(10. kolo) FC ŠTK 1914 Šamorín - FC VSS Košice Streda 24.5.2017 17:00

Góly: 70. a 84. Pačinda (druhý z 11 m), 55. Djokovič - 5. Uškovič
ŽK: 51. Karaš, 70. Pačinda - 47. Savič, 69. Poljovka,
rozhodovali: Matúš - T. Somoláni, Brendza
* Košice dosiahli víťazstvo po predchadzajúcich štyroch prehrách.
Zostavy:
Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth, Djokovič (67. Jurčo), Kavka, Čonka - Šinglár - Pačinda, Diaby, Karaš (85. Hovančík), Viazanko - Škutka (68. Isola)
Banská Bystrica: Belic - B. Ľupták, Poljovka, Gyömbér, Savič - Považanec (61. T. Hučko), Prekop (61. M. Pančík), M. Bažík, Rejdovian - Jakubko, Uškovič (75. Johancsik)

Hostia mali vydarený vstup do stretnutia. Už v 5. min nechali domáci voľného Uškoviča a ten poľahky otvoril skóre - 0:1. Od tohto momentu mali viac z hry Košičania, no dlho sa im nedarilo nájsť mušku. Strely Škutku, Čonku, Viazanka i Diabyho iba presvišťali popri bránke Belica. V 35. min Pačindova jedovka tesne minula žrď a o minútu neskôr Djokovičov pokus narobil problémy brankárovi Dukly. V 42. min sa hostia druhýkrát dostali k bráne Tofiloského a Jakubkovej hlavičke chýbalo málo, aby doletela do bránky. V 45. min najprv Bažík vyskúšal pozornosť brankára MFK a hneď z protiútoku Belic vyrazil Pačindovu strelu iba na roh.
Hosťujúci hráči hrali aj po prestávke naďalej pasívne, no tentoraz ich už Košičania trestali. V 55. min po Pačindovom rohu Djokovič hlavou dorovnal skóre. Po hodine hry sa neujala strela Viazanka k žrdi, ktorú Belic kryl. V 68. min sa vo veľkej šanci objavil Jakubko, no zblízka nenamieril presne. V 70. min zahrávali Košičania priamy kop, Čonkovu tvrdú strelu Belic iba vyrazil pred Pačindu, a ten poľahky zakončil - 2:1. Domáci naďalej hrozili, no Pačinda trafil len Belica a Škutka obrancu Dukly, keď mal pred sebou prázdnu bránku. V 84. min premenil Pačinda jedenástku a spečatil zaslúžené víťazstvo Košíc na 3:1.

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "Pre nás to bol nesmierne ťažký zápas. Nevyvíjal sa pre nás priaznivo, inkasovali sme rýchly gól. S buldočou vôľou sme ho nakoniec otočili a strelili po prvý raz viac ako jeden gól v zápase."
Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): "Chceli sme minimálne bodovať. Súper hral dôrazne a agresívne, góly strelil po štandardkách, preto odchádzame sklamaní."