Góly: 51. Šebo, 53. Milinkovič - 26. D. Škutka
ŽK: 29. Dosoudil, 43. Guédé, 78. Hartig - 49. Kavka, 83. Viazanko
rozhodovali: Jaška - Súkenníková, Kubačka
1.945 divákov.
Zostavy:
Slovan: Putnocký - Bagayoko, Dobrotka, Dosoudil, Had (46. Táborský) - Guédé, Kladrubský (31. Hartig) - Čermák (68. Grendel), Milinkovič, I. Žofčák - Šebo
MFK Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth, Kavka, Dobias, Čonka - K. Kuzma, Šinglár (58. Karaš) - Isola (86. Skvašík), Diaby (58. Gondoľ), Viazanko - D. Škutka

Prvú zmysluplnú akciu stretnutia Slovana a Košíc predviedol v 7. min Milinkovič, no jeho ukážkový slalom obranou hostí nepriniesol žiadne ovocie. Košičania loptu včas odkopli. V 24. min kapitán domácich Žofčák ideálne našiel voľného Guédého, no jeho krížnu prihrávku Šebo pred bránkou Košíc nedostihol. Šok pre domáci tábor priniesla 26. min, keď Škutka z 28 m presne vystrelil a Putnocký bol na jeho pokus krátky - 0:1. Zaskočení domáci prvýkrát trafili do priestoru bránky Košíc až v 45. min, no pozorný Tofiloski priamu strelu Milinkoviča do horného rohu bez problémov chytil.

Unikátne 421-minútové suchoty majstra ukončil v 51. min Filip Šebo, ktorý potrestal školácku chybu brankára Tofiloského. Brankár Košíc nepochopiteľne podbehol loptu pred pokutovým územím. O dve minúty neskôr bolo už na ukazovateli skóre 2:1, keď ukážkovú biliardovú akciu trojice Milinkovič - Šebo - Žofčák úspešne zavŕšil srbský legionár presnou strelou. V 70 min Tofiloski napravil svoju chybu a odvážnym skokom zmaril ďalšiu gólovú šancu domácich. Brankár hostí sa vyznamenal aj v 80. min, keď zmaril sólový únik Šeba. O štyri minúty neskôr opäť Tofiloski zachránil pred Šebom po dlhej prihrávke Milinkoviča.

* Slovan dal gól po 421 minutách, predtým neskóroval 4 zápasy po sebe, naposledy v B.Bystrici pri víťazstve 2:1 skóroval v 90 minúte Halenár
* Košice dosiahli štvrtú prehru v sezóne.
* Košice majú spolu s DAC najhoršiu obranu, oba tímy inkasovali po 16 gólov.

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana): "Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Prvý polčas bol z našej strany totálna katastrofa. Hra sa nám nedarila, kondícia hráčov neexistuje, to čo doteraz predvádzali, bol jeden herný krč. Druhý polčas hráči podali výkon, aký si predstavujem. Dali sme po dlhom čase gól, ale to bolo po hrubej chybe hosťujúceho brankára. Som rád, že sme toto stretnutie otočili, lebo pre nás je teraz každý zápas veľmi ťažký. Ak by Šebo premenil aj ďalšie svoje šance, vyhrali by sme vyšším rozdielom. Za dnešný výkon chcem pochváliť Milinkoviča a Žofčáka, tak by mali hrať hráči, ktorí sú ťahúňmi mužstva. Už dávnejšie som niektorým naznačil že sa v Slovane iba vezú, čo nie je dobré. Budeme musieť s tým niečo robiť."

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "Prišli sme do Bratislavy a vedeli sme, čo nás tu čaká. Vývoj zápasu potvrdil naše očakávania, chlapcov však musím pochváliť za to, že disciplinovane plnili hernú taktiku a takmer nám vyšlo všetko, čo sme na Slovane chceli hrať. Zamerali sme sa na bránenie našej polovice a rýchlymi protiútokmi sme chceli ohrozovať bránku domácich. Toto sa nám darilo až do 51. min, keď slovanisti dali prvý gól. Bola to obrovská chyba nášho brankára a tento moment bol zlomovým okamihom celého stretnutia. Potom už Slovan prebral iniciatívu a štyridsať minút bol lepším mužstvom. V závere sme chceli ešte vyrovnať, ale už nám to nebolo dopriate, nemali sme na to sily."

Zostavy:
MFK Košice: Tofiloski - Tóth, Kavka, Dobias, Čonka - Pačinda, Kuzma, Šinglár, Viazanko (90.+ Isola) - Diaby, Škutka (83. Matič)
Tatran Prešov: Jakub Diviš - Kolbas, M. Farbák (83. Guba), Čep, Krob - Lipták (54. Žůrek) - Ricardo Torres (40. V. Baláž), V. Macko, P. Petráš, P. Katona - Bernardo.

Ladislav Šimčo (tréner MFK): "Som rád, že zápas dopadol herne i výsledkovo tak, ako sme si predsavzali. Po debakli v Trenčíne sme si napravili reputáciu. Vychádzala nám najmä prechodová fáza po stranách, výborne zahrali krajní obrancovia. Mali sme dosť možností na poistenie výsledku, aby sme dohrali zápas pokojnejšie."

Štefan Tarkovič (tréner Prešova): "Nebudem obhajovať neobhájiteľné. Veľmi rád by som videl do hláv našich hráčov. Žiaľ, nevidím. Nevyhrávame úplne základné osobné súboje, v prechodovej fáze sa vôbec nevieme presadiť, pôsobíme veľmi chaoticky. Mňa to strašne mrzí. Hoci derby rozhodla penalta, súper urobil viac pre víťazstvo. Zaslúžil si vyhrať."

* Košice dosiahli vo svojom štvrtom domácom zápase svoje prvé víťazstvo, doteraz mali 2 remízy a prehru.

AS Trenčín - MFK Košice 4:1

10. září 2011 v 19:45 ZAPASY
Góly: 19. Kleščík, 50. Dobias (vlastný gól), 54. Depetris, 84. Peltier - 78. Diaby
ŽK: 34. Báez - 45. M. Tóth, 45.+ I. Djokovič, 51. Viazanko, 82. Isola
rozhodovali: Valášek - Mókoš, Cuninka, 2215 divákov
Zostavy:
Trenčín: Volešák - Godál, Kleščík, Ševela, Holúbek - Baéz (88. Malec) - V. Horváth, Salinas, Štefánik (46. Peltier), Hlohovský (77. Mazan) - Depetris
MFK Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth, I. Djokovič (57. Kavka), Dobias, Čonka - K. Kuzma, Isola - Pačinda, U. Matič (46. Karaš), Viazanko - J. Novák (73. Diaby)

Domáci sa od začiatku snažili diktovať tempo hry, no brzdilo ich množstvo nepresností. Napriek tomu dokázali ohroziť súpera. V 9. min Depetris z uhla nenamieril presne do odkrytej bránky a o chvíľu Horváthova hlavička z päťky skončila v náručí Tofiloského. V 19. min sa po skrumáži v šestnástke lopta dostala až ku Kleščíkovi, ktorý z bezprostrednej blízkosti nekompromisne napol sieť - 1:0. V 32. min brankár hostí neudržal Horváthovu strelu, ale Ševela z blízka prekopol bránku.
Druhý polčas síce začali lepšie hostia, keď v úvodných minútach Novák dvakrát nebezpečne ohrozil Volešáka, potom však Trenčín v rozpätí štyroch minút rozhodol o svojom víťazstve. V 50. min Báezovu strelu tečoval do vlastnej bránky Dobias a v 54. min Peltierovu strelu po peknom sóle Tofiloski vyrazil pred Depetrisa, ktorý loptu dokopol do odkrytej siete. Košice neskôr využili súperovo poľavenie, v 64. min Novák pohrozil z priameho kopu z 35 m a v 78. min Diaby po protiútoku strelou z uhla korigoval skóre. Posledné slovo však mal v 84. min domáci Peltier, ktorý vnikol do šestnástky a umiestnenou strelou k žrdi zavŕšil zaslúžené trenčianske víťazstvo po kvalitnom výkone.

Adrián Guľa (tréner Trenčína): "Do zápasu sme vstúpili príliš opatrne, chýbala nám vyššia presnosť v hre. Potom nám však pomohol úvodný strelený gól po štandardnej situácii a keď sme na začiatku druhého polčasu dokázali zvládnuť kritické momenty pri súperových veľkých šanciach, nakoniec sme preukázali mimoriadnu efektivitu a dokázali sme výrazne zvíťaziť. Podľa mojej mienky bol síce súper herne lepši, ale prejavila sa naša väčšia túžba po strelení gólov i zdravá agresivita pri zakončovaní akcií. Napriek tomu však máme stále veľmi veľa čo zlepšovať."
Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "Na začiatku zápasu sme sa len zoznamovali s umelým trávnikom a všetko podstatné sme o ňom zistili až v 19. min zápasu, keď sme dostali prvý gól. Chceli sme hrať aktívnu obranu, čo sa nám však v prvom polčase vôbec nedarilo a našou pasivitou sme pomohli súperovi. V druhom polčase sme chceli otočiť vývoj hry a v tomto stretnutí zvíťaziť, nedokázali sme však využiť dve vynikajúce šance a vzápätí na to sme si strelil vlastný gól. Hoci naša hra už bola potom už lepšia, s týmto zápasom sa nám už nepodarilo nič podstatné urobiť."

* Košičania dostali druhykrát v sezóne 4 góly v zápase a so 14 inkasovanými gólmi tak majú po 8. kole najhoršiu obranu.
* Budúce kolo sa predstavia doma v derby zápase s Prešovom.