Góly: 53. Šinglár, 64. E. Pačinda, 76. J. Novák
ŽK: 61. Dobias, 62. Šinglár, 82. Čonka - 36. Matůš, 58. Kabele, 62. Egidijus Majus, 78. P. Kováč
680 divákov
Zostavy:
MFK Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth, I. Djokovič, Dobias, Čonka - Isola, Šinglár - E. Pačinda (67. J. Novák), K. Kuzma (77. Skvašík), Viazanko - Škutka (46. Pavol Jurčo)
DAC 1904 Dunajská Streda: P. Kováč - Helísek (85. Lénárth), Struhár, Egidijus Majus, R. Konečný (72. Tomčák) - Boya, Hílek - Kabele, Čorič, Matůš (90. Ágh) - Delarge

Lepší štart do stretnutia mali hostia, Čorič však v 2. min z hranice bránkového územia zahodil nemožné. To však bolo zo strany Dunajskej Stredy v prvom polčase všetko. Potom to už bol len súboj košických hráčov a brankára hostí Pavla Kováča. Ten musel zasahovať v 4. min po Dobiasovej hlavičke. O chvíľu neskôr Škutka z dobrej pozície prestrelil. V 17. min sa Viazanko po kolmici ocitol pred Kováčom, ktorý včas vybehol a vyrazil jeho pokus. V 20. min sa Škutka dostal do vyloženej streleckej pozície, ale nie príliš razantnú strelu z jedenástich metrov kryl brankár Dunajskej Stredy. Po polhodine hry opäť Viazanko v dobrej šanci prekopol. Košičania hrali naďalej aktívne a zamestnávali defenzívu hostí. V 37. min Isolova strela skončila na žrdi. Pačindov ďalekonosný pokus v 42. min narobil Kováčovi starosti, keď lopta neprirodzene odskočila, no odrazila sa mimo bránky.

Košičania mali dobrý vstup do druhého dejstva, keď Šinglár využil zaváhanie obrancu Helíska a vybehnutie P. Kováča a zo šestnástky pohodlne otvoril skóre duelu - 1:0. V 58. min fauloval Kabele v pokutovom území domáceho Isolu a rozhodca ukázal na biely bod. Nariadenú jedenástku však P. Kováč kryl Pačindovi. Domáci stredopoliar však svoju chybu odčinil o päť minút neskôr, keď využil ďalšie zaváhanie v defenzíve hostí. Roman Konečný dal hlavičkou malú domov a Pačinda v 64. min z uhla skóroval - 2:0. V 76. min po rýchlom protiútoku K. Kuzma našiel voľného J. Nováka a ten do odkrytej bránky stanovil na konečných 3:0. Hostia ešte pohrozili Delargem, ktorý si vypracoval dve šance, pri oboch sa však vyznamenal Tofiloski.

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "Som rád, že sme zvládli tento duel a vyhrali ho výrazným rozdielom. Počas celého zápasu sme ovládali hru a mali sme dosť šancí, navyše sme nepremenili jedenástku. Som spokojný s výsledkom a teší ma, že budeme spokojnejšie zimovať."

Krisztián Németh (tréner Dunajskej Stredy): "Začali sme výbornou šancou už v 2. min, potom však súper prevzal iniciatívu. Košice boli aktívnejšie a v prvom polčase nás podržal brankár Kováč. Druhé dejstvo sme začali aktívne, no urobili sme dve chyby, ktoré súper využil a bolo po zápase."

9. AS Trenčín 18 4 7 7 21:26 19
10. MFK Košice 18 4 6 8 19:26 18 Doma: 9z. 3-3-3 11:9 12B. Vonku: 9z. 1-3-5 8:17 6B.

Zostavy:
FC Nitra: M. Chudý - Kaspřák, Martin Tóth, Harbuľák, Čirik - Šimončič, Držík - Ľ. Kolár (89. M. Gajdošík), I. Hodúr, V. Gajdoš (73. Matúš Mikuš) - Šimonek (79. Rák)
MFK Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth, Kavka, Dobias, Čonka - Isola (87. Hovančík), K. Kuzma - E. Pačinda (77. J. Novák), Diaby (53. Skvašík), Viazanko - Škutka

Zápas sa začal šancou Gajdoša po prihrávke Hodúra, ale Tofiloski loptu do siete nepustil. Už z následného rohového kopu však Gajdoš otvoril skóre - 1:0. V 5. min bol blízko ku gólu Šimonek, strieľal len do brankára hostí. V 24. min Gajdoš vysunul Hodúra, ale ten v dobrej pozícii poslal loptu vedľa košickej bránky. O desať minút neskôr po akcii Kaspřáka s Hodúrom nepochodil opäť Šimonek. Hostia sa dostali k slovu až v 38. min, Pačindov pokus z hranice pokutového územia zlikvidoval domáci brankár Chudý.
Po prestávke prvý skúšal šťastie Šimončič, ale minul bránku. V 56. min vyslal Skvašík technickú strelu, ale jeho pokus sa neujal. O dve minúty neskôr sa ten istý hráč dostal do dobrej pozície, no Chudý jeho strelu kryl. V 65. min trafil Gajdoš z 10 m iba do rúk hosťujúceho gólmana. V 69. min Košice vyrovnali Viazankom po Skvašíkovej akcii. V 79. min strieľal z diaľky Kolár a po následnom rohovom kope skončila prudká strela Martina Tótha tesne vedľa košickej bránky. Rozhodnúť mohol o malú chvíľu Novák, ale z 20 m trafil iba brvno domácej svätyne.

Cyril Stachura (tréner Nitry): "Prvý polčas sme zvládli veľmi dobre, škoda že sme nevyužili ďalšie šance. Po prestávke nám vypadol stred poľa, súper túžbou získať body dokázal skórovať a tak sa zrodila remíza."
Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Domáci nás v prvom vo všetkom prevyšovali, dali gól. My sme počas prestávky museli hráčom dôrazne pripomenúť, aké sú ich úlohy. V druhom polčase sme si vytvorili niekoľko dobrých šancí, strelili sme gól a výsledok zodpovedá vývoju zápasu."

MFK Košice - MFK Ružomberok 1:1

10. listopadu 2011 v 8:57 ZAPASY
Góly: 3. Šinglár - 52. Masaryk
ŽK: 55. K. Kuzma, 62. Djokovič, 81. Šinglár - 15. A. Sloboda, 28. Skalák, 70. J. Vavrík
rozhodovali: P. Hrčka - R. Sluk, Poláček
650 divákov
Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth, Djokovič, Dobias, Čonka - Kavka (62. Isola), Šinglár - E. Pačinda (60. J. Novák), K. Kuzma, Viazanko - Škutka (74. Nurkovič)
Ružomberok: L. Hrdlička - P. Maslo, Huber, Greššák, M. Jurkemik - J. Vavrík - Skalák, A. Sloboda (46. Serečin), Hoferica (76. Š. Pekár), Ďubek - Masaryk

Domáci mali vydarený úvod, ktorým zaskočili hostí. Už v 2. min Hrdlička vyrazil Čonkovu strelu na roh a po jeho rozohratí Šinglár otvoril skóre. Košičania naďalej boli aktívnejší ako Ružomberčania, ale prekonávali sa v zahadzovaní príležitostí. V 7. min Škutka namieril iba do bočnej siete, v 15. min Tóthov volej išiel tesne nad a v 19. min rýchle prečíslenie žltomodrých riešil Kuzma zle, keď namiesto zakončenia hľadal výhodnejšie postaveného spoluhráča. Hostia vážnejšie pohrozili až po polhodine najprv Jurkemikom a potom Skalákom, obe zakončenia vypracoval Masaryk. V 45. min zahodili domáci nemožné, keď išli traja na jedného: Kuzma si mohol vybrať, komu prihrá na skórovanie do prázdnej brány, ale napokon sám slabo vystrelil a Hrdlička jeho pokus kryl.
Po prestávke vybehli Ružomberčania na trávnik ako vymenení a boli to Košičania, ktorí nevedeli kam skôr skočiť. Už po siedmich minútach Masaryk po rohu vyrovnal a hostia naďalej nepríjemne dobiedzali. O minútu neskôr Tofiloski zmaril Masarykov lob a v 59. min Čonka v poslednej chvíli zabránil skórovať Ďubekovi. Hra sa potom prelínala z jednej strany na druhú a prakticky z každého protiútoku hrozila šanca. Pri sledovaní výborného zápasu si diváci prišli na svoje. V 71. min gólman hostí Hrdlička vyrazil strelu Viazanka. V záverečných minútach obe mužstvá zlyhávali vo finálnej fáze, konečná remíza spravodlivo vyjadruje dianie na ihrisku.

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "Je to spravodlivý výsledok. Musím pochváliť hráčov za prvý polčas. Okrem gólu si vypracovali tri - štyri šance, takže už pred prestávkou mohli rozhodnúť. Nezvládli sme však úvod druhého polčasu, keď sme - pre mňa nepochopiteľne - urobili chybu pri ´štandardke´, nepokryli sme gólového hráča Masaryka. V závere sme sa pokúšali niečo urobiť s výsledkom, ale už to nešlo."

Aleš Křeček (tréner Ružomberka): "Prišli sme sem zvíťaziť. Súper bol veľmi dobre pripravený a v prvom polčase sa zaslúžene ujal vedenia. My sme nehrali dobre, horela nám predovšetkým pravá strana. Po prestávke sme však boli aktívnejší a lepší. Z pohľadu trénerov to bol trošku ´zbláznený´ futbal, lebo sa hralo hore - dolu, ale fanúšikovia si prišli na svoje. Remíza je spravodlivá."

Zostavy:
Zlaté Moravce: M. Kuciak - A. Candrák, Janečka, Pavol Majerník, Chren - Pavlovič - Orávik (77. Pavlenda), M. Babic (46. Kuračka), Paur, M. Hruška - Brčák (71. Hodek)
MFK Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth, Kavka, Šinglár, Čonka - Karaš (39. Nurkovič), K. Kuzma (60. Skvašík), Hovančík, Viazanko - K. Diaby (81. J. Novák), Škutka

Domáci s vetrom v chrbte začali aktívne. Už v 3. min si na Brčákovu spätnú prihrávku nabehol Hruška, jeho tečovanú strelu Tofiloski kryl. Vedenia sa ujali domáci v 11. min, keď Chrenov prudký center našiel na hranici malého vápna nekrytého Brčáka, ktorý nedal Tofiloskému šancu - 1:0. V 27. min sa vo výbornej pozícii ocitol Babic, ale zoči-voči gólmanovi mieril iba doňho. Skóre sa opäť menilo v 28. min, na Orávikov center najvyššie vyskočil Brčák a hlavou zblízka upravil na 2:0. V týchto chvíľach domáci dominovali. Po polhodine sa bol sám pred brankárom Hruška, no namieril iba do jeho nôh. V 28. a 41. min sa v dvoch čistých šanciach ocitol Pavlovič, ale ani v jednom prípade netrafil bránku. Trest pre domácich prišiel v 44. min, po ľavej strane unikol Viazanko, jeho centrovaná lopta sa dostala až pred striedajúceho Nurkoviča, ktorý hlavou poľahky znížil - 2:1.
Druhé dejstvo sa začalo pre východniarov "nešťastne". V 48. min Hruška rozohral štandardnú situáciu a Orávikovu prudkú centrovanú loptu Škutka nechtiac umiestnil do vlastnej bránky - 3:1. O osude stretnutia mohol definitívne rozhodnúť v 57. min aktívny Hruška, ktorý si nabehol na dlhý pas Orávika, ale Tofiloski včasným vybehnutím zachránil situáciu. Hostí vrátil do stretnutia v 73. min Diaby, keď nekompromisne poslal Čonkov center za Kuciakov chrbát - 3:2. V závere si na Hruškov roh vyskočil Pavlovič, ale jeho gólovej hlavičke stálo v ceste brvno košickej svätyne. Napokon domáci ustrážili najtesnejšie víťazstvo, aj keď mali šancí na dva zápasy.
Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "S Košicami sme sa stretli na jeseň už štvrtýkrát. V I. polčase sme zahadzovali jednu šancu za druhou, čo sa nám v jeho závere vypomstilo, keď sme inkasovali kontaktný gól. Stretnutie malo dobré tempo, hoci ho občas kazil vietor. Sme však vďační za toto víťazstvo a ďalšie tri body do tabuľky."

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "Treba objektívne priznať, že I. polčas nás nezastihol v optimálnej pohode. Celý zápas sme doťahovali súperov náskok. Po zmene strán sme síce začali hrať aktívnejšie a vrátili sme sa do boja o body, vyrovnať sa nám však nepodarilo."