O postup (5. kolo) ŠFK Sereď - FC VSS Košice Nedeľa 30.4.2017 16:30

ŽK: 17. Gallo - 32. Čonka, 45. Diaby, 62. I. Djokovič
1409 divákov
Zostavy:
Ružomberok: L. Hrdlička - P. Maslo, Bielák, Radič, Gallo - Ivan Kotora (31. Pilár, 67. Pekár), Greššák (64. Šmahaj), Hoferica, Ďubek - Masaryk, Krbeček
MFK Košice: F. López - Mikuláš Tóth, I. Djokovič, Dobias, Čonka - Isola, Šinglár - Pačinda, U. Matič (90. Kražel), Karaš (66. K. Kuzma) - Diaby (46. T. Kubík)

Stretnutie sa začalo pre domácich šokom. V 5. min sa k nevinnej strele z 20 m odhodlal Pačinda, Hrdlička urobil v bránke chybu a lopta skončila za jeho chrbtom - 0:1. Ružomberčania hrali od úvodného hvizdu ospalo a v ich pokutovom území bolo viackrát rušno. Po štvrťhodine hry sa domáci prebudili, do pokutového územia Košičanov sa predral Masaryk, ale jeho strelu zblízka brankár López vyrazil. Potom opäť prišli chvíle hostí a v 19. min bomba Čonku, Hrdlička si v tomto prípade už dal väčší pozor. O chvíľu skúšal šťastie ružomberský kapitán Ďubek, jeho ďalekonosnej strele však chýbala presnosť. Ďalšie fázy boli v znamení prevahy domácich, do šance sa však nevedeli dostať. Obe mužstvá predvádzali len málo záživné futbalové predstavenie a chvíľami sa nebolo na čo pozerať.
Aj do druhého dejstva mali lepší vstup hostia. V 52. min krížny center našiel Pačindu, ktorého hlavička trafila žrď a následný pokus toho istého hráča, tiež hlavou skončil v Hrdličkovom náručí. Ďalšia šanca prišla až v 68. min a pre Ružomberok znamenala vyrovnanie. Masaryk dostal do behu ideálnu prihrávku a z hranice malého obdĺžnika obhodil Lópeza - 1:1. Pre Masaryka to bol už tretí gólový zápis v sezóne. Ten istý hráč potom pálil z diaľky, bránku však netrafil. Následne mal sľubnú príležitosť Krbeček, no aj jeho hlavička brankársku svätyňu minula. Sedem minút pred koncom udreli hostia, krížnu gólovú prihrávku stihol vykopnúť domáci obranca P. Maslo. Krátko pred koncom ešte strieľal Pačinda, skóre sa však už nemenilo.

Ladislav Jurkemik (tréner Ružomberka): "V stretnutí išlo zväčša o dobíjanie jednej bránky, hoci veľa šancí sme nemali. Na našu bránku letela jedna strela a bol z toho gól. Dvadsaťpäť minút sme potom mali problém sa z toho dostať. Chvalabohu, po zmene strán sme vyrovnali. Keď sme však mali pritlačiť, súper podržal loptu a už sme si nedokázali vytvoriť taký tlak, aby padol aj druhý gól. Košice potvrdili, že vedia hrať futbal."

Ladislav Šimčo
(tréner Košíc): "Stretnutie sa muselo divákom páčiť, prinieslo veľmi dobré rýchle prechodové fázy. Prvý polčas vyznel lepšie pre nás, druhý zase pre domácich. Výsledok 1:1 beriem. Stále musíme pokúšať šťastenu, aby sme už nejaký zápas doviedli do víťazného konca."

* Pre MFK Košice to bola štvrta remíza 1:1 z piatych doterajších zápasov Corgoň ligy.