým sme si zvykli na zmeny v domácom tíme. Otvárali sa nám priestory na kontry, z ktorých sme jednu využili. Som spokojný s výkonom mužstva."

* MFK Košice prehrali druhykrát v sezóne , po prehre s B.Bystricou 0:4 znova na nulu, tentokrát však prvykrát doma.
* V nasledujúcom kole pocestuju Košičania na pôdu posledného týmu tabuľky DAC Dunajskej Stredy.