(KONIEC SEZÓNY 2016/2017)

Červen 2014

Žreb 2. predkola UEFA

23. června 2014 v 17:51 INFO
V pondelok bol žreb európskych pohárových súťaží. Ten prisúdil MFK Košice v 2. predkole Európskej ligy UEFA český tím Slovan Liberec. Prvý zápas sa hrá 17. júla pod Ještědom, odveta 24. júla v Čermeli.

"Sledovali sme online žrebovanie a nakoniec skočilo, že hráme v Liberci. Slovan je favoritom tohto dvojzápasu. V uplynulej sezóne Európskej ligy to dotiahol ďaleko, dosiahol výborné výsledky, no my sa mu budeme snažiť čo najviac znepríjemniť situáciu," povedal tréner MFK Radoslav Látal.

ZMENA!!!!!!
Prvý duel 2. predkola Európskej ligy UEFA so Slovanom Liberec odohrá MFK Košice 17. júla na vlastnom štadióne. Odveta bude 24. júla v Liberci.
UEFA má totiž pravidlo, že v jeden deň sa nemôžu hrať stretnutia v jednom meste alebo v mestách blízko seba. Keďže Mladá Boleslav, ktorá hrá v rovnakej súťaži a v rovnakom termíne, je od Liberca vzdialená ani nie 50 km, došlo k termínovej kolízii. Čakalo sa, či UEFA vymení poradie zápasov Mladej Boleslavi alebo Libercu. Nakoniec sa rozhodla pre druhú alternatívu. Zrejme aj preto, že Mladá Boleslav ešte nepozná svojho súpera. Ten vzíde zo zápasu 1. predkola Gabala - Široki Brijeg.

klubové farby: modrá, biela
najväčšie úspechy: 3x majster Česka (2001/2002, 2005/2006, 2011/2012), 1x víťaz Českého pohára (1999/2000), 1x štvrťfinále Pohára UEFA (2001/2002), 1x finalista Intertoto Cupu (2004)

Zápasy pred novou sezónou

16. června 2014 v 23:13 INFO
Prehľad prípravných zápasov pred začatím novej sezóny 2014/2015:
21. júna:
10:30 hod. Sigma Olomouc (ČR - I. liga) - MFK Košice 4:1 (1:1)
Góly: 37. Varadi, 47. Varadi, 50. Zahradníček, 84. Plšek - 44. Skvašík
MFK Košice:
1. polčas: Ružinský - Dordevič, Kavka, Bašista, Ostojič, Korijkov, Sekulič, Skvašík, Bukata, O. Diaby, Pačinda
2. polčas: Ružinský - Tóth, Kavka, Huk - Gáll, Šinglár, Urban, Horodník, Kubík - Galin, Novák

24. júna:
18:30 hod. LASK Linz (Rak. - III. liga) - MFK Košice 1:3 (0:2)
Góly: 53. Kögler - 19. Redzič, 43. Šinglár, 89. Pačinda (11 m)
MFK Košice: Stijakovič - Kavka, Bašista (80. T. Huk), Ostojič - Šinglár (46. Djordjevič, 74. Horodník), Korijkov - Sekulič, Bukata (61. L. Urban), Pačinda - Novák (46. Skvašík), Redzič (84. Galin).

26. júna:
??? - MFK Košice (Zrušený zápas)

27. júna
18:30 hod. SV RIED (I. Rak.) - MFK KOŠICE 0:0
Góly: ---
MFK I. polčas: Ružinský - T. Huk, Bašista, Sekulič - Korijkov - Viazanko, L. Urban, Delič, Pačinda - O. Diaby, Redzič.
MFK II. polčas: Stijakovič - Mik. Tóth, Kavka, Ostojič, Djordjevič - Novák, Skvašík (84. Horodník), Bukata, Fazlič, T. Kubík (83. Gáll) - Galin.

29. júna:
16:00 hod. SV Grödig (Rak. - I. liga) - MFK Košice 5:0 (2:0)
Góly: 9. a 58. Boller, 23. Nutz, 61. Tomi (11 m), 89. Strauss
MFK Košice: Tofiloski (35. Stijakovič) - Kavka, Ostojič, Sekulič (80. Jonec) - Viazanko (70. T. Huk), Fazlič (46. Delič), Bukata, Djordjevič (34. T. Kubík) - Pačinda (80. Gáll) - Redzič (70. Galin), Novák (46. Šinglár).

1. júla:
17:30 hod. SV Mattersburg (Rak. - II. liga) - MFK Košice 1:4 (1:2)
Góly: 44. Pink - 3. Bašista, 30. Korijkov, 57. Djordjevič, 87. Jonec
MFK Košice: Tofiloski (46. Barta) - Mik. Tóth, Bašista (65. Jonec), T. Huk, Djordjevič - Korijkov (46. Horodník), L. Urban (65. Šinglár) - Gáll, Skvašík, Smiljanič (46. Stojanovič) - Novák (46. T. Kubík).

5. júla:
ŠK Slovan Bratislava - MFK Košice 1:0 (Superpohár)

9. ročník 2001/2002 - Marek Mintál (MŠK Žilina) - 21 gólov
10. ročník 2002/2003 - Marek Mintál (MŠK Žilina) a Martin Fabuš (Laugaricio Trenčín 8/MŠK Žilina 12) - 20 gólov
11. ročník 2003/2004 - Roland Števko (MFK Ružomberok) - 17 gólov
12. ročník 2004/2005 - Filip Šebo (Artmedia Bratislava) - 22 gólov
13. ročník 2005/2006 - Erik Jendrišek (MFK Ružomberok) a Róbert Rák (FC Nitra) - 21 gólov

Jozef Skvašík - 1

Z 33 zápasov MFK Košice až v 12-tich z nich nedali gól, naopak čisté konto si Košický brankári udržali 9 krát
Séria bez výhry - 5 až 9 kolo, 5 zápasy po sebe bez výhry aj bez streleného gólu.
Trnava - Košice 0:0
Košice - Slovan 0:1
Senica - Košice 1:0
Košice - Trenčín 0:1
Myjava - Košice 1:0

Séria bez prehry - 19. až 25. kolo, 7 zápasy po sebe bez prehry.
Košice - Nitra 1:0
V tomto období dosiahol brankár Darko Tofiloski sériu 624 minút bez inkasovaného gólu, ktorá skončila v 26. kole v domácom zápase zo Slovanom pri prehre 0:2, ukončil ju v 63. minúte Halenár z pokutového kopu.

Priemerná návštevnosť:
Trnava - 2.788 divákov na zápas (16 domácich zápasov, 1 krát však bez divákov, celkovo 44.612)
* Trnava mala kvôli rekonštrukcii štadióna obmedzenú kapacitu, aj preto bolo maximum 3.350 hneď v prvom zápase proti Trenčínu navyše jeden zápas proti Nitre hrali bez divákov.

DAC - 2.957 divákov na zápas (16 domácich zápasov, celkovo 47.323)
* DAC vytiahol návštevnosť hlavne kvôli posledným dvom domácim zápasom s Nitrou a Trnavou kde prišlo dokopy 13.927 divákov, bez tých dvoch by to bolo 2.385 na zápas. Počas sezóny mal DAC aj tri zápasy pod 1.000 divákov, najmenej na Trenčín iba 650, Senicu 700 a Myjavu 780

Trenčín - 2.893 divákov na zápas (17 domácich zápasov, celkovo 49.194)
* Minimum - 1.115 na Zlaté Moravce, Maximum - 4.467 na Slovan

Košice - 2.480 divákov na zápas (17 domácich zápasov, celkovo 42.159)
* Minimum - Košice - Ružomberok (1.220 divákov), Maximum - Košice - Slovan (6.852 divákov)

Slovan - 1.970 divákov na zápas (17 domácich zápasov, 2 krát však bez divákov, celkovo 33.489)
* Slovan hral dvakrát bez divákov proti Senici a Zlatým Moravciam, Maximum na Slovan bol zápas s Trnavou 5.321 divákov, Minimum na Nitru 855 divákov, posledných 5 zápasov mal Slovan menej ako 2.000 na zápas, na posledný domáci zápas s Nitrou prišla druhá najnižšia návšteva v sezóne pre Slovan a znova proti Nitre iba 936 divákov.